reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Lutowe mamy 2024

Jestem po prenatalnym. Będzie raczej chłopczyk ;p ryzyko skorygowane niskie
Lekarz mi mówił o nift, ale wydaje mi się że skoro ryzyko niskie to też nie ma sensu go robić. Ryzyko porodu przedwczesnego 1:2505. Jak u was?
Jak mi papa wyszła ok przy pierwszym synu to nic więcej nie robiłam nift itp. Zostało na wózek. Teraz podobnie. Swojego ryzyka porodu przedwczesnego nie pamiętam, ale wydaje mi się że ja mam gorsze niż Ty. To aż 1: 2505 to niskie w mojej ocenie, ale dr nie jestem😉
 
reklama
Odebrałam wyniki badania krwi - cytomegalia Igg reaktywna, lgm wątpliwa. Miałyście może taką sytuację? Trochę się zdenerwowałam... 😳
 
Odebrałam wyniki badania krwi - cytomegalia Igg reaktywna, lgm wątpliwa. Miałyście może taką sytuację? Trochę się zdenerwowałam... 😳
Miałam taką sytuację, robiłam 2x badania przeciwciał w odstępie 3 tygodni, w obu przypadkach IgG reaktywne, IgM wątpliwe, przy czym drugie wyniki miały niższe wartości niż pierwsze. Lekarz od chorób zakaźnych stwierdził, że przy moich wynikach jest bardzo mało prawdopodobne, że zaraziłam się w czasie ciąży i nadal choruję. Zlecił mi badanie awidności, które wykazało, że choroba nie jest aktywna.
 
Dziewczyny ja nie wiem jak dociagne do końca ciąży 😱 dziś po kolejnej wizycie u diabetologa mam odstawić owoce ... To moja jedyna radość w jedzeniu ... A teraz nawet tego nie .... Cukry są już ładnie unormowane ale po drugim sniadaniu (owocowym) są za wysokie i mam nakaz zmiany na coś innego. Ja jak widzę brzoskwinie albo nektarynki to aż się trzęsę 🤣 Co do imion to u nas dziewczynka będzie Ola a chłopca imię mąż ma wybrać już się boje ... Od kilku dni chodzi i mówi o Zawiszy lub Zygfrydzie .. jak to zdrobnić 😱
 
A każda z Was robiła badania na cytomegalię? Mi lekarka ostatnio je zaproponowała jako takie badania opcjonalne, z tego co mówiła to i tak w trakcie ciąży przy wykryciu aktywnego zakażenia nic się nie da z tym zrobić i się zastanawiam, czy wszystkie w takim razie je robiłyście, bo nie wiem co robić.
 
A każda z Was robiła badania na cytomegalię? Mi lekarka ostatnio je zaproponowała jako takie badania opcjonalne, z tego co mówiła to i tak w trakcie ciąży przy wykryciu aktywnego zakażenia nic się nie da z tym zrobić i się zastanawiam, czy wszystkie w takim razie je robiłyście, bo nie wiem co robić.
Ja robiłam w obu ciążach.
 
A każda z Was robiła badania na cytomegalię? Mi lekarka ostatnio je zaproponowała jako takie badania opcjonalne, z tego co mówiła to i tak w trakcie ciąży przy wykryciu aktywnego zakażenia nic się nie da z tym zrobić i się zastanawiam, czy wszystkie w takim razie je robiłyście, bo nie wiem co robić.
Robiłam, lekarz zlecił na pierwszym skierowaniu po potwierdzeniu ciąży.
 
Mi właśnie na pierwszym skierowaniu zleciła całą listę i jeśli chodzio te inne badania jak Różyczka, toksoplasmoza, HIV itp. to w przypadku każdego z nich lekarka mówiła, że robić obowiązkowo, a o tym jednym wspomniała mi dopiero ostatnio i właśnie z zastrzeżeniem, że mogę zrobić, a nie muszę, więc się zaczęłam zastanawiać jakie jest podejście innych lekarzy
 
A każda z Was robiła badania na cytomegalię? Mi lekarka ostatnio je zaproponowała jako takie badania opcjonalne, z tego co mówiła to i tak w trakcie ciąży przy wykryciu aktywnego zakażenia nic się nie da z tym zrobić i się zastanawiam, czy wszystkie w takim razie je robiłyście, bo nie wiem co robić.
Ja też miałam zleconą cytomegalię do zbadania
 
reklama
A każda z Was robiła badania na cytomegalię? Mi lekarka ostatnio je zaproponowała jako takie badania opcjonalne, z tego co mówiła to i tak w trakcie ciąży przy wykryciu aktywnego zakażenia nic się nie da z tym zrobić i się zastanawiam, czy wszystkie w takim razie je robiłyście, bo nie wiem co robić.
Ja nie robilam ani w tej ciazy ani w poprzedniej.
 
Do góry