reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Luteina i Duphaston

ja przyjmowałam duphaston do 20 tyg ciąży+ luteina, i też miałam mdłści ale później się okazało ze to przez ciąże bo wraz z wejściem w 4 miesiąc ustąpiły jak ręką odjął, a też myślałam że to od tych leków.
Może Tobie nie służy słyszałam że kobiety mają po tym mdłości muszisz to obgadać ze swoim lekarzem.
 
reklama
jezeli nie zwymiotujesz do poł godziny po zażyciu tabletki to zdążyła się ona już częściowo wchłonąć. Po godzinie dwóch wchłania się całkowicie. proponuje abyś po zażyciu tabletki popiła ja woda i położyła się do łóżka. Ustat sobie budzik na godZine wcześniej niż musisz wstać weż ja i idz spać dalej. powinno pomóc.
Mimo wszystko idz do lekarza
 
jestem w 8 tyg ciazy. dwa dni temu mialam zagrozenie poronienia ::(:(:( poszlam do lakarza, ten przepisal mi duphaston doustnie i luteine dopochwowo.

Po duphastonie czuje sie paskudnie. Mam mdłości caly dzien wymiotuje ok 7 raz dzienie. Skad wiem ze to o tym? Bo kiedy rano wstaje i jeszcze go nie wezme nie mam zadnych objawow ( no oprocz zawrptow glowy) Dziewczyny powiedzcie mi czy bralyscie ten lek? Ja np boje sie ze jego tez wymiotuje i ze to nic w takim razie nie ma szansy zadzaialac :(:(:(skuteczny wiem ze jest bo wiele osob go bralo. Ale najbardziej boje sie ze niepotrzebnie go biore bo i tak go wymiotuje :( niby biore jescze dopochwowo luteine, ale boje sie ze to za malo i ze dzidzia umrze :(:(:(:( ;( ;( ;(

jestem kompletnie zalamana. wiem ze nie moge sie denerwowac ale to sie dzieje mimo woli, a ja tak bardzo sie staram :( strasnzie sie boje....

poradzcie mi cos prosze, ja nie wiem co mam robic :(

Ja brałam przez 14 tygodni duphaston 2x1 i do tego luteine dopochwową 2x1 i normalnie się czułam,były dni że czułam się normalnie z rana,a potem miałam paskudne mdłosci,bo właśnie na tym polega ciąża ;-)Może akurat zaczęły Ci się wymioty i tyle.
Kobieta w ciąży z samopoczuciem zmienna jest :tak: i nie koniecznie powodem wymiotów jest duphaston,chociaż może powodować mdłosci tak jak jest opisane jest na ulotce. Ale duphaston to progesteron.
Jak odstawiłam duphaston mdłości nadal miałam,teraz jestem już w 19w6d i na szczęście od kilku dni jest ok :tak:
 
zadzwonilam do niego. powiedzial mi zebym polozyla sie w szpitalu bo bede sie meczyc. nie mowil ze to po leku, ale powiedzial ze w szpitalu dadza mi lek na wymioty i nudnosci. boje sie isc do szpitala. boje sie ze nerwowo tam nie wytrzymam i ze bede sie tylko bardziej bac :(. wqiem ze jestem przewrazliwiona, ale po rpstu bardzo sie boje, bo nie chce stracic dzidzi. Wiem tez ze niezbyt dobrze traktuje sie u mnie na oddziale kobietki. To moja pierwsza ciaza i dlatego tak reaguje.na szczescie dzis jeszcze nie wymiotowalam a wzielam jakies 3 godz temu lek ( wiec bardzo sie ciesze) co prawda mdlosci mam wielkie i jadlowstret, ale daje rade.U mnie dochodzi jescze jedna rzecz.ja bylam kiedys leczona na depresje i anoreksje i jeszze niedawno mialam jej nawrot. stwierdzono u mnie borderline, dlatego tak nerwowo sie zachowuje. A nie ma mowy zebym brala leki na moje zaburzenia osobowosi podczas ciazy. Stad u mnie taka skomplikowana sprawa. Bede sie bala zawsze szpitali, innych ludzi itd.jestem zalamana, chocia bardzo sie staram trzymac.mysle ze jak narazie daje dobrze rade.


Co do tego czy to sa moje dolegliwosci ciazowe o byc moze tak, ale czy az tak niefortunnie y sie to zlozylo, ze w momencie kiedy wzialam pierwszy proszek to po kilku godzinah sie to wszytsko zaczel? wczesniej bylo wszytko ok...nie wymiotowalam, nie ialam zawrotow glowy...Mysle ze moze to byc tez na tle nerwowym. Ciezki orzech do zgryzienia. A ja bardzo sie staram, bo dzidzi jak niczego na swiecie chce najbardziej. Dziekuje wam dziewczyny za odpowiedzi.jestescie kochane.
 
Ostatnia edycja:
Ja brałam duphaston do 16tyg. ciąży i też nie miałam żadnych wymiotów. Miałam mdłości ale typowo ciążowe a nie od leku. Przeczytaj jeszcze co pisze na ulotce. Może pisze tam czy mogą wystepować takie objawy.
 
zadzwonilam do niego. powiedzial mi zebym polozyla sie w szpitalu bo bede sie meczyc. nie mowil ze to po leku, ale powiedzial ze w szpitalu dadza mi lek na wymioty i nudnosci.

Coś dziwnie mi brzmi takie zalecenie z ust lekarza przy wymiotach - nie odniosłaś wrażnia, że chce miec problem z głowy wysyłając cię do szpitala? Zresztą nie wiem czy cię przyjmą z taką sprawą. Ja bym zalecała konsultację z innym specjalistą - czasami zmiana leków lub dawkowania pomaga. Ja brałam tylko Luteinę i co prawda wymiotów nie miałam ale jest to wymienione jako skutki uboczne wraz z sennością, brakiem koncentracji i osłabieniem. I olej to, że to najlepszy specjalista w okolicy - może przez swoją renomę ma za dużo pacjętek i jakość usług cierpi. Głowa do góry :o)
 
Biorę duphaston od 5 tyg.ciąży najpierw 3x1 po 20 tyg 2x1 i mam go brać do końca teraz już 1x1.Do 16 tygodnia miałam mdłości więc starałam się go brać między nimi:no:czyli nie od razu rano tylko wtedy jak poczułam się ciut lepiej.
 
Coś dziwnie mi brzmi takie zalecenie z ust lekarza przy wymiotach - nie odniosłaś wrażnia, że chce miec problem z głowy wysyłając cię do szpitala? Zresztą nie wiem czy cię przyjmą z taką sprawą. Ja bym zalecała konsultację z innym specjalistą - czasami zmiana leków lub dawkowania pomaga. Ja brałam tylko Luteinę i co prawda wymiotów nie miałam ale jest to wymienione jako skutki uboczne wraz z sennością, brakiem koncentracji i osłabieniem. I olej to, że to najlepszy specjalista w okolicy - może przez swoją renomę ma za dużo pacjętek i jakość usług cierpi. Głowa do góry :o)

wlasnie tak to odebralam :( i juz jestem zdecydowana ze pojde do innego specjalisty. On od poczatku mnie tak jakby zbywal.

jeszcze dzis nie wymiotowalam juuuupiii! i nawet zjadlam! co prawda byla to wybuchowa mieszanka serek homo plus chrupki keczupowe :| :p
 
reklama
dziekuje wam wszytkim za odpowiedzi, jestescie kochane! szczegolnie kiedy ciegle sama zostaje z tym w domu i tylko sie martwie, wrrrrr. a ta zachcianka tez mnie zaskoczyla, ale bylo bardzo dobra po czym mnie wcale nie zemdlilo po prostu dotychczasowy pokarm nie smakowal dzidzi i dlatego tak szalalam z tymi wymiotami ;) :p
 
Do góry