reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Luty 2013

GOSIA ha!!! nie pomyslałam o Waszym blogu :p zajżę, ale ostatnio coś mniej przepisów dajecie, nie :p
MASTUSS dzięki za rady. a jak mały płacze i wyciąga rece, żeby go wziąsc to co robisz?

macie jakieś fajne i sprawdzone przepisy na masy do toru? mnie czeka jeszcze jeden dla Leny a pomysłu nie mam...
 
reklama
Dziewczyny tak bardzo nie przejmuję się tym , że którejś dziecko coś potrafi szybciej od mojego. Wyczytałam już jakiś czas temu, że dzieci ciężejsze ( a mój to zawodnik wagi ciężkiej - prawie 12 kg :tak:) i o większym obwodzie głowy później opanowują pewne umiejętności, ale to nie jest nic niezwykłego... to norma ( jakieś badania robili podobno ).
Za to wkurza mnie, że jak mówię ile ma miesięcy i że sam nie chodzi... to jest wielkie zdziwienie ...i ta mina.... no cóż... Powiem tak rzadko kiedy przejmowałam się opinią innych, ale nie znoszę kiedy kiwają z politowaniem głową i myślą,że mały jest opóźniony... bo taką mają miny.:wściekła/y:.
Za to mały śpiewa i dużo gada- coś za coś.:-)

Mamy jeden problem- mały od jakiegoś czasu ma wysypkę na policzkach , brodzie i trochę na nosku. W dotyku szorstka i troszeczkę zaczerwieniona. Nie mam pomysłu co to. Pani dr kazała przecierać wodą przegotowaną.
IMG_20140322_162306.jpg
Może widać tą wysypkę...
Mój geniusz właśnie wlazł na klocek ze sortera i przeciął sobie stópkę ( minimalnie :dry:), ale krzyk był. Skutki ściągania skarpetek.... po opatrzeniu ( psiknięcie Octeniseptem plus cyca do przytulenia ) poleciał bawić się dalej...:sorry2:.
pozdrawiam
 

Załączniki

  • IMG_20140322_162306.jpg
    IMG_20140322_162306.jpg
    27,7 KB · Wyświetleń: 35
hej !

o jak milo ze tu taki ruch :-)

u nas ze spaniem dramat ! Cortin dalej jest cycojadem wiec poki nie skonczy z nalogiem bedzie zasypial z cyckiem w zebach lub obok cycka ;-)
Cortin ma 12 zebow, ze on mi jeszcez cyckow nie odgryzl to cud !
Cortin wstaje o 7 ma dwie drzemki *ok 1,5h jedna, o 19 sie kapiemy i idzimey spac, w nocy oczywiscie je ! czasami 2 razy a czasami 202 razy ;-) no coz ... przyzwyczailam sie do niedosypiania ;-)

piore codziennie czasami 2 razy dziennie :szok: dzieciowe rzeczy z naszymi wstawiam odkad cortin 4 mies skonczyl bo ja leniwa ;-)
cortin jada wszystko, papa mu sie otwiera chetnie do jedzenia :-)
chodzi, biega - czasami fajnie mu to idzie i sie nie wywaraca chociaz leci jak pijany zajac a czasami ma dzien ze lezy i beczy co chwile ;-)
jest dzieckiem towarzyskim bardzo, otwartym do ludzi - w tym miejscu dzieki PANI BOZIU ! po cortince zostalam wynagrodzona cortinem ;-) Cortinka byla dzikiem do 6 r z !

Mowa- bebla sporo, oczywiscie czesc w jezyku ojczystym czesc w jezyku wlasnym ;-) pokazuje bardzo duzo, na spacerze sporo sobie "gadamy" ;-)


ogolnie jest dzieckiem zupelnie innym niz cortinka, bardziej samodzielnym, otwartym, pogodnym pewnie dlatego ze ma rodzenstwo no i tez ja mniej sie nad nim trzese bo :juz to przerabialam: ;-)

caluje was dziewczynki, fajnie ze sie odezwalyscie ! :tak:
 
Gnidka pytalas czy dziecko rozumie 'nie wolno' czasm mi sie wydaje, ze mloda rozumie ale z premedytacja i tak robi zakazana rzecz... uparciuch maly
cortina Wowo! Ale Olo ma zebiskow. Zaszalala. A ja cortinka dogaduje sie z braciszkiem?
 
