reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Majóweczki 2020

Ja mam ciuszkow używanych sporo od znajomej 56-62, raczej wiekszosc to body z dlugim rekawem ale mysle ze taki będzie ok na maj. Mam też kilka rampersow na upały i jeszcze dokupie kilka par na 62.
Ja się czuje kiepsko, nie pasuje mi to nicnierobienie, ale boję się do następnej wizyty więcej ruszać. W przyszły piątek podpytam gina czy mogę coś robić. Mąż dzisiaj zrobił śniadanie, odkurzył, zawiózł syna do szkoły, zrobił obiad i pranie a ja mnie już przezywa "inkubator" :crazy:
 
reklama
Dziewczyny mam pytanie odnośnie wypłacania L4. Pierwsze zwolnienie od 2 stycznia do 31 będzie wypłacone przez pracodawcę. Kolejne od 1 lutego do 2 marca już przez ZUS. Orientujecie się w jakim terminie wypłaca ZUS? Za drugi okres będzie w marcu czy dopiero w kwietniu?
 
Dziewczyny mam pytanie odnośnie wypłacania L4. Pierwsze zwolnienie od 2 stycznia do 31 będzie wypłacone przez pracodawcę. Kolejne od 1 lutego do 2 marca już przez ZUS. Orientujecie się w jakim terminie wypłaca ZUS? Za drugi okres będzie w marcu czy dopiero w kwietniu?
Jeśli twój pracodawca zatrudnia pow. 20 pracowników to on wypłaca chorobowe i w takim samym terminie co pozostałym pracownikom ( odlicza to sobie potem od składek dla ZUS ) Ja w takiej pracuję i my zawsze wypłacamy wszystko jedną lista czy ktoś pracuję czy jest na chorobowym
 
Jeśli twój pracodawca zatrudnia pow. 20 pracowników to on wypłaca chorobowe i w takim samym terminie co pozostałym pracownikom ( odlicza to sobie potem od składek dla ZUS ) Ja w takiej pracuję i my zawsze wypłacamy wszystko jedną lista czy ktoś pracuję czy jest na chorobowym

A w przypadku poniżej 20 osób?
 
Ja dziś po wizycie kontrolnej po tych bólach w niedzielę. Wszystko w porządku, Młody przybiera na wadze, odstawia fikolki - doktor się śmiał.
Najważniejsze, że szyjka nadal długa, zamknięta.
Powiedział tylko, że jak coś mocno boli w podbrzuszu, żeby zawsze do niego albo na IP, żeby kontrolować szyjkę.
 
A w przypadku poniżej 20 osób?
Jeśli wypłaca ZUS to koniecznie trzeba pilnować Ginekologa żeby przesłał Twoje L4 do ZUS a także pracodawcę żeby wysłał odpowiedni druk-juz nie pamiętam jak się ten druk nazywa ale Księgowa w firmie na pewno będzie wiedziała o co chodzi i od tego dnia kiedy druk będzie w Zusie,to Zus ma 30dni na wypłacenie chorobowego.Zazwyczaj czekają do ostatnich dni...przynajmniej ja tak mam.Proponuje Ci założyć sobie konto PUE ZUS będziesz miała podgląd pod swoje L4.Pozdrawiam
 
reklama
Do góry