reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Majowe mamy 2018

U nas też pogoda okropna, typowo jesienna...zimno, mokro wietrznie. U nas dalej nocne czeste pobudki w dzien czasem i przez 3-4 godz moze nie jesc za to w nocy to cyrk. Wieczorem zjada o 20:30 i zasypia i pobudka okolo polnocy a pozniej co 2 godz prawie. Placze przez cmoka jak szalony ale sie nie budzi, zjada przez sen i za 2 godz pobudka i tak wkolo a o 5:30 juz wyspany zadowolony...a ja padam...
 
reklama
Mój syn je w dzień co 4 godziny a w nocy budzi się raz. Ostatnie mleko o 20-21 to pobudka o 3-4-5:00 zależy ;)
Wprowadziliśmy Sinlac, marchew, ziemniak, pasternak. ;)
 
My też już 4 dzień na marchewce i ziemniaczku. Dziś była mega duża marchewkowa kupa o takiej samej konsystencji. Ciągle lekarze mi mówią że dziecko ma codziennie się wyprozniac. A do tej pory jest na kp. 4 dni temu tylko na piersi. W Internecie czytam że wtedy to normalne A wszyscy lekarze że nienormalne.ze ma zatwierdzenie.ale on się nie meczy przy kupce, do tego ma baczki bardzo często więc nie wydaje mi się że go problem. Jak mówię to lekarzowi to zacytuje" Pani dobrze by się czuła jakby robiła co 4 dni?"
Co do karmien to w nocy bardzo różnie mamy.sa noce po 2 karmienia i takie po 10:( najlepiej śpi do 1 w nocy,potem już czest9 się przebudza.5:30 zazwyczaj zaczynamy dzień. Zauważyłam że w ta pogodę bez słońca więcej śpi.
 
Witajcie dziewczyny. Jestem i udzielam się na forum czerwcowych mam, choć faktycznie zostałam mamą majową. Moja córka Natalia spieszyła się bardzo na świat i zamiast urodzić się 2 czerwca to urodziła się 9 maja. Więc jest troszkę wcześniaczkiem. Ja Was czasem podczytywałam, bo wiekowo nam bliżej do Waszych dzieciaków ;)
Zaraz Natalka będzie miała 5 mcy, my tylko kp od początku właściwie mogłybyśmy już rozszerzać dietę ja jednak uważam że ona nie jest gotowa jeszcze. Jesteśmy przed pierwszym szczepieniem, czekaliśmy na zgodę od neurologa. Poza tym od prawie 2 mcy używamy poduszki frejki bo ma problem z lewym bioderkiem, niedługo kolejna kontrola mam nadzieję że już się tego pozbędziemy


Tak tylko na chwilę do Was zaglądam dziś chciałam CI napisać @Jetkaa że jesteś najdzielniejszą mamą na świecie! Naprawdę jesteś wielka że sobie z tym radzisz wszystkim tak dobrze. Masz cudownych synków i na pewno prędzej czy później wszystko się Wam będzie coraz lepiej układać i Oskarek wyjdzie na prostą. Jeśli możesz napisz mi na priv swój adres może i ja będę mogła choć trochę pomóc!? Moja córcia ma azs mam nie używane już emolienty może Wam by się przydały? Pieluchy chusteczki?

Pozdrawiamy z Natalcią serdecznie wszystkie majowe mamy i dzieciaczki :)
 
Chętnie je, otwiera buzię, śmieje się po pierwszej łyżeczce.
Marchewka powoduje, że kupka jest w formie kulek i ciężko ją robi. Druga i trzecia kupka tego samego dnia już jest normalna :)
Tych kup przy rozszerzaniu diety się boję. Córeczka i tak robi co 2-3 dni kupę to ciekawe co będzie po marchewce :p. Dziś jadłam banana i trzymałam małą na rękach. To złapała za tego banana i chciała go wsadzić sobie do buzi [emoji14] Jak ją obserwuję to myślę że będzie strasznie łakoma i obawiam się że przez to będzie się krztusic. Np jak jej dawałam krople na łyżeczce to od razu dzioba otwiera, oblizuje łyżkę. Moja mama dała jej do ręki kajzerke to oblizywala a jak jej zabrałam to wielki płacz [emoji14] Póki co się jeszcze wstrzymuje z tym rozszerzaniem diety. Może coś w październiku zaczniemy próbować.
 
Dziewczyny, mam do Was takie pytanie. Jak nosicie swoje dzieci? Moja od jakiegoś czasu nie lubi jak noszę ją na fasolke. Woli już być w pionie, ale ja się boję o jej kręgosłup.
 
Ja od dawna noszę malego w pionie. Wcześniej tak żeby był.oparyy o mnie co dobre dla mnie nie było bo kręgosłup odgięty do tyłu, a odkąd trzyma.ladnie głowę i plecy ma stabilne to noszę już normalnie.

My też już 4 dzień na marchewce i ziemniaczku. Dziś była mega duża marchewkowa kupa o takiej samej konsystencji. Ciągle lekarze mi mówią że dziecko ma codziennie się wyprozniac. A do tej pory jest na kp. 4 dni temu tylko na piersi. W Internecie czytam że wtedy to normalne A wszyscy lekarze że nienormalne.ze ma zatwierdzenie.ale on się nie meczy przy kupce, do tego ma baczki bardzo często więc nie wydaje mi się że go problem. Jak mówię to lekarzowi to zacytuje" Pani dobrze by się czuła jakby robiła co 4 dni?"
Co do karmien to w nocy bardzo różnie mamy.sa noce po 2 karmienia i takie po 10:( najlepiej śpi do 1 w nocy,potem już czest9 się przebudza.5:30 zazwyczaj zaczynamy dzień. Zauważyłam że w ta pogodę bez słońca więcej śpi.

Moja druga córka na kp robiła kupy co 3-5 dni. Bałam się bardzo rozszerzania diety bo wiadomo że np marchewka działa zatwardzajaco. Niestety tak było. Więc zaczęliśmy od jabłka, ziemniaka, dyni. Kupy były dalej co kilka dni. Zaczęła robić kupy codziennie jak zaczęłam dawać do warzyw natkę pietruszki. Odrobinę tuż przed wyłączeniem ognia pod garnkiem z zupka. Dawałam dla smaku, a efekt kupy był przypokazji.
 
reklama
Was też tak bolą nogi? Od jakiegoś czasu w nocy strasznie mnie bolą kolana a od dwóch dni też łydki. Masakra. Podobno po ciazy to normalne. Jednak martwi mnie to i nie wiem czy nie przejdę się do lekarza.
 
Do góry