reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Majóweczki 2019

Dziewczyny, może będziecie w stanie mi powiedzieć czy mam się martwić takimi wynikami z krwi badań prenatalnych? Właśnie odebrałam wyniki testu Papp-a: beta HCG - 44,63 mIU/ml i Papp-a 0,77 mIU/ml. Wiem, że do określenia stopnia ryzyka wad dziecka muszę brać pod uwagę test z krwi łącznie z usg, ale mam termin dopiero na 30 października. Może któraś z mam miała podobne wyniki i mnie trochę uspokoi?
Mi jakoś te wyniki nic nie mówią. Tylko dlaczego tam jest beta hcg 44,63 tylko? I czy test PAPPA bada bete? Kilka postów wcześniej właśnie Kari21 pisała, w jej poprzedniej ciąży miała wynik testu PaPPa, po dobrym wyniku usg zrobionym, 1:5. Taki wynik oznacza, ze jest prawdopodobienstwo urodzenia chorego dziecka z ZD bardzo duże.
 
reklama
Też mam prenatalne 30.10 ale powiedzieli ze dopiero wtedy będą pobierać krew na badania. Ciekawe czemu u jednych jest tak u innych inaczej

Bo to chyba zależy od tygodnia ciąży. Wynik z krwi kazał mi doktor zrobić wcześniej, zrobiłam w 10 tygodniu bo od 10-14 tygodnia można je zrobić. Na wynik też się czeka dość długo- ja czekałam 9 dni.
 
Mi jakoś te wyniki nic nie mówią. Tylko dlaczego tam jest beta hcg 44,63 tylko? I czy test PAPPA bada bete? Kilka postów wcześniej właśnie Kari21 pisała, w jej poprzedniej ciąży miała wynik testu PaPPa, po dobrym wyniku usg zrobionym, 1:5. Taki wynik oznacza, ze jest prawdopodobienstwo urodzenia chorego dziecka z ZD bardzo duże.

Zapomniałam dopisać, że to wynik nie samego beta hcg, a wolnej jednostki beta hcg. Niestety na moim wyniki badań nie ma norm, więc szukam cały czas jakiejś informacji w internecie.
 
Kari, zapytałam bo ja bym się nie zdecydowała urodzić na pewno.

Ann, myśle ze chłopak. A ty co czujesz u siebie?

Just, jak nigdy mam ochotę na słodkie a ja normalnie to słodkości nie tykam.

Roki, mnie się wydaje, że wyglądam jak zawsze. Żadnych zmian nie widzę ani tez inni.
 
Hej dziewczyny ja tylko na chwilę. Cały down był kiepski.
Po wizycie u gin usłyszałam ze mam leżeć. We wtorek mam.kontrolę i zobaczymy jak moja szyjka czy się skróciła czy nie.
Zlapalam przez to mega dola bo to dopiero 9 tydzień a tu trzeba leżeć. No cóż jak trzeba to będę.
 
Hej dziewczyny ja tylko na chwilę. Cały down był kiepski.
Po wizycie u gin usłyszałam ze mam leżeć. We wtorek mam.kontrolę i zobaczymy jak moja szyjka czy się skróciła czy nie.
Zlapalam przez to mega dola bo to dopiero 9 tydzień a tu trzeba leżeć. No cóż jak trzeba to będę.

Dużo odpoczywaj i leż zdrowie dzidziusia i twoje najważniejsze! Wszystko będzie dobrze!
 
reklama
Do góry