reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Lutowe mamusie 2018

reklama
Kobitki kochane. Mój były facet okazał się kompletnym oszustem i naciągaczem. Zostawił mnie w ciąży i nie mam z nim żadnego kontaktu, kiedy wysyłałam mu paragony za badania po prostu mnie zablokował. Dopiero co skończyłam technikum, miałam iść na studia, nie zdążyłam podjąć się żadnej pracy, a o ciąży dowiedziałam się jakoś w czerwcu. Zostawił mnie już jakiś czas temu, więc psychicznie sobie z tym poradziłam, innego wyjścia nie miałam, ale teraz znów nasuwa mi się mnóstwo obaw. Nie mam żadnej pracy, żadnych zarobków. Chciałabym zapewnić dziecku jak najlepszą przyszłość, najlepsze dzieciństwo, wychowanie, ale wszystko kosztuje. Jak ostatnio widziałam ceny wózków, bujaków, wszelakich akcesoriów złapałam się wręcz za głowę i po prostu złapała mnie depresja. Nie chcę nikogo obarczać moimi problemami, ani prosić się kogokolwiek o łaskę. Dlatego pytam się Was, istnieje jakieś dofinansowanie, czy cokolwiek podobnego w ciąży? Bo wiem, że gdy dziecko urodzi się to coś tam się dostaje, ale przed porodem trzeba zaopatrzyć się w wyprawkę do szpitala, a także mieć mimo wszystko akcesoria dla dzidzi, jakiś wózek. A to też przyjemność kupowania wcześniej malutkich ciuszków dla dziecka. No wszystko mnie powoli przerasta, więc pytam Was o radę kochane.
 
Wiesz, ja nic nowego nie kupuje. Ubrań dostałam masę po dzieciach koleżanek. Lumpexy to miejce gdzie znajdziesz ubrania ładne i tanie. Łóżeczko popytaj jestem pewna, ze ktoś ma i chętnie odda, wózek używany 3w 1 cena 300-400 zł. Dzieci tak szybko z tego wyrastają i potem się okazuje ze połowy się nie ubrało.
Dziecko dochowawsz, pojdziesz do pracy i jeszcze sobie życie poukkadasz ...
 
Zgadzam się z Kaśka. Nikt dofinansowania do ciąży Ci nie da. Jedyne co to ustalenie ojcostwa po porodzie i pociągnąć ojca dziecka do odpowiedzialności- sama sobie dziecka nie zrobiłaś. A rodzina? Koleżanki?


Wysłane z iPhone za pomocą Forum BabyBoom
 
reklama
Do góry