reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Lutowe mamy 2021 [emoji7]

Postaram się prywatnie szybciej załatwić mu ta wizytę, żeby nie przepadła mu ta szczepionka i dziękuję za odpowiedź, bo w przychodni nic się nie dowiedziałam na ten temat.
Chciałam dodać jakieś jego zdjęcie, ale za każdym razem wyskakuję, że plik jest za duży.
Ja robie screnn zdjęcia i dopiero mogę wstawic tu jakies foto.
 
reklama
My walczymy ciągle z ciemieniuchą😔 pediatra mi powiedziała że szczoteczka z miękkiego włosia którą wyczesuje jest za miękka. Że niby trzeba po smarowaniu i kąpieli mocno wyczesywać albo pieluszką tetrową pocierać. Nie wyobrażam sobie takiego mocnego wyczesywania czy pocierania bo mały ma bardzo delikatną skórę. Ale musimy się jakoś pozbyć tego dziadostwa. Macie jakieś sprawdzone sposoby?
Mój starszy syn miał dużą ciemieniuchę, wręcz taka skorupa mu się na głowie zrobiła i też próbowaliśmy różnych sposobów. Ostatecznie nam pomogło Emolium na ciemieniuchę.
 

Załączniki

  • Screenshot_20210408_200026_pl.allegro.jpg
    Screenshot_20210408_200026_pl.allegro.jpg
    62,7 KB · Wyświetleń: 27
Moja w 7mym tygodnki a rzadko sie usmiecha - a nawet jesli to mam watpliwosci czy to jakas spoleczna interakcja, czy przypadkiem jelitka jej nie cisna. :( tak wiec czekam...
Spróbuj do niej zacząć regularnie gadać takim typowym głosem "do dzieci" - na przewijaku albo jak leży w łóżeczku. Ja tak zaczęłam koło 4 tygodnia gadać i śpiewać przy zmianie pieluchy i teraz każda zmiana pieluszki to mega chichotki, w ogóle jutro kończymy 8 tygodni a młody bardzo odpowiada na uśmiechy i wydaje z siebie pełno takich gardłowych dźwięków. Ale właśnie ja go sporo stymulowałam
 
reklama
Tak ta pediatra jest bardzo dziwna, mama mówiła, że ona u zdrowych dzieci zawsze wynajdzie poważna chorobę ( chociaż jej nie ma) a u naprawdę chorych mówi, że nic się nie dzieje 🤦koleżanki córka w jego wieku ważyła 1,5kg wiecej a powiedziała jej, że dziecko jest niedokarmione 🤦
on ogólnie zazwyczaj tych 120ml do końca nie wypija, jakaś tam resztkę zostawia, więc chyba nie ma sensu robić mu więcej mleka. A ja i mąż jesteśmy szczupli i wysocy więc raczej nie geny ale fakt jest on trochę pulchny i poliki ma jak chomiczek. Pamiętam, że siostry dziecko też było takie pulchne jak był mały a teraz chudy jak patyk.
No to tak jak mój chłopak, jak pokazywał zdjęcia z dzieciństwa to pączek w maśle, a teraz patyk 😁 podobno mama jego się modliła, żeby był wysoki no to wyrósł 😁 to jak ta pediatra taka dziwna to tym bardziej nie ma co się przejmować i karmić jak dziecko głodne, zwłaszcza jak dajesz 120ml i jeszcze nie dojada, bo to normalna porcja na ten wiek 🙂
 
Ostatnia edycja:
Do góry