reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Lutowe mamy 2023

To w sumie też zależy, moją prawie roczną córkę nadal zazwyczaj przewijam na przewijaku. Jest wtedy dużo spokojniejsza niż przy przewijaniu np na łóżku, gdzie z prędkością światła spierdziela z gołym tyłkiem 😬
U nas to samo. Wie, ze przewijak to miejsce do zmieniania pieluchy. Na łóżku robie to godzinę dłużej 🤣
 
reklama
Mdłości zazwyczaj ustają między 10-12 tyg. Ciesz się a nie martw 😀
U mnie chyba się dopiero zaczynają od 2 dni mnie strasznie mdli ale nie wymiotuje na szczęście. Za to czuje się strasznie ociężała na samą myśl o jedzeniu mam odruch wymiotny. Od wczoraj wchodzi tylko kisiel i woda z sokiem z aronii,ale akurat aronię i żurawinę kazali mi jeść i pić na potęgę ze względu na nerkę i pęcherz.
Wiem że cewnik to dla naszego dobra ale nie życzę nikomu bo mecze się z nim strasznie. Mam cichą nadzieję że w listopadzie już nie hedzie on potrzebny ze to coś co blokowalo moczowód wykruszy się do listopada i będzie można go wyciągnąć,ale to tylko moje ciche pragnienie.
Sok z aronii? Jak wypiłam raz w ciąży to taka biegunkę miałam że czułam każdy cm jelita. Żurawinę rozumiem ale do aronii już nie podchodzę 🤢😬
 
Sok z aronii? Jak wypiłam raz w ciąży to taka biegunkę miałam że czułam każdy cm jelita. Żurawinę rozumiem ale do aronii już nie podchodzę 🤢😬
Aronia i żurawina według urologów najlepsza na problemy z układem moczowym. Internistka to samo mi powiedziała zapobiegają infekcją.
Ja narazie nie miałam rewolucji po soku z aronii. A pije średnio 2l dzienne rozcieńczonego z wodą ... już nie mogę patrzeć ale cóż poradzić 🤷‍♀️
 
Aronia i żurawina według urologów najlepsza na problemy z układem moczowym. Internistka to samo mi powiedziała zapobiegają infekcją.
Ja narazie nie miałam rewolucji po soku z aronii. A pije średnio 2l dzienne rozcieńczonego z wodą ... już nie mogę patrzeć ale cóż poradzić 🤷‍♀️


No niestety nie wszystko smakuje tak jakbyśmy chcieli ale skoro pomaga to trzeba się przełamać jakoś
 
Dziewczyny pytanie do was.
Kupiłyście detektory tętna,planujecie kupić?
Jeśli macie pokażcie proszę jakie i wyraźcie proszę swoją opinię na ich temat. Ja się zastanawiam nad kupnem i nie wiem który wybrać 🤷‍♀️
 
Każdej początkującej mamie polecam kupić przewijak, nie wyobrażam sobie żyć bez niego i przewijamy na niej syna już 2 lata. Osobiście polecam modele z wbudowaną wanienką. Zdejmuje się górę i pod spodem jest wanienka z wężykiem. Mega wygoda i oszczędność miejsca w łazience. Ktoś wspominał, że przytłaczają go zakupy - nie przejmuj się, są tu mamy z doświadczeniem i na pewno będziemy doradzać :) Ja sama mogę udostępnić swoją listę zakupów dla pierwszego dziecka z podziałem na aptekę, ubranka, wyprawkę do szpitala i kosmetyki dla mamy 😃 Teraz pewnie dokupię tylko kilka rzeczy, bo większość już mamy.

Co do płci wolałabym chyba drugiego chłopca. Przeraża mnie trochę myśl, że mogłaby to być dziewczynka, bo kompletnie nie wiem, jak się dziewczynki wychowuje. Mam młodszego brata i teraz mam syna. O dziewczynkach nie wiem nic 😩
 
Dziewczyny pytanie do was.
Kupiłyście detektory tętna,planujecie kupić?
Jeśli macie pokażcie proszę jakie i wyraźcie proszę swoją opinię na ich temat. Ja się zastanawiam nad kupnem i nie wiem który wybrać 🤷‍♀️


Właśnie wczoraj kupiłam 😆 ja zamówiłam sobie z olx używany z firmy jumper. Jak przyjdzie to podzielę się opinią 😌
 
Dziewczyny pytanie do was.
Kupiłyście detektory tętna,planujecie kupić?
Jeśli macie pokażcie proszę jakie i wyraźcie proszę swoją opinię na ich temat. Ja się zastanawiam nad kupnem i nie wiem który wybrać 🤷‍♀️
Ja kupiłam dwa lata temu Angelsound mini, zdał egzamin. Teraz też się sprawdza. Nie jest drogi, niestety mega plastikowy. I nie ma certyfikatu medycznego. Ale tak żeby podsłuchać i się uspokoić polecam.
 
Każdej początkującej mamie polecam kupić przewijak, nie wyobrażam sobie żyć bez niego i przewijamy na niej syna już 2 lata. Osobiście polecam modele z wbudowaną wanienką. Zdejmuje się górę i pod spodem jest wanienka z wężykiem. Mega wygoda i oszczędność miejsca w łazience. Ktoś wspominał, że przytłaczają go zakupy - nie przejmuj się, są tu mamy z doświadczeniem i na pewno będziemy doradzać :) Ja sama mogę udostępnić swoją listę zakupów dla pierwszego dziecka z podziałem na aptekę, ubranka, wyprawkę do szpitala i kosmetyki dla mamy 😃 Teraz pewnie dokupię tylko kilka rzeczy, bo większość już mamy.

Co do płci wolałabym chyba drugiego chłopca. Przeraża mnie trochę myśl, że mogłaby to być dziewczynka, bo kompletnie nie wiem, jak się dziewczynki wychowuje. Mam młodszego brata i teraz mam syna. O dziewczynkach nie wiem nic 😩
Mam to samo. Mamy już córkę i przeraża mnie mysl, ze mogę mieć chłopca. Ja sama mam tylko siostry, moje siostry maja córki. U męża mieszanie.
 
reklama
W pierwszej ciąży nie miałam detektoru tętna i teraz wiem że też muszę kupić, wtedy lekarz nie zlecił mi żadnego KTG w ciąży a że ja w pierwszej ciąży to nie upominałem się, ale w pewnym momencie poczułam że prawie nie czuje ruchów dziecka w ciągu dnia i pojechałam do szpitala całe szczęście, KTG było źle i następnego dnia cesarka. Naszczescie mam syna. W tej ciąży w tym temacie będę szczególnie wyczulona. Jeszcze nie kupiłam, a od kiedy warto sobie badać tym? Myślę że od trzeciego trymestru zacząć, czy warto wcześniej? Staram się nie myśleć że coś może być nie tak więc na tą chwilę nie zakładam i bałbym się że te codzienne badania mogły by mnie stresować.
 
Do góry