reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Majówki 2014

hej Majóweczki:-)
Natuszka, przyszły moje spodenki. I jestem z nich zadowolona jak na razie:tak:wyglądają całkiem ładnie, zobaczymy jak w użytkowaniu. Brałam niby Skę ale jeszcze trochę luźne na tyłeczku. Mam więc nadzieję, że do maja je ponoszę:-pkupowałam z tej aukcji: Rewelacyjne spodnie ciążowe_JEANS_ granat r. S (3844321655) - Allegro.pl - Więcej niż aukcje. A poza tym troszkę się obkupiłam w weekend. Byłam w galerii i akurat w Pretty Girl była promocja, że do wszystkich przecenionych ubrań dodatkowo 30% rabatu. Więc kupiłam tunikę i takie dwie sukienki/tuniki. Bardzo mi się podobają. Wąskie w udach i takie szersze na brzuszku. I super ceny po rabacie wychodziły 35 - 40 zł.

Ja dołączam do klubu ciężkich nocek. Też się budziłam nie wiem ile razy:wściekła/y: i jeszcze ten wiatr... wrr

od rana trzecia czkawka króla Juliana :-D Mrówek miewał po 7-8 dzienni, a w nocy potrafił obudzić nie tylko mnie, ale i ojca swego jedynego :laugh2:
Aśku, a jak ta czkawka wygląda? Bo moja córcia chyba jeszcze nie miała. Dzieje się wtedy coś szczególnego? ;-)

dlaczego od razu zakładacie karmienie butelką? ja to wiem czego się spodziewać, przy moich brodawkach mogę pomarzyć o karmieniu naturalnym :-( pozostaje mi odciąganie i podawanie z butli :-( z Mrówkiem pół roku dałam radę, teraz mam nadzieję, że będzie podobnie z produkcją pokarmu ;-) i mam cichą nadzieję, że Julian będzie bardziej cierpliwy i jakoś nauczymy się jeść z moich felernych cycorów ;-)
Znając moje szczęście,pewnie też będę miała nie takie brodawki jak trzeba... a da się to jakoś wcześniej sprawdzić? Np położna może powiedzieć jak obada teren?:-p
Chociaz moja koleżanka tez ponoć miała złe brodawki, za wklęsłe czy cos takiego. I na ;początku używała nakładek a po kilku tygodniach walki jej córcia ssała już normalnie pierś. Więc zawsze jest nadzieja:-)

Diabliczka jak najbardziej dobrze, tylko problem w tym że ja jeszcze chwilę chciałam popracować a zdecydowali za mnie. Ustalenia z kierowniczką były inne i to mnie oburzyło.
właśnie w pracy niestety tak jest. Ciężarne maja najmniej do gadania. Ale nie patrz na to, myśl o sobie teraz:tak:
 
reklama
hej Majóweczki:-)
Natuszka, przyszły moje spodenki. I jestem z nich zadowolona jak na razie:tak:wyglądają całkiem ładnie, zobaczymy jak w użytkowaniu. Brałam niby Skę ale jeszcze trochę luźne na tyłeczku. Mam więc nadzieję, że do maja je ponoszę:-pkupowałam z tej aukcji: Rewelacyjne spodnie ciążowe_JEANS_ granat r. S (3844321655) - Allegro.pl - Więcej niż aukcje. A poza tym troszkę się obkupiłam w weekend. Byłam w galerii i akurat w Pretty Girl była promocja, że do wszystkich przecenionych ubrań dodatkowo 30% rabatu. Więc kupiłam tunikę i takie dwie sukienki/tuniki. Bardzo mi się podobają. Wąskie w udach i takie szersze na brzuszku. I super ceny po rabacie wychodziły 35 - 40 zł.

Ja dołączam do klubu ciężkich nocek. Też się budziłam nie wiem ile razy:wściekła/y: i jeszcze ten wiatr... wrr


Aśku, a jak ta czkawka wygląda? Bo moja córcia chyba jeszcze nie miała. Dzieje się wtedy coś szczególnego? ;-)


Znając moje szczęście,pewnie też będę miała nie takie brodawki jak trzeba... a da się to jakoś wcześniej sprawdzić? Np położna może powiedzieć jak obada teren?:-p
Chociaz moja koleżanka tez ponoć miała złe brodawki, za wklęsłe czy cos takiego. I na ;początku używała nakładek a po kilku tygodniach walki jej córcia ssała już normalnie pierś. Więc zawsze jest nadzieja:-)


właśnie w pracy niestety tak jest. Ciężarne maja najmniej do gadania. Ale nie patrz na to, myśl o sobie teraz:tak:

Też oglądałam te spodnie, mam zamiar sobie kupić, ale dumam nad rozmiarem bo ja w tych co mam sztruksach musiałam w pasie sobie ściągnąć na maksa a wzięłam 36.
ja już nie chodzę po sklepach bo mam pełno bluzek nakupowanych, a nawet nie mam gdzie w nich iść bo siedzę na chorobowym.

Mój mąż ma nocki więc mam całe łóżko dla siebie i jest trochę lepiej, ale i tak się cała noc przewracam z boku na bok, a co będzie potem? :szok:

Dzisiaj byłam na usg to pani doktor mówiła że chyba ma czkawkę, ale trudno było mi to zidentyfikować, ogólnie tak cały podskakuje ale nie konkretnie uderza :-)

Moja ciocia miała właśnie wklęsłe brodawki i niestety w szpitalu chcieli dobrze żeby sobie odpoczęła i wyspała się, i nakarmili małą butelką, a tej się spodobało, że nie trzeba się męczyć i było po karmieniu niestety.
nie da się wcześniej nic zrobić, ale faktycznie jak dzieciak dobrze będzie ssał to może je wyciągnąć.:tak:
 
Hej :)

Ja też już chodzę do szkoły rodzenia, jestem bardzo zadowolona :-D

Jak czytam co już macie dla Maluszka, to jestem podłamana... ja jeszcze nic nie mam... ale lada moment muszę zacząć kompletować wszystkie rzeczy :tak:
 
Dzień dobry:) Trochę nieludzka godzina, ale Bartkowi trochę lepiej i odbija sobie jedzenie. Wstał o 5.50 i on chce jeść. No co było robić musiałam się zwlec i dziecku coś do jedzenia zrobić:) Chyba wyczuł że wczoraj późno się położyłam:)

Co do sutków to ja miałam też takie liche, ze dwa dni się męczyliśmy żeby Bartuś załapał. Jak już załapał to mi zrobił wentyle od stara, więc teraz to kwestia tego czy ten pokarm będzie:)

My do szkoły rodzenia nie chodziliśmy i nie zamierzamy, nie wiem czemu ale wyszłam z założenia że mi to nie potrzebne. Pytałam lekarza i położną czy jest sens to mi powiedzieli że jak się nudzę to mogę pochodzić. Jak przyszło co do czego to i tak chciałam z okna skakać:)

Idę dzisiaj po zwolnienie, ciekawe ile będzie mnie kosztowało:)
 
witam, witam :-D

jeny, co za poranek ;-) 4 razy wstawałam w nocy ;-) jak budzik zadzwonił, to nie wiedziałam o co kaman :-D w dodatku zapomniałam włączyć swój budzik :eek: obudził mnie budzik późniejszy Ślubnego ;-) więc już na dzień dobry 10 minut w plecy :laugh2: jakoś się wyrobiliśmy, odