reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Luteina i Duphaston

Nie wiem czy to Ci w czymś pomoże,ale ja miałam zażywać duphaston ,żeby zajść w ciążę,bo miał powodować owulację,nie wiedziałam ,że stosuje się ten lek też na podtrzymanie.
Napewno będzie ok.mnie tez w ciąży wymiotowało,aż 3 miesiące dzień w dzień;):-)pozdrawiam
 
reklama
ja w obu ciążach ( zakończonych poronieniem) brałam duphaston. ja nie wiem, ale dla mnie to najgorszy lek świata. nie dosć, że mi nie pomógł, to jeszcze dostawałam od niego takich migren, że myślałam, że umre. przy drugiej ciąży na początku czułam się świetnie, ale lekarz profilaktycznie kazał zazywac mi to świństwo. i po dwóch dniach dostałam plamienia, krwawienia i poszło... ja nie mówię, że to od duphastonu, bo to tylko hormon, ale każda moja komórka woła, żeby go więcej nie brać. :no:
 
ja czułam się bardzo dobrze a brałam go ze 3 miesiące Powód był silne bóle brzucha w 15tyg ciąży
 
hey, ja tylko chciałam napisac, ze serdusko juz widac, a mi duphaston jednak pomógł - zatrzymał krwawienie... a mdłości albo od niego, albo od dzidzi - tego sie nigdy nie dowiem... z racji tego ze wszystko gra to mam zmienioną dawkę z 2x2 na 2x1, a myślę ze mi to dużo da!:tak:

dziękuję dziewczynki za wszystkie opowiedzi! bardzo mi pomogły
 
Ja też brałam ten lek od początku ciązy...mam pco, krwawień nie było jednak poroniłam (ciąża obumarła). :( Jednak wiem ze jesli ma się jakiekolwiek problemy to trzeba brac takie leki.
Zyczę powodzenia:)
 
Poprzednią ciąże poronilam -poronienie zatrzymane,nawet ani jednej kropelki krwi.

Teraz lekarz dmucha na zimne i zalecił branie
duphaston 2 razy dziennie po 1
luteine dopochwowo 2 razy dziennie po 1
i kwas foliowy 2 razy dziennie po 1

wczoraj zaczęłam brać już tabletki -wieczorek

Wiadomo,po rozpuszczeniu się tabletki jakieś resztki wypływają,ale dzisiaj rano miałam dziwny kolor,jakby lekko brudny -nie biały jak w ciąży powinien być,nie wiem czy wypada je odstawić czy co,nie mam pojęcia :-(

Kiedyś je też brałam w ciąży,ale nie wiem czy dziecko jeszcze wtedy żyło ,ale takich upławów nie miałam

szyjka macicy jest miękka,ruchoma,ale wyczuwalnie zamknięta

dzisiaj rano były normalne upławy-jak po resztkach tabletki rozpuszczalnych w pochwie.włożyłam kolejną i po pewnym czasie zauważyłam brudny śluz,nie wiem czym spowodowane,jedna dziewczyna mi napisała,że miała takie szare upławy na początku stosowania.
A moje były takie hmm nie wiem jak opisać
taki kolor jakby na chusteczke wylać trochę herbaty-jasne
Dodam,ze mam małą nadżerkę i to mogło być tego powodem

Nie takie jak po zakończeniu się krwawienia miesiączkowego.
Nie wiem czy pojechać do lekaża dyzurującego w moim mieście by się poradzić,ale to jest internista-on wypisuje skierowania na ew.konieczność przyjęcia do szpitala i nagłe przypadki przyjmuje w nocy i w wekendy gdy przychodnie nie są czynne.
 
myślę ,ze nikt z nas nie uspokoi Cię tak jak lekarz,dla świetego spokoju zadzwoniłabym do swojego ginekologa on wie najlepiej:)
 
reklama
Hej! Nie wiem czy to Cie uspokoi ale sprobuje:) Pierwsza ciaze rowniez poronilam. Obecnie jestem w 16 tygodniu ciazy. Od samego poczatku biore luteine 2 x po 2 dopochwowo plus no-spa 3 razy dziennie po 1. Luteina oczywiscie ma to do siebie, ze po rozpuszczeniue sie czesc niestety zostaje na bieliznie. Zdarzylo mi sie takze 3 razy do tej pory miec podobnie plamienia, ktore po konslutacji z lekarzem okazaly sie niegrozne. za kazdym razem trwaly one nie dluzej niz 1 dzien. Lekarz uspokoil mnie, iaz na poczatku ciazy zdarzac sie moga takie plamienia, zwlaszcza w dniach, w ktorych normalnie przypadalby okres. Moge one byc zwiazane z tym, ze na poczatku dzidzia nie zajmuje jeszcze za duzo miejsca i macica wewnatrz moze sie jeszcze zluszczac i dawac objawy podobne do okresu. Zeby dmuchac na zimne za kazdym razem udawalam sie do lekarza i na szczescie nigdy nie dzialo sie nic zlego. Teraz juz nie towarzysza mi zadne plamienia a luteine biore nadal. Dzidzia ma sie dobrze i mam nadzieje ze w twoim przypadku bedzie podobnie. Pozdrawiam!
 
Do góry