reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Luteina i Duphaston

reklama
Wszelkie leki dopochwowe należy aplikować jak najgłębiej się da ale bez przesady- wystarczy zwyczajne włożenie palcem;)
Myślę, że nie masz czym się przejmować.
 
Ja brałam luteinę od 5 tc do 9 tc, aplikowałam sobie normalnie rano choć słyszałam że lepiej jest na noc, zawsze na długość palca i tyle, nie kombinowałam z niczym. Na pewno to jak aplikowałaś itd niema wpływu na przebieg ciąży.
 
Hej,

ja też brałam luteinę przez długi czas dopochwowo, ale później za namową koleżanki zapytałam mojego gina czy mogę brac doustnie. Nie było najmniejszego problemu i zaczęłam brać w pigółce. Może zapytaj swojego lekarza czy też możesz przestawić się na doustną? To jednak całkiem inna jakość, że się tak wyrażę.

Pozdr./Marta
 
Dzięki za radę, ale teraz już nie biorę luteiny, już nie ma takiej potrzeby, zastanawiałam się tylko czy jej wczesniejsza zła aplikacja moze miec negatywne skutki w przyszłości.
 
jestem w 28 tyg. i lekarz przepisał mi luteine dopochwowo bo od kilku dni mam bóle w podbrzuszu-skurcze!!! bardzo sie martwie bo chc donieść tą ciąże do końca!!!!!!!
 
Spokojnie, z pewnością się uda, 3-mam za Was kciuki. Bądz spokojna:) Moja znajoma urodziła w 28tc, ma cudownego absolutnie zdrowego synka-to tak na pocieszenie. Powodzenia
 
Ja również biorę luteinę dopochwowo 2x dziennie, i tak już będzie do końca ciąży.
Moja ginekolog mówi ze luteina ładnie zamyka szyjkę macicy:)
 
reklama
Dodam, że luteina w jakiś też sposób wpływa na masę dziciaczka. Ja brałam od 27 tc i w 35 tc po usg kazano mi od razu odstawić. Moja Antosia dochodziła wtedy do 3,5 kg. Skończyło się na 4,360 kg :-D.

Pozdrawiam!
 
Do góry