reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Luteina w ciąży

Ja jestem na samym początku ciąży - 4 tydzień. Wczoraj się dowiedziałam,ale zrobiłam test,a raczej testy,bo męczyły mnie skurcze. I tak się okazało,że po prostu jestem w ciąży. Byłam dziś u lekarza, wypisał mi właśnie progesteron - Duphaston i kazał przyjść na kontrolę za 10 dni. Będąc w pierwszej ciąży leżałam na oddziale ze sporą ilością dziewczyn przyjmujących progesteron i ostatecznie wszystkim to pomogło i urodziły zdrowe dzieci. Myślę,że bardziej ryzykowny jest ewentualnie niski poziom progesteronu niż jego przyjmowanie.
Hej, ja też dowiedziałam się w tym tyg o ciąży i u mnie to też 4 tyg. Jeśli wszystko pójdzie dobrze to nasze terminy powinny być zbliżone [emoji4][emoji4]

Napisane na Lenovo P2a42 w aplikacji Forum BabyBoom
 
reklama
To świetnie :) Będziemy mogły wymieniać się informacjami o samopoczuciu itd :)
Jak też biorę progesteron ale luteinę 2x1. Zaczęłam brać już podczas starań na lepsze zagnieżdżenie wiec teraz muszę kontynuować. Narazie też męczą mnie bóle brzucha...dla mnie wszystko nowe, bo to moja pierwsza ciąża. [emoji4]

Napisane na Lenovo P2a42 w aplikacji Forum BabyBoom
 
Ja w pierwszej ciąży nie miałam tego typu problemów,ani objawów. Pewnie się starzeję hehe :) Ale osobiście uważam,że to dobrze że lekarz dał mi te leki. Chyba większe szanse są z nimi niż bez - przynajmniej w takich przypadkach.
 
Myślę że tak, tymbardziej że sporo kobiet zażywa progesteron w ciąży i nikt nie zgłaszał żadnych skutków ubocznych.

Napisane na Lenovo P2a42 w aplikacji Forum BabyBoom
 
reklama
Ja miałam progesteron w zastrzykach - szybciej działa, brałam go praktycznie od 6 tygodnia jakoś mniej więcej do chwili obecnej, czyli do 19 tygodnia. Czy będę musiała brać dalej stwierdzi lekarz na kolejnej wizycie. Natomiast dzięki zastrzykom w moim wypadku plamienia, które miałam ustąpiły dość szybko.
 
Do góry