O ja Cię! Cortina!!! Ile Cortin ma zębów!!! Jestem w szoku! Z wrażenia, to aż kawę wyplułam :-p:-D A mój bidok tylko 3 i 4 wyjść nie może- (są szanse, że do 18'tki wyjdą :-p)

Mój synek od 3 miesiąca życia zasypia sam:-) Po jedzonku, kąpieli idziemy do lóżeczka- przytuli się do mojego ramienia, coś tam pogada, kładę go do łóżeczka i wychodzę:tak: Jak nie może zasnąć, słyszę, że się kręci, wstaje i cuduje idę do niego kładę go i tyle-czasami nawet 5 razy jak trzeba. Nigdy go nie wyjmuje z łóżeczka i nie kołysze. Zdarza się, że nie może zasnąć, bo coś mu jest np. jak jest chory to go troszkę utulę ale z reguły to on jakoś nie chcę spać na rękach i tyle :tak:
Gia Szymek miał podobne cuda na nogach, tylko bylo to bardzo czerwone i suche. I u nas ewidentnie od jedzenia (słoiki,jak już pisałam) Ja mu daje wapno w syropku i Zyrtec jak coś się pojawi i z reguły przechodzi(Dzięki Bogu od dłuższego czasu nic nie ma:tak:)
A z jedzeniem w nocy to też tak bylo u nas, że Szymek sam zrezygnował:tak: Wiem, że córa od mojej psiapsióły jadła jej cyca w nocy do 14,5 miesiąca:-p więc nie ma na to reguły, chociaż podobno dziecko w wieku 10 miesięcy nie powinno jeśc w nocy (mój lekarz powiedział,że to g..prawda, bo jak ma potrzebę, to ma prawo jeść :)) No ale może czasami to nie jest potrzeba głodu, tylko potrzeba bliskości :confused: Nie wiem ;-)

gnidka u nas jak mówię " nie wolno" to moje dziecko mnie wyśmiewa:-p i robi dalej swoje;-) Czasami jak powiem na prawdę ostro- to spuszcza głowę i szlocha :-pAle ręka i tak świerzbi.... ;-):-)

Ogólnie to czasami tak marudziiii...wiesza mi się za nogę i jęczy, żeby się nim zająć wlaśnie wtedy, kiedy ja mam roboty po pas :baffled::dry:
 
Trzymajcie za mnie kciuki bo walcze z zasypianiem Leny.... ciezko idzie.... kreci sie jak..... ale jeszcze nie wyje. Nie cciala jesc butli na kolacje wiec wlozylam ja do lozeczka. Cos mnie tknelo zeby przelac to mleko d niekapka (niekapku?) Ja sie patrze a ta cwaniara wydoila cale mleko. Nie wiem o co kaman? Lepiej sie jej pije z tego kubka czy o to chodz, ze moze sama....

Oooo zaczelo sie wycie.... boze daj mi sile!
 
Gnidka pytalas czy dziecko rozumie 'nie wolno' czasm mi sie wydaje, ze mloda rozumie ale z premedytacja i tak robi zakazana rzecz... uparciuch maly
cortina Wowo! Ale Olo ma zebiskow. Zaszalala. A ja cortinka dogaduje sie z braciszkiem?
cortina z cortinem roznie, osobno sa grzecznymi dziecmi a w polaczeniu masakra :p
jak cortin robi to co ona chce to ta go bardzo kocha, jak cortin widzi ze cortinka jest blisko mnie to jest mega zazdrosny i jest jazda ;-)


ejjj z tym jedzeniem w nocy to dziwna sprawa ! ja mam ponad 30 lat i dalej czasami potrzebuje jesc w nocy :-D moze cortin po mnie to odziedziczyl ???:szok:

domik gratki zasypiania Lenkowego :-)
moj pajacyk czasami jak ma lepszy dzien to wysiorbie mleko, obroci sie do mnie tylkiem, pomruczy i spi ;-) dzis mial taki dzien :-D az sie boje nocy :-p
 
reklama
Domik- jak tam? Wygramolilas sie z tego lozka :-D
Gia- Szymon mial podobne plamy na policzkach, suche I zaczerwienione, od produktow mlecznych. Kiedy przestalam mu dawac jogurty przechodzilo, kiedy po paru dniach podalam znowu to wrocilo. Odczekalam ponad miesiac I wczoraj Szymon zjadl Bakusia, do tej pory nic nie ma, wiec za 2-3 dni dam mu znowu, moze mu minelo:happy:
Gnidka- ciasto z gruszkami brzmi smakowicie:-D Jak ci malz wszystkiego nie wciagnie to daj znac sesesese:-D
Moje dziecko dalej je w nocy, czasami nawet 2 razy( I to butle, Szymon nie byl na cycu) a do tego sam sobie te butle trzyma, wiec nie jest to potrzeba bliskosci, tylko apetyt mu w nocy dopisuje jak cholercia, I niemam pojecia jak to zmienic, bo na wode I herbatki nie daje sie nabrac... wypluwa:tak: wiec zostaje nam czekac I miec nadzieje, ze kiedys nastanie ten piekny dzien(noc znaczy) I moje dziecie przespi 10 godzin bez pobudki:-p
 
Do góry