reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Lutowe mamy 2021 [emoji7]

🤦‍♀️ porody rodzinne w "moim" szpitalu wznowione 😁 Okazało się, ze tylko jedna położna jest zakażona, reszta ma niby testy negatywne.
Z innej beczki: planuje któraś z was zajęcia w szkole rodzenia albo kiedyś w takich uczestniczyła? Ja się właśnie dziś wybieram na pierwsze zajęcia, niestety bez chłopaka (właściciele zadecydowali, że póki co, same mamy mogą uczestniczyć). Jestem ciekawa, czy czegoś przydatnego faktycznie się tam nauczę 🤔
Ja chodzilam w pierwszej ciazy do szkoly rodzenia. Ja wspominam fajnie poznalam kilka fajnych osób 😁 polozna ktora prowadzila pracowala w szpitalu gdzie rodzilam takze pamietala mnie i tez dbala o mnie 😁 lezalalam tydzień przed porodem juz w szpitalu takze dbala o mnie ta polozna jak byla w pracy, a ze probowali wszystkich metod porodu na mnie ( kroplówki, baloniki na szyjke, zele na szyjke) takze dobrze ze bylam na tej szkole rodzenia 😂 nie jest to strasznie drogie wiec w pierwszej ciazy warto isc 😁
 
reklama
Dziewczyny a w jakim wieku zaszłyście w pierwszą ciążę? Bo u mnie było 6 lat starań o dziecko, parę dni temu skończyłam 30lat. Mam nadzieję, że w drugą ciążę uda mi się zajść o wiele szybciej 🙂 a ze szpitalem to u mnie są dwa niedaleko siebie, z jednego jest zrobiony szpital zakaźny a akurat w tym co chce rodzic normalnie przyjmują, pracuje tam moja ginekolog prowadząca a w maju po zabiegu leżałam tam tydzień, więc mam już jakieś pojęcie co do położnych i lekarzy, także aż tak się nie stresuję, że będę sama przy pierwszym porodzie. A jak było u Was?
Ja teraz jestem w pierwszej ciąży :) mam 24 lata i udało nam się po pierwszym miesiącu starań. ☺ w moim mieście w szpitalu nie przyjmują do porodu, 2 lekarzy zarażonych a trzeci na kwarantannie 🥺
 
🤦‍♀️ porody rodzinne w "moim" szpitalu wznowione 😁 Okazało się, ze tylko jedna położna jest zakażona, reszta ma niby testy negatywne.
Z innej beczki: planuje któraś z was zajęcia w szkole rodzenia albo kiedyś w takich uczestniczyła? Ja się właśnie dziś wybieram na pierwsze zajęcia, niestety bez chłopaka (właściciele zadecydowali, że póki co, same mamy mogą uczestniczyć). Jestem ciekawa, czy czegoś przydatnego faktycznie się tam nauczę 🤔
Ja planuje się wybrać pod koniec listopada :) myślę że będzie to cenne doświadczenie :D
 
To witaj w klubie, ja się też wszystkim stresuję, w ciąży podwójnie 🙁 Zwłaszcza na początku miałam takie akcje jedzeniowe w stylu camembert, czy wędzony na zimno łosoś (camembert z pasteryzowanego mleka ponoć można, a o łososiu za pierwszym razem jeszcze nie wiedziałam, za drugim już podgrzałam go w piekarniku dla pewności i własnego spokoju) - niby zjadłam świadomie, a potem naczytałam się internetów i marudziłam chłopakowi, także teraz wstrzymuję się już od niepewnych produktów, żeby potem nie dokładać sobie i maluszkowi stresu, bo też mam świadomość, że stres to jedna z gorszych rzeczy w ciąży. Teraz to w sumie najbardziej się stresuje covidem.
Co do salami, to chyba każde jest surowe długodojrzewające, nie? Ale wg mojej wiedzy nie ma przeciwskazań do jedzenia salami, przynajmniej ja salami jem na co dzień, takie zwykłe z różnymi posypkami. Zresztą jak zjadłaś w grzance, to zakładam, że całość była poddana wysokiej temperaturze, więc nic Ci nie grozi - największym zagrożeniem w przypadku surowych wędlin jest Listeria monocytogenes, a ona w wysokiej temperaturze ginie, wystarczy kilka sekund 😉

