reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Majowe Mamy 2016

Wioleta, dziękuję :)

Ewa, ja szczepilam córkę 6w1 plus rotawirusy. Teraz na pewno będzie ten sam zestaw i jeśli finanse pozwolą to jeszcze pneumokoki, bo jednak już kilku lekarzy mi mówiło, że one najważniejsze.

13x13 mi od trzech miesięcy sprząta albo mąż, albo mama i juz nie mogę się doczekać aż sama to zrobię :) wszystko jest dosłownie wszędzie. po moim wcześniejszym uporządkowaniu nie ma śladu.

Posiedzialam na balkonie 1,5 godz :) nie ma słońca, ale powietrze tez dobrze robi :) zgaga nadal mnie męczy, masakra :o nigdy więcej pizzy ;)
 
reklama
Ale mam dzisiaj zły dzień, rano prawie nie zemdlalam a i teraz dobrze nie jest. Byłam na zakupach ale starałam się zrobić je jak najszybciej. W oko wpadł mi pajacyk w truskawki i nie mogłam się oprzeć, żeby go nie kupić :D
Co do witamin myślę, że nie ma co panikować nasze mamy wcale nie brały i dobrze było. Ja się starałam łykać jak najmniej najpierw tylko kwas foliowy, potem magnez, jak wyniki się pogorszyły doszło żelazo a teraz na obrzęki olej z wiesiołka i cyclo 3fort. Wzystko z polecenia lekarza, który mówił że jak morfologia dobra to nie trzeba nic brać dodatkowo tylko dobrze się odżywiać :)
 
Ej Ej Ej
SPOKO z tą witaminą D!!!

Dziecko i tak sobie weźmie od nas wszystko co potrzebuje -to nie o dziecko chodzi, tak samo z niedoborem żelaza czy wapnia -to chodzi tylko o nas!!!

Najnowsze zalecenia lekarzy są takie -że witaminę D podaje się cały rok nie tylko od września do maja i nie tylko dzieciom ale też dorosłym!!!

bo my nie mamy tyle słońca w naszym pięknym kraju i 80% z nas ma niedobory witaminy D.

Dzieciom karmionym piersią podaje się witaminę K, a najczęściej daje się kapsułki z witaminami K+D i nikt nie bada poziomu tych witamin w organizmie. Po prostu małe dziecko chroni się przed słońcem, nie wystawia na promieniowanie słoneczne -a ta witamina tylko tak się tworzy.
 
Ale mialam od rana powera: posprzatalam, zrobilam pranie, posciele powymienialam, obiadek zrobilam i nagle dopadla mnie deprecha+bol glowy i poszlam spac.
Wstalam i nic mi sie nie chce, a mialam jechac kupic wanienke. No nic biore sie za prasowanie i dokoncze pakowanko.
Jutro pierworodny ma imieninki, we wtorek fryzjer no i moge jechac rodzic, no przeciez z odrostem nie wyskocze na porodowce :rofl2::-D

Dziewczynki ja moge naprawde polecic sprzedawce od ktorego bralam wozek, rewelacyjny kontakt+chetny do negocjacji ceny badz gratisy :D Jakby co podam namiary.
 
Janka tak chcialam murano, podobał mi się w katalogu, ale jak zobaczyłam na żywo to on jest taki strasznie przeładowany tymi amortyzatorami i plastikami takimi wielkimi na ramie że jakoś strasznie olbrzymie to wszystko było i na żywo już mi sie przestał tak podobać no wolę rzeczy proste nie udziwnione. Jesli bys sie decydowala na murano to ten chyba jest najladniejszy bo widzialam tez ten szary i on ma w rzeczywistosci taka fakture melanż, ale takie duże te białe elementy , nie jest to gładki material.

Ny dzis ogladalismy x landera x move i jak tylko oddadza kase to go bierzemy. Co prawda z nowej kolorystyki to nam sie tylko kolor stone grey podoba i jestr troche ciemny , ale dodatki sie zrobi jasne i juz. No to czekamy do wtorku....
 

Załączniki

  • 280px_x-move_2016_2w1.png
    280px_x-move_2016_2w1.png
    18,4 KB · Wyświetleń: 75
Ewa każdy pediatra może wypisać- engerix junior; czy internista to nie wiem, ale pewnie też;

Swój mam już w lodówce, podpisany markerem, bo taki dostarczam do szpitala;

Janka akurat żółtaczkę szczepi wiele krajów w I dobie, w tym Szwecja, czy Francja, a Niemcy nie; generalnie w większości krajów UE nie szczepi się gruźlicy; żółtaczkę zaszczepię engerixem a gruźlice się zastanawiam;

pełen raport na zamkniętym wątku;

GosiaLew PIJĘ jak pijak zawodowy, a przerwę mam bossie chyba za krótką między posiłkami… no syn mówił, ze wciągam jak stodoła, bez przerwy… piszesz prawdę ale jakoś nie wiem gdzie robię błąd…. Stopy mi spuchły…:sad:

Szukałam auta i wózka-auto zamówiłam po 3 miesiącach a wózek po 5 i tak z dylematami, więc wiem co czujesz:ninja2:


W TKM – dzisiejsze moje ostatnie przedporodowe podejście- nie dostałam odpowiedniej torby do wózka; zostaje internet… Zakupiłam sobie za to bluzkę na po porodzie –piękna kolorowa jakby szydełkowana!:wink:

Z OBI przywlokłam roślinki- trochę mnie bolało, że w stosunku do zakupów w necie przepłacam, ale na wtorek już bym nie zdążyła raczej z zamówieniem, a ogrodnik umówiony; Mąż zmęczony zakupami robi obiad. A ja sobie leżę:wink:

Muszę przeprasować jeszcze ciuszki dla dziecka do szpitala chociaż i spakować w jedno miejsce, żeby mąż nie zmyślał w co je ubrać. No i dziś przymierzymy sobe bazę do auta i fotelik, a jak nie to jutro:yes:
 
Jak ja wam zazdrosze spokoju braku nerwow odpoczynku.. ale tak to jest jak maz nie slucha sie zony i uwaza ze czas jeszcze jest.

Pogoda nic sie nie poprawila.

3mam kciuki zebyscie zdazyly z kupnem wozka!
W sklepie gdzie nasz kupowalam byly probniki materialow, ale co sklep to inaczej wszystko ma.
 
Maui ja też mam ketony czasem w moczu, bo sobie mierze paskami specjalnymi badam rano i też się zastanawiam, bo ja jem zdrowo, dość sporo nawet przy tej diecie, głodna nie chodzę. Czasem znikają, czasem są.

Taka piękna pogoda była, ciepło a się teraz tak zimno zrobiło, że uciekałam z synem z placu zabaw.
 
reklama
Dziewczyny tez tak macie ze chce wam się siku a jak idziecie do leci dwie trzy kropki .... brzuch mi się napina. Niech mały siedzi bo to dopiero 35tydzień
 
Do góry