reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Lutowe 2020

Lila nie ma smarowanej niczym pupy i brak zaczerwienień. Codziennie leży z gola pupą po kilkanascie minut (uwielbia to, bo wiadomo noc między nogami nie ociera).
 
reklama
Dziewczyny, jak usypiacie teraz Wasze dzieciaczki? U mnie od jakiegos czasu juz nie ma zasypiania przy piersi. Skaczemy na piłce ale tu też robi się trudniej. No i wiadomo - ręce i kregosłup odpadają. Jakie macie sposoby?
Hej Dziewczyny!
U mnie był ciężki tydzień. Zrobił mi sie zastój w piersi i stan zapalny. Dopadło mnie takie osłabienie, że do wszystkiego musiałam się zmuszać.
Mój mały zasypia sam już od dłuższego czasu, w zasadzie od kiedy zaczął ssać kciuk. Kładę go do łóżeczka, czasem kładę się obok niego a on ssie tego kciuka i powoli zasypia. Nie płacze, nie marudzi. Czasem wierzga nogami i macha rączkami, ale zaraz się sam wycisza.
Myślicie, że powinnam leżeć z nim dopóki nie zaśnie?
 
Hej Dziewczyny😊U nas też Jasiek sam zasypia i tak samo jak u Ciebie @Cookie_ kładzie sobie rączkę na policzek albo pod karczek😊Ostatnio jak usypia o 20.30 to budzi się o 3 A później dopiero o 7😁Jak dla mnie to sukces👍W dzień ma kilka drzemkę, ale tak godzinka, czasami pół. Chyba zaczyna się u nas skok ten w 14 tyg. , bo od dzisiaj straszna z niego miągwa😉Sam już za długo nie polerzy.To zaczerwienienie, też u nas występuje, smaruję bepanthenem ale też nie pomaga, spróbuje linomag.
 
@Olga089 to zależy czy tego potrzebuje. Moja jak długo nie zasypia a leży spokojnie to zostaje w pokoju w łóżeczku. Ja wychodzę i tylko co jakiś czas zerkam czy już spi.
 
Ale Dziewczyny mnie zaskoczyłyście z tym zasypianiem. Wszystkie dzieci same zasypiaja! Myślalam ze to niemożliwe ;) u nas nie ma tak różowo, zawsze zasypiał przy piersi ale teraz robi sobie sprint jedzeniowy i zaraz sie odczepia od piersi i marudzi. Muszę wtedy na pilke wskoczyc i chustać. Czasem nawet jak odkładam i sie lekko przebudzi to potrafi zacząć się kręcic niezadowolony i zaczynamy od początku :)
My stosujemy bepanten i raczej nie ma czerwonego, jesli jest to po jednym smarowaniu przechodzi.
@Dorapuszkin u nas fałdki na rączkach w miare rowne, na nozkach za to dalej nie 🤔
 
Eeeee.nie wszystkie nie wszystkie dzieci;)
Moj na dzienne drzemki czasem sam usnie, na noc czasem tez. Ale czesto jest potrzebny wozek lub pilka.
A jak sie przebudza o 4.30 to juz sam nie umie usnac tylko go maz w wozku wozi... jak przestaje wozić to oczy otwarte.
 
@Olga089 to zależy czy tego potrzebuje. Moja jak długo nie zasypia a leży spokojnie to zostaje w pokoju w łóżeczku. Ja wychodzę i tylko co jakiś czas zerkam czy już spi.
Ja właśnie też tak robię, bo zawsze w domu jest coś do zrobienia .
Nie zachowuje się jakoś inaczej jak nie ma mnie obok. Zaglądam co jakis czas albo przez kamerkę podglądam. Więc chyba nie czuje się samotny i opuszczony wtedy ;)
 
U nas nieustających problemów z kupą ciąg dalszy. Mały robi bardzo nieregularnie kupki, przed zrobieniem męczy się i stęka nawet kilka dni. Robi kupę tylko jak wezmę go na kolana, w takiej półsiedzącej pozycji. Inaczej nie da rady. Pediatra twierdzi, że nie ma sie co przejmować, bo małe dzieci mogą robić kupę nawet co dwa tygodnie i o ile nie ma zatwardzenia a kupa jest miękka to wszystko jest ok. Tyle, że ja widzę i wiem, że mu to doskwiera. Wczoraj zaaplikowałam pół czopka, pomogło, ale to rozwiązanie tylko doraźne. Już próbowałam i masaży, i uginania nóżek, nic nie działa. Podaję preparat na wzdęcia, ale efektów nie widzę. Pocieszam się, że jego układ pokarmowy musi po prostu dojrzeć i wtedy problemy miną...
 
Moja unormowała się już z wypróżnianiem. Robiła co 7-10 dni, ale bez problemów czy bólu. Teraz robi co 2-3 dni.
Może faktycznie jeszcze dojrzeć musi układ u niego, choć powinno być już ok. Może to objaw nietolerancji czegoś?
 
reklama
U nas tez malutka robi co 3-4 dni i czasem jest bardziej zbita czasem luzniejsza ta kupa i tez sie tym martwilam. Niezaleznie jaka to stęka przy tym ale nie placze tylko steka jak stary dziad :D rozmawialam z pediatra, mowila zeby dawac biogaie i obserwowac. Kupa moze byc nawet raz na tydzien ale jesli dziecko normalnie sie zachowuje. Jak widzisz ze sie meczy i czujesz ze cos jest nie tak to moze skonsultuj to z innym pediatra bo gastrologiem dzieciecym? Zebys sie nie martwila...
 
Do góry