Trochę mnie uspokoiłaś 😊
 
Dziewczyny a w jakim wieku zaszłyście w pierwszą ciążę? Bo u mnie było 6 lat starań o dziecko, parę dni temu skończyłam 30lat. Mam nadzieję, że w drugą ciążę uda mi się zajść o wiele szybciej 🙂 a ze szpitalem to u mnie są dwa niedaleko siebie, z jednego jest zrobiony szpital zakaźny a akurat w tym co chce rodzic normalnie przyjmują, pracuje tam moja ginekolog prowadząca a w maju po zabiegu leżałam tam tydzień, więc mam już jakieś pojęcie co do położnych i lekarzy, także aż tak się nie stresuję, że będę sama przy pierwszym porodzie. A jak było u Was?
W grudniu będę miała 21 lat. U mnie wyszła wpadka, ale cieszę się bardzo i narzeczony również :) w szpitalu, gdzie planuje rodzić aktualnie są porody rodzinne, zobaczymy co dalej będzie :) nie ma co się teraz martwić na zaś :)
 
Ja teraz jestem w pierwszej ciąży :) mam 24 lata i udało nam się po pierwszym miesiącu starań. ☺ w moim mieście w szpitalu nie przyjmują do porodu, 2 lekarzy zarażonych a trzeci na kwarantannie 🥺

To gratuluję 🙂 do mnie to dalej nie dociera, że się nam udało po tylu latach. Ojj oby ta sytuacja z lekarzami się zmieniła po Nowym roku, bo trochę nie ciekawie to wygląda, ale nie ma co nie na zapas martwić 🙂
 
W grudniu będę miała 21 lat. U mnie wyszła wpadka, ale cieszę się bardzo i narzeczony również :) w szpitalu, gdzie planuje rodzić aktualnie są porody rodzinne, zobaczymy co dalej będzie :) nie ma co się teraz martwić na zaś :)

Fajnie 🙂 trochę zazdroszczę, że w takim wieku, moja młodsza siostra ma już 7latka i 4latka, większość koleżanek też zostały mamą w młodym wieku a mi się dopiero po 30ce udało 🙂 a zawsze chciałam mieć dużą rodzinę a czasu już coraz mniej.
 
Fajnie 🙂 trochę zazdroszczę, że w takim wieku, moja młodsza siostra ma już 7latka i 4latka, większość koleżanek też zostały mamą w młodym wieku a mi się dopiero po 30ce udało 🙂 a zawsze chciałam mieć dużą rodzinę a czasu już coraz mniej.
Cieszę się, że udało się u Ciebie 😊❤️ ja w sumie zawsze miałam w głowie, że chce być młodą mamą tak, żeby pierwsze dziecko było przed 25, ponieważ moja mama urodziła mnie w wieku 40 lat. Chcę mieć z dziećmi jednak takie więzi, jakich nie miałam nigdy ze swoją mamą. Mam starszych rodziców i jakoś tak okazywania uczuć jednak z ich strony nigdy nie było. Chciałabym, aby moja córa miała we mnie zawsze oparcie, po prostu przyjaciółkę. Ja zawsze sama, bo rodzeństwo starsze, a ja najmłodsza :) trzymam kciuki, że będziesz miała wymarzoną rodzinkę 😊
 
Ja jestem w pierwszej ciąży i za kilka dni kończę 27 lat :) udało się po 8 miesiącach starań :)
Dziewczyny a w jakim wieku zaszłyście w pierwszą ciążę? Bo u mnie było 6 lat starań o dziecko, parę dni temu skończyłam 30lat. Mam nadzieję, że w drugą ciążę uda mi się zajść o wiele szybciej [emoji846] a ze szpitalem to u mnie są dwa niedaleko siebie, z jednego jest zrobiony szpital zakaźny a akurat w tym co chce rodzic normalnie przyjmują, pracuje tam moja ginekolog prowadząca a w maju po zabiegu leżałam tam tydzień, więc mam już jakieś pojęcie co do położnych i lekarzy, także aż tak się nie stresuję, że będę sama przy pierwszym porodzie. A jak było u Was?
 
reklama
Hej dziewczyny, ja miałam niskie białko pappa 0,3 MoM. Bardzo się zmartwiłam , ryzyko ZD wyszło 1:255. Zrobiłam test Nifty i wyszło 1:207765847 . Też dostałam acard 150. Czy któras ma podobnie ?
 
Do góry