reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Lutowe 2020

Dziewczyny, wychodzicie bez dzieci? Do tej pory wychodzilam sama spacer albo do sklepu ale teraz maz mnie wypycha zebym jutro wyszla na dluzej spotkac sie z kims. Jakos mam opory. Roma od 3 miesiecy nie zaznala butelki, nie wiem czy zechce. Czy prawie 4miesiecznemu dziecku podawac butle?
 
reklama
Parokrotnie wyszłam sama na zakupy i z małą został mąż a wczoraj wyszłam z domu a z malutką została babcia. Nakarmiłam ją, przewinealam i zostawiłam w butelece odciągnięte mleko. Wróciłam do domu to młoda obrażona przez chwilę na mnie była 😂 Mamie chwilę popłakała a tak było ok. Mimo, że ją nakarmiłam zjadła jeszcze 120 ml mleka 😜
Moja spokojnie jak trzeba zje z butelki i nie odrzuca piersi (mam dr Browns). Myślę, że nic Romie się nie stanie, tata krzywdy jej nie zrobi 😜 Śmiało idź a jak nie chcesz podać butelki to niech tata nakarmi ja z kubeczka (tylko niech najpierw poćwiczy)
 
O to ze tata daje rade to w ogole sie nie martwie bo przez kwarantanne zrobila im sie super więź jak pracowal z domu. Tylko ja mam jakies obawy ze nie da rady bez piersi... a moze to piers nie da rady bez Romy? :D w kazdym razie sprobuje z butelką bo za malo czasu na cwiczenie kubeczka :( od jednego wyjscia raczej nie przestanie byc cycoholiczką, mam nadzieję. Dziękuje ;*
 
Będzie dobrze, tylko Ty musisz być spokojna by emocje jej się nie dały we znaki. Szykujesz się i idziesz miło spędzać czas. Moja babcie zobaczyła pierwszy raz teraz przez całą 👑(wiadomo nie pamięta jej od czasu narodzin, gdy mama była jakiś czas u nas 😉).
Teraz jesteśmy u nich i wyszłam 2 dnia pobytu a dzieciaki zostały z dziadkami.
 
Moi rodzice widzieli małą jak miala miesiąc. Za dwa tygodnie jedziemy do nich na dluzej, moze nawet kilka tyg i licze ze sobie odpoczne bo babcie rwą się do opieki jak nikt :D mojej mamie nie mam problemu zeby zostawic małą ale tesciowej sobie na te chwile nie wyobrazam 😶
 
Dziewczyny, wychodzicie bez dzieci? Do tej pory wychodzilam sama spacer albo do sklepu ale teraz maz mnie wypycha zebym jutro wyszla na dluzej spotkac sie z kims. Jakos mam opory. Roma od 3 miesiecy nie zaznala butelki, nie wiem czy zechce. Czy prawie 4miesiecznemu dziecku podawac butle?
Odkąd wyszłam ze szpitala to wychodze bez małej na zakupy, coś załatwić itp. zostawiam wtedy ściągnięte mleko i godzinka, dwie może mnie nie być 🙂 tata super spisuje się w roli opiekuna, a mieszka jeszcze chwilowo z nami moja siostra więc w razie potrzeby też jest świetna opiekunka 🙂
Jeździć zaczęliśmy tak od majówki, rodzina, znajomi. Nela na szczęście śpi w podróży a w gościach też się grzecznie póki co zachowuje.
 
Kurde no ja wczoraj wyszlam ale problem jest taki ze laktator sciaga mi max 90 ml. Zostawilam tą 90tke i 90tke mrozona ale musialam biec bo okazalo sie ze mrozonego Roma nie chce, plula nim i totalnie jej nie podeszlo... ale ogólnke było miło. Dzisiaj mam zakwasy bo biegłam 2 km przez to ze nie bylo autobusu.

Z innej beczki. Romie miedzy posladkami, od odbytu w gore zrobila sie czerwona kreska. Czy to moze byc odparzenie? Chyba jej nie boli jak dotykam...
 
Mleko mrożone niektórym dzieciom nie pasuje, by zmienić jego smak trzeba je przegotować do 82°C i schłodzić do 37. Wtedy traci jakiś enzym odpowiedzialny za jego smak ale wraz z nim traci trochę przez przegotowanie na wartości.
Różnie mleko też smakuje w zależności od sposobu rozmrażania. Lepsze jest rozmrożone w kąpieli wodnej przed podaniem niż te rozmrażane w lodówce.
Możesz też odciągać laktatorem po kilka minut po każdym karmieniu np 2 dni i mleko trzymać wówczas w lodówce. Może wtedy uzbierasz tyle ile potrzeba.
Ciężko powiedzieć czy ta linia to odparzenie nie widząc jej. Możesz podsypać mąka ziemniaczana to miejsce.. Mąka fajnie zasuszy i zniknie bez problemu 😊
 
Ooo to dobrze wiedziec z tym mrozonym mlekiem. Czytalam ze zbytnie podgrzewanie wytraca wlasciwosci mleka. Bede musiala sciagac tak ze 2 dni i trzymac w lodówce w takim razie... właśnie nie wiem czym mogłaby być ta linia, zmartwilo mnie to ale w czwartek szczepienie i sprawdzi pediatra. Mam nadzieje ze to nic powaznego, posmarowałam linomagiem :(
 
reklama
Ja też czasami wyskakuję sama na zakupy. Robie to po nakarmieniu małego i nie ma mnie 1-1,5, dlatego nie odciągam mleka😉 Tatuś świetnie sobie radzi. Na razie nie miałam okazji i potrzeby dłuższego pobytu poza domem. Nas też powoli odwiedzają znajomi, spędzamy czas ma działce na świeżym powietrzu😊 co do lini to też nie wiem co to może być🤷‍♀️ale rada @Cookie_ do mąki myślę jest super👍 na pewno nie zaszkodzi😊
 
Do góry