reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Majowe mamy 2017

Ech u nas nie ciekawie. Mała kaszle już z miesiąc.... mam skierowanie na testy alergiczne ale jeszcze nie zrobiłyśmy, pije syropki chyba już wszystkie możliwe plus inhalacje i zamiast być lepiej to jest gorzej. Do przedszkola nie chodzi ...praktycznie non stop w domu siedzi i nie chcę przejść. Do tego muszę z nią w tym tyg do logopedy pójść. Przekręca wyrazy i nie wymawia wszystkiego, mi się wydawało to w miare normalne bo ma 3,5roku i tak na prawdę z mową długo jej zeszło bo tak na prawdę od wakacji zrobiła się wygadana ale mówi niewyraźnie. Także zjadamy zaraz śniadanko i pojedziemy pierw ze skierowaniem potem do poradni. Jutro znowu przychodnia , niech ja znowu lekarz oslucha i od razu ja badania porobie. Dobrze że trochę mam więcej energii bo tak to by było ciężko.

Napisane na G620S-L01 w aplikacji Forum BabyBoom
 
reklama
Jagi pieczarki robi się jak kotlety, jajko i bułka, smażysz na oleju albo smalcu. Pieczarki przed smażeniem solisz tylko. Są bardzo dobre i na ciepło od razu po usmażeniu ale też na zimno, jako przekąska. Podziwiam Cię, że robisz taką impre. A może ugotuj gar rosołu i np jakieś duszone mięso z ziemniakami i kiszoną kapustą. Mięso i rosół robią się w sumie same ;) Możesz podgrzać, ziemniaczki tylko na świeżo. Po obiedzie postaw na stół śledzie, ze dwie sałatki, jakieś warzywa (ogórki kiszone, konserwowe, pomidorki koktailowe) i półmisek wędlin, pasztet. U mnie teściowa zawsze tak robi na imprezki i to się sprawdza.
Powodzenia na wizycie :)

Ja w normalne dzinsy już nie wchodzę, tzn wchodzę ale mnie cisną. Chodzę w dresie najczęściej a jak gdzieś wychodzę do ludzi ;) to zakładam sukienkę i kupiłam sobie też spodnie w reserved takie na gumkę, ale już też po mały cisną ;)

Ktoś pytał o kolacje. Ostatnio robiłam tortille z warzywami. Placki kupiłam w lidlu gotowe, do tego grilowana pierś z kurczaka (przyprawiona wcześniej odpowiednio), po grilowaniu pokrojona w kosteczkę, do placka wkładasz warzywa - sałata, pomidor, ogórek, cebulka no i ten kurczak (można dodać trochę majonezu lub sosu czosnkowego zrobionego samemu z jogurtu). Zawinąć w placek i jeszcze na chwile na grilla wrzucić aby pita była chrupiąca :) PYCHA. Można też zrobić taką pitę ze szpinakiem, łososiem i suszonymi pomidorami :)
Ja robię podobne tortilki tylko że mężowi i corce na obiad bądź kolacje.
Niestety to jest bez obiadu a o 16 przychodzą.Tak bym zrobiła pieczeń,ziemniaki i surówki plus rosół.
To 10 urodziny córki więc się nazbierało:(
Muszę jechać po rajstopy grube te 200 den ale ciążowe bo mam ale mnie cisna i dziwnie pod brzuchem się kończą i brzydko to pod sukienka wygląda.
Zamówiłam za 110 zł sukienkę czarna na zalando czarna prosta na brzuszek z lekkim golfem.
Boję się bo tam nie ma wymiarów tylko opierają się na opiniach innych.

Napisane na SM-G935F w aplikacji Forum BabyBoom
 
Jagi Ja w pierwszej ciąży kwitłam, czułam się taka piękna. A teraz jakiś dramat...


Napisane na iPhone w aplikacji Forum BabyBoom
Też tak masz?
jak nie byłam wciazy to sobie rozmyslalam jak będę wyglądać co ubierać etc.A teraz?Mąż zły bo mu marudzę non stop.
A jak pomysle gdzie tam maj to mi się płakać chce.Chyba powinnam się leczyć:)

Napisane na SM-G935F w aplikacji Forum BabyBoom
 
Jagi [emoji8] moja Mama mówi , że będzie dziewczynka dlatego tak wyglądam [emoji23] a tak serio muszę się ogarnąć bo robię niezłą anty reklamę kobietom w ciąży [emoji20]


