reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Luty 2013

... farmaceutki są mądrzejsze od ginekologów...

czasem bywa i nawet dość często, że lekarz mniej wie niż farmaceuta czy pielęgniarka. Od jakiegoś jednak czasu w aptekach pojawili się technicy farmaceuci, są to zwykli ludzie bez studiów i osobiście kupowałam marinera Jurandowi do nosa i właśnie pani technik powiedziała, że dla dzieci to absolutnie nie może być. To jej powiedziałam, że w takim razie będzie dla mnie :-p.
 
reklama
hej dziewczyny...mam pytanie...jestem w 9 tyg ciąży i zniknęło mi większość objawów...pozostały mi tylko bolące piersi, wstręt do mięsa i od czasu do czasu mdłości delikatne...czy któraś z was też tak ma albo miała?
 
i tu się aga z Tobą nie zgodzę. Technik farmaceutyczny ma skończoną szkołę i to bardzo ciężką ( mówię o państwowych uczelniach a nie tych wszystkich śmiesznych, prywatnych zaoczno-wieczorowych szkółkach). Wszędzie zdarzają się wyjątki ale często technicy mają dużą wiedzę.
 
nie dam rasy zajmować sie zupełnie sama swoim maluszkiem ze względu na swój wzrok- widzę bardzo słabo i wiele codziennych czynności sprawia mi kłopot np sprzątanie... pomaga mi cały czas moja mama i babcia i z dzieckiem będzie tak samo. Pewnie z czasem wszystkiego sie nauczę, ale początki bedą bardzo trudne. Tak że u nas decyzja o dziecku to decyzja rodzinna bo wszyscy muszą się zaangażować:) wszyscy czytaj rodzice dziadkowie i maz:) Jeszcze coś was ciekawi?
w macierzyństwie nie ważny jest wzrok a instynkt - jak on będzie będzie wszystko bardzo dobrze. Istnieją niewidomi rodzice i dają sobie radę.
Co do studiów to możesz nawet nie mieć toku indywidualnego. Moja koleżanka po ponad miesiącu nie chodzenia na studia poszła do dziekanatu zapytać się kiedy ma jakieś zaliczenia i do kogo ma się zgłosić, bo ma indywidualny tok. Okazało się, że indywidualnego toku nie ma, nie ma co zrobić z dzieckiem. Ojciec dziecka studiował razem z mamą na tym samym roku i kierunku i w tej samej grupie. Wszystko udało im się pogodzić, nikt im nie pomagał - bo nie miał kto, rodzinne miasto mieli 130km od Krakowa. Koleżanka chodziła na wykłady z dzieckiem - mama się uczyła a Olka spała :-D. Zmienili sobie grupy ćwiczeniowe, tak żeby nie mieć w tym samym czasie ćwiczeń. Przeleciał rok i się obronili.

Dasz radę. Widzę, że dla ciebie strasznie ważne są studia. Musisz je realizować, bo jak nie to będziesz nieszczęśliwa, a wtedy świat w koło ciebie będzie nieszczęśliwy:-).
 
i tu się aga z Tobą nie zgodzę. Technik farmaceutyczny ma skończoną szkołę i to bardzo ciężką ( mówię o państwowych uczelniach a nie tych wszystkich śmiesznych, prywatnych zaoczno-wieczorowych szkółkach). Wszędzie zdarzają się wyjątki ale często technicy mają dużą wiedzę.

wiesz co, nie wiem czy ich dobrze nazwałam, chodzi mi o tych co nie mają studiów. teraz ich jest bardzo dużo w aptekach
 
A ja mam dzis tylko siły powiedziec

Witajcie

taki skwar,że ledwo żyję

Jutro od rana mam zabiegany dzień i tak do 22 az w domu po wizycie będziemy a buuuuuuuuuuuuuuuuuuuuu :baffled:

Ja się wpraszam na budyń, ogorki i co tam jeszcze rozdajecie...:-D
 
dobrze nazwałaś ale to że technik nie ma przed nazwiskiem mgr nie znaczy że jest głupszy. Bo w ciągu dwóch lat musi wkuć te same podręcznik które student przyswaja 5 lat.
A odnośnie marimeru to nie wiem kiedy chciałaś go kupować i ile miał wtedy Jurand ale hipertoniczny jest od 18 miesiąca a izotoniczny od 6 miesiąca życia.
 
hej dziewczyny...mam pytanie...jestem w 9 tyg ciąży i zniknęło mi większość objawów...pozostały mi tylko bolące piersi, wstręt do mięsa i od czasu do czasu mdłości delikatne...czy któraś z was też tak ma albo miała?

każda inaczej przechodzi ciążę, Ty może bezobjawowo? Jęsli masz obawy- wizyta u lekarza konieczna. Pozdrawiam!!
 
reklama
no ja też jakoś koło 8 tygodnia straciłam wszystkie objawy i spanikowana myślałam, żeby zrobić gdzieś usg, ale w końcu nie zrobiłam, a objawy wróciły i dopiero od paru dni nie wymiotuję codziennie(w końcu!)
 
Do góry