reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Luty 2013

Witajcie
Z przebieraniem pampersów u nas nie było problemu mój mąż wszystko robił przy Martynie i do dzisiaj wszystko robi on nawet kapał pierwszy ją bo ja sie bałam a on miał pewniejsza rękę jedyne czego nie umie to uczesać Martynki :-D
U nas było tak że ja się cały dzien zajmuję mała a on wieczorami ją kąpie i przebiera a jak dostawała mleko z butli to ja w tygodniu do niej wstawałam a on w weekend żebym ja się mogła wyspać. Moja Martyna juz na szczęście od 3 m-ca przesypiała całe noce od 20 do 8 spała więc nie było źle teraz juz radzi sobie sama ale niestety nocnik to ją chyba w pupe parzy :-D
 
reklama
U nas też na 100 % będą pieluszki jednorazowe i to w dodatku tylko Pampers. Przy Starszym próbowalśmy tez innych firm, ale dla nas były zdecydowanie gorsze, albo przeciekały, albo z siusków robiła się bryła :baffled:. A w Pampersach siuski jakoś równomiernie się rozkładają i pieluszki są przewiewne (pupcia małego w Pampersach + kremik Sudokrem - nigdy się nie odparzyła).
Niektóre pieluszki tak jakby były z ceraty i skóra nie oddycha :no:

nati - u mnie też mąż nie miał większego problemu z przewijaniem :-) Owszem, troszkę mu się buzia czasami skrzywiła ale zrobił co miał :tak: Pierwsza kąpiel też należała do Niego :tak:
 
Ostatnia edycja:
Hej Dziewczyny:)

Jeżeli chodzi o wątek z poradami to wydaje mi się że prędziej czy później i tak będziemy rozmawiać o wszystkim na wątku głównym, już teraz wszystkie tematy są poruszane.
Ale powiem szczerze że jeżeli chodzi o same porady od dziewczyn które już mają dzieci to same w sobie są bezcenne. Ja np. strasznie boję się pielęgnacji, no bo dadzą mi takiego szkraba po urodzeniu i trzeba się ratować! Wogóle sobie tego nie wyobrażam

jak będzie maluszek to wszystko samo przyjdzie i bez problemu się nim zajmiesz :-)
ktoś proponował założenie nowego wątku z zakupami i poradami już nie będę szukać kto, ale tak przeglądając asortymenty sklepów z art dziecięcymi przeraża mnie ogrom rzeczy, które można kupić. jako pierworódka jestem zielona w zakupach, co prawda opiekowałam sie dziećmi ale one juz wszystko miały. i tak myślę że przydałby sie wątek z takimi poradami, ile czego kupić, co sie przydaje a co nie. ja na przykład myslałam ile pieluch mam kupić i jakie, jaki smoczek, czy potrzebny jest podgrzewacz do butelek itp. juz myslałam nad stworzeniem listy i kupowaniem co miesiąc po trochu żeby na raz nie był to tak duży wydatek.

myslałyście nad pieluchami wielorazowymi? jestem zdecydowana że będe ich uzywać, ale też nie wiem ile ich trzeba kupić na zmianę i jak często zabrudzają się majteczki. jeśli któraś z mamuś ich używała to może skrobnie parę doświadczeń, muszę poszukać jeszcze na innych forach. U nas niestety ostatnie maluchy chodziły w pampersach.
co do pieluch zajrzyj na eko mamy. ja znam dziewczyny co używają i są zadowolone, ale przy tych pierwszych kupskach to jest jednak sporo pracy.
co do rzeczy niezbędnych to tak naprawdę ciężko określi dokładnie bo wszystko zależy od dziecka i od tego jakie wy będziecie mieli podejście. dla jednych podgrzewacz to rzecz niezastąpiona, dla innych zbędna. są tacy co sobie nie wyobrażają życia bez przewijaka, a ja znowu bym to odrzuciła bo mlody walił kupska jak sie go rozwijało więc wolałam rozłożyć podkład na łóżku i sobie tak z nim 15 min posiedzieć niż stać nad przewijakiem. mam nadzieję, że rozumiesz o co chodzi :)

