reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Luty 2013

Dzieki dziewczyny:*Patik jak narazie dostaje jedna miarke a reszta zwykle mleczko, bo jednak za duzo zmian na raz, do tego pediatra na pomocy swiatecznej te zielone kupki polaczyla z infekcja ktora mala ma a nie z alergia:/ wiec juz zglupialam:/
 
reklama
my na ciemieniuche po myciu smarujemy delikatnie oliwką i czeszemy dzięki temu jak narazie nie ma strupów. U tośki też tak robiliśmy i miała malutko strupków, gdy się u niej pojawiły to przed kąpielą mocno smarowaliśmy oliwką, na głowę wata i czapeczka i tak jakieś 30-60min, potem wyczesywanie, kąpiel, delikatne smarowanie główki oliwką i znowu wyczesywanie i minęło bardzo szybko.
 
Kurcze tez bym się musiała za rozstępy zabrać, bo wyglądają koszmarnie :-\

Jejciu tyle chorób się przyplontalo, życzę zdrówka dla wszystkich maluszkow:-*

Poli Madzia wypija ok 90ml na raz i jeśli podaje moje mleko to za półtorej godziny do dwóch domaga się kolejnej porcji (lakomczuch nasz) jak dajemy mm to trochę dłużej wytrzymuje.

My się zmagamy z ropiejacym oczkiem i odparzoną dupką:-( juz nie wiem czym ten tyłek ratować, dzisiaj była położna i kazała przez tydzień tormentiolem smarować, mam nadzieje że pomoże a z oczkiem kazała iść do lekarza bo stwierdziła ze za długo to ropienie trwa.
 
Paolinka zdrowka dla Igusi:**Patik jak malej pojawiala sie ciemieniucha to smarowalam emolium tylko i jakos tak przeszlo bez echa.Poli moja Nati starsza ale teraz zjada ok 100-130 ml zazwyczaj je co 3-4h a w nocy coraz czesciej spi dluzej tak ze je co 6h.Nie wiem jak to jest z mpekiem mamy ale przy mm norma w 2-gim miesiacu to 110-130:)
 
Smoniczka- rób masaż kanalika łzowego! Nam to pomogło w 2 dni! Uciskaj poi prostu obszar między kącikiem oczka a noskiem!

Dzięki laski za info o ilości mleczka..Leoś zjadł 60 ml, no ale jadł godzinę wcześniej z cycka:tak:

Ale trąbią dziś o tym macierzyńskim..ale powiem Wam, że ja nadziei juz na to wszytko nie mam..
 
Dzięki za rady:-):-):-) jak na razie nie ma strupków - spróbuję te oliwkę wsmarować na dłuższy czas przed kąpielą jak pisze kasiadz:tak:

Gosia a możesz mi powiedzieć jak wydajny jest ten olejek? jakie opakowanie mniej więcej potrzebuje na te 3 miesiące? bo ten mój krem mam może 3-4 tygodnie, kosztował 40 złotych a i tak smarowałam zwykle raz dziennie, a nie 2 i się kończy:baffled:
smoniczka łączę się w walce z odparzeniem :baffled: tormentiol powinien pomóc i u mnie też pomógł a jak odstawiłam to się zaczęło na nowo, tyle że mnie tę maść lekarka kazała stosowac na tę grudkę co wyczułam przy odbycie Jaśka na zmianę z inną maścią. Zgrubienie zniknęło, to się odparzenie znowu przyplątało.
 
Witajcie,
dopiero teraz udało mi się zasiąść na chwilkę do kompa, Boże jak w tym szpitalu mi brakowało wszystkiego co na codzień wydaje się normalne, wyobraźcie sobie, że tam jest rozkład parzenia herbaty i kawy, zanosi się kubek o określonej godzinie i po 10 minutach ktoś zalewa kubki a jak zapomni to nie zalewa, jak przeoczysz godzinę albo prześpisz to nie masz co pić:angry:na korytarz wyjść nie można ze względu na wirusy..jak w więzieniu:baffled: dzisiaj byłam opłacić swój pobyt i akurat salowe rozwoziły obiadki, uśmiałam się, że dzisiaj nie skorzystam z pysznego obiadku :-)

pisałyście o uśmiechach, moja kruszyna w szpitalu zaczęła uśmiechać się tak świadomie, przyglądać się i mówić: guuuu, eeee, grrr, aaaa i inne takie:tak:

co do ciemieniuchy to mi położna mówiła, żeby nie zakładać czapeczki w domu bo od niej może się zrobić ciemieniucha


Bella, biedna Natalka, zdrówka życzymy i Ty się trzymaj dzielnie
Madziku, jak ja Ci zazdroszczę że tak długo możesz pospać w nocy
Poli, moje rozstępy są z dnia na dzień mocniejsze i przybywa ich cały czas

no to sobie popisałam, już się budzi ssak mały, biegnę :-D
 
Poli. Bella. Kurcze, że też musiały się Wam zarazy przyplątać. Niech się kurują Wasze pociechy jak najprędzej!

:artuszka. U nas przy Misi krostki na udach, ramionkach i na polikach okazały się nadmiernym rogowaceniem naskórka. To kwestia genetyczna niestety... Troche pomaga smarowanie Alantanem, Cethapilem i innymi specyfikami, które mają za zadanie nieco tą skórkę zmiękczyć.

Agaod. Cieszcie się domowymi pieleszami! :)

Kostka też ma katar - najbardziej dokuczał jej dziś w nocy. Jestem przez to totalnie nieprzytomna.
Ja już nawet nie mam nadziei, że dopóki karmię piersią pośpię więcej niż 2h w jednym kawałku :(
 
reklama
hej dziewczyny
dopiero teraz udało mi się dorwać do kompa a i tak piszę jedną ręką bo Robercik śpi na lewym cycku :-D

ostatnio coś bardziej marudne to moje dziecko się zrobiło, je po parę łyków i co 30 minut, czasem naje się na 2 godziny a tak to co chwilę o jedzenie wola. Do tego też walczymy z odparzoną dupką i lekkim katarkiem. Ale ogólnie nie jest źle.

Mówiłyście coś o rozstępach...masakra u mnie jest ich pełno, co prawda nie pojawiają się nowe (tfu tfu odpukać) ale stare też blednąć nie chcą. Zakupiłam sobie bio-oil i będę próbować może coś zdziałamy...
 
Do góry