Napisane na iPhone w aplikacji Forum BabyBoom
Ja mam mieć dziewczynkę ale w pierwszej też miałam i było inaczej...
Mąż mówi żebym zmieniła nastawienie bo dziecko będzie nerwowe:)
Wszystko mnie wkurza,nic się nie podoba,udusiłabym wszystkich wokół:)
Wczoraj młoda u taty na kolanach cały dzien (zabawy,przytulanki etc)boję się jak się pojawi druga:(Boję się że odmieni to moje jak teraz kochane dziecko i to wszystko przeze mnie:(
Świat jej się zawali wiem to:(

Napisane na SM-G935F w aplikacji Forum BabyBoom
 
Ja tez martwię się o mojego Tymcia. To 1000%synek Mamusi. Przytulany,głaskany,bawimy się razem. Od Jego przyjścia z przedszkola do spania ma mnie na wyłączność. Bardzo się boję o Niego[emoji17]


Napisane na iPhone w aplikacji Forum BabyBoom
U nas to samo.Spedzamy mnóstwo czasu razem.Gry,zabawy.Przytulanki do snu.Kapie ja jeszcze bo lubi nurkować ale też mi w wannie dużo powie co w szkole etc:)
Jemy razem.Zajecia zawsze jeździmy razem.Weekendy razem i tak by z nią to fajnie spędzić.
Ona wie że jest tylko ona i nikt inny.
A ja mając moje szczęście pewnie będę miała pecha z kolkami i będzie niezla jazda:(


Napisane na SM-G935F w aplikacji Forum BabyBoom
 
Cześć dziewczyny, witam się po weekendzie. Mąż w końcu był w domu więc trochę pospalam i odpoczelam od małego - bezcenne :). Dziś rutyna 4:20 młody wyspany i wstaje z tatą do pracy :(. Muszę nauczyć go spać we własnym łóżeczku w pokoju. Przychodzi do nas w nocy i rano pobudka. Może jak nie będzie słyszał budzika męża to będzie spał dużej? Muszę poszukać jakiś dobrych rad w necie. Ze starszym synem nigdy nie było problemu.
Ja kupiłam sobie spodnie w Next. Ale muszę wyjąć moje stare ciążowe ubrania i przebrać je.
A w ogóle to strasznie tęsknię do Polski i rodziny :( a będę dopiero w wakacje po porodzie :(.
 
reklama
Dzień dobry :)
Jagi, chyba wiem skąd Twój nick :D


Laski oczywiście z przymróżeniem oka ale natknęłam się na coś takiego>
Zobacz załącznik 782514
Teoria Ramziego jako sposób określania płci dziecka

Teoria Ramziego polega na analizie usg w 6 tygodniu ciąży - sprawdza się wtedy położenie łożyska / kosmków względem macicy. Skuteczność tej metody to podobno 97,2% dla płci męskiej i 97,5% dla płci żeńskiej. Jeżeli położenie jest po prawej stronie względem macicy to będzie chłopak, jeśli po lewej to dziewczynka. Jednak trzeba zwrócić uwagę na to, że obraz na usg bardzo często jest odwrócony. I mimo, że na zdjęciu embrion jest po prawej stronie, w rzeczywistości znajduje się po lewej. Najlepiej na takim badaniu zapytać się lekarza, czy obraz na usg jest rzeczywisty, czy odwrócony, bądź wprost zapytać o obszar kształtującego się łożyska. Można jednak samemu spróbować ustalić położenie na zdjęciu, należy poszukać jaśniejszego obszaru w pobliżu pęcherzyka.

No to moje nadzieje póki co legną w gruzach, bo ta wróżba wskazuje na chłopczyka :p

Spodnie w HM też kupiłam w czwartek. Mniejsze mialy niższy panel, to wzięłam większe, bo obejmowały brzuch, a na nogach i tak dopasowane... a okazało się, że już się trochę rozbiły i wiszą z deka.. Niech brzuch szybko rośnie, to może przytrzyma je :)

Nadrobiłam 40 stron trochę po łebkach, ale i tak nie pamiętam co chciałam pisać.

Na pewno, że póki śpię z synkiem, to nie wstaję w nocy na siku... Choć czasem mi się chce bardzo. W pracy chodzę normalnie, 2 góra 3 razy.

Piszecie o jedzeniu... U mnie rządzą frytyyyyy <3 A dziś zjadłam 10 kulek serowych - coś takiego jak oponko-pączek, w kształcie kulki :) mmmmmniam :)

U mnie ruchów jeszcze nie ma, z Jasiem miałam dopiero jak skończyłam 17 tyg.

Powodzenia dziś na wizytach! Zazdroszczę.
Co do połówkowego, to mi 20 tyg wypada w wigilię i chyba w międzyświątecznym 29go będę próbowała się umówić, jak ten gin będzie przyjmował, bo on tylko w czwartki przyjmuje. Poki co do piątku czekam na jego grafik na grudzień.
 
Do góry