Ja wczoraj byłam u fryzjera odświeżyć fryzurę Nie farbowałam włosów z rok :szok: i pewnie bym tego nie zrobiła ale mamy wesele w sobotę


co do wątku zakupowego to warto utworzyć Zawsze można cos ciekawego się dowiedzieć o jakis nowościach zakupowych Co do pieluch wielorazowych to moja koleżanka już 3 dziecko na nich chowa Mogę podpytać :)
wątek zakupowy jest i tam można o wszystko pytać.
z czasem stworzymy wątek typowo o pielęgnacji itp. byle nie za dużo :)
To ja wpadłam na ten pomysł ale moderatorki i inne dziewczyny stwierdziły że to co mamy wystarczy. Najwyżej tam trzeba poprosić doświadczone mamuśki co warto kupić, ile jakie itp. można by było zrobić listy.
Wiem że trzeba kpić butelki smoczki itp ale niemam pojęcia jakie a niemam nikogo w rodzinie żeby się dopytać bo ostatnie dziecko urodziło się 7 lat temu to trochę minęło i pewnie standardy się pozmieniały.

Mnie też się podoba pomysł z jakąś listą w innym wątku, choćby w "zakupowym szaleństwie", żebyśmy my- pierworódki, wiedziały ile czego i kiedy kupić. To jest fajny pomysł. Pomyślcie nad tym pani moderatorki :-);-)
co do tych list to spokojnie. tutaj wszystko poruszymy. macie pytania - pytajcie. wy może będziecie potrzebowały delikatnego mydełka, ktoś inny oilatum bo będą problemy ze skórą. dlatego ciężko określi co już wyżej pisałam.

Co do zakupów dla Maluszka... z doświadczenia wiem, że nie ma co kupować za dużo np kosmetyków :tak: Na początek wystraczy tylko:
- mydełko LUB żel do ciałka i włosów
- oliwka LUB balsam do ciałka
- krem LUB zasypka do pupki
A ja kupiłam wszystko i potem stało (zasypka to do dziś gdzieś się poniewiera w łazience, bo nigdy jej nie użyłam ;-))
zasypka też nigdy nie została użyta hehe w ogóle od pudru itp o wiele lepiej spisuje się mąka ziemniaczana (również na odparzenia) - więc pierworódki zapamiętajcie!! :-)

co do wątku to za jestem, też nie wiem co, ile i jakie kupic. zielona jestem totalnie. nie chce czekac na ostatnio chwilę bo potem naraz tyle kasy wydac to wyczyn nie lada:szok: ja nie wiem nawet za jakim wózkiem sie rozglądac, nie znam się na tym. nie wiem jaki materacyk dla takiego dziecka wybrac. :szok: szok dla mnie to wszystko jest
materacyk? można w wątku zakupowym. wózki jest wątek. nie upierajcie się na wątki o każdej niezbędnej rzeczy :) wszystko jest do ogarnięcia

aniołeczek ja w ciąży zapisałam się na badania po zaświadczenie do porodu do zupełnie obcej okulistki na NFZ i byłam pozytywnie zaskoczona. zrobiła badania, papier wypisała i żadnych problemów.

bella ja robiłam pasemka w pierwszej ciąży. odradzali w pierwszym trymestrze, a potem droga wolna.
przecież ciężarówki nie muszą być zaniedbane :)

annaroksana ja byłam wczoraj w szpitalu na wizycie. pytałam o testy genetyczne i mówili, że jeżeli bardzo chce to nie ma problemu. ja się nie zdecydowałam, poprosiłam tylko o sprawdzenie przezierności i sprawdzili. zobacz jak to jest u was w szpitalu.

Madzienka witaj!!


jeszcze co do zakupu rzeczy niezbędnych. podałyście przykład smoczka... zależy od dziecka. są dzieci bezsmoczkowe, moje dziecko nie chciało innego chwycić niż aventa, a są takie co uznają np. tylko NUKa... dlatego ciężko określić to jednoznacznie i jak któraś już napisała - nie zawsze warto sluchać rad doświadczonych mam bo każde dziecko inne.

ech się rozpisałam po dniu nieobecności :-D

a co do brudnych spraw - mąż na początku też miał opory i go odrzucało, ale szybko sie przyzwyczaił i teraz to on praktycznie z każdej kupy przebiera jak jest w domu :)
 
Ostatnia edycja:
Ja też proszę oj bardzo proszę o spis wyprawki;) Na necie w sumie są takie listy ale nie wiem czy nie naciągane, bo to zazwyczaj na stronkach różnych firm.

Wiecie jak ja się dziś wk...Chciałam zapisać się na egzamin praktyczny na prawko (3 podejście) ale cholera jasna minął termin ważności egzaminu teoretycznego i muszę go zdawać ponownie!!! To dla mnie koszmar, bo strasznie się stresuję na testach, jazda przy tym to pikuś..Więc trzeba brać się za naukę, by się sprężyć przed późna jesienią. Potem już raczej nie będę w stanie tłuc się na egzaminy do innego miasta..

Co do panów antykupkowych..Mąż znajomej był w tej kwestii bezbłędnie beznadziejny..Wyobraźcie sobie, zaepowiedział, że nie będzie przebierać i koniec.. Ona jak już miała dość i krzyczała na niego, że ma dziecko przebrać, to się zabierał i wychodził..Dla mnie to troszkę nienormalne hehe, gdzie pisze, że kobieta ma tylko przy dziecku robić?
 
Ostatnia edycja:
hej dziewczynki.
Witam z wolnego dnia :)
U mnie zachcianki ruszyły pełną parą, wczoraj siedziałam wieczorem i ślinka mi leciała bo wymyśliłam sobie placki ziemniaczane :p ale nie byle jakie tylko koniecznie z McDonald's a je podają tylko od 6 do 10.30 ;P i tak oto mój kochany mąż jechał mi dzisiaj o 8 po placki :D a ja wczoraj zapchałam się arbuzem,żeby w ogóle usnąć. Nie mogę myśleć jak jestem głodna. W sumie to nie byłam głodna do puki tych placków nie wymyśliłam.

Znalazłam coś, może któraś będzie chciała zajrzeć:
Targi Moje Dziecko - Aktualności

Tutaj całkiem fajny artykuł odnośnie wyprawki,mają też kilka innych które wydają się mieć ręce i nogi :p
Wyprawka dla maluszka - Dzidziusiowo.pl

A jeśli chodzi o kupy :D to o ile mój mąż powiedział,że po kotach sprzątać nie będzie(mimo,że teraz mi z tym pomaga) to zawsze dzielnie twierdził,że dziecko to co innego.
Żeby się chłopak nie zdziwił ;P
 
Nie chodzi nam o zakładanie osobnych wątków dla każdej pierdoły typu smoczek butelka pieluchy itp tylko o założenie wątku z tzw wyprawką, ja np chce wiedzieć co było bardziej a co mniej przydatne, przy czym lepiej zainwestować pieniądze w porządna firmę a co można zastąpić tanim odpowiednikiem z biedronki. Wiadomo że każde dziecko jest inne ale nie jestem w stanie przewidzieć czy moje dziecko będzie chciało smoczek czy nie ale przecież muszę jakiś kupić, tak samo z innymi rzeczami jak coś dziecku nie spasuje trzeba będzie wymienić. Miło by było też gdyby doświadczone mamy napisały czym się przy okazji danego zakupu kierowały.
 
sylwia nie musisz kupować smoczka! ja nie kupowałam :) właśnie o to chodzi, żeby zobaczyć jakie jest dziecko, a nie wydać na coś ponad 20zł co się nie przyda. nie każde dziecko wymaga smoka.
nooo... ale jest wątek o pielęgnacji więc możemy tam o tym podyskutować :-)

ps. w szpitalu też dostaniecie próbki i smoka raczej też więc będzie można wypróbować najpierw na próbkach co dziecku pasuje i to kupić, a nie wyrzucać kase.
 
Ostatnia edycja:
h
Znalazłam coś, może któraś będzie chciała zajrzeć:
Targi Moje Dziecko - Aktualności

ja mam w planach odwiedzić te targi....tylko jeszcze muszę mężowego nakłonić na wycieczkę do Warszawy:-p:-p

na takich imprezach można nazbierać gratisów w postaci butelek, smoczków itp. więc warto


ale piszecie...na chwilę wyszłam na spacer i zakupy z Julą a już mam zaległości....:sorry:
 
reklama
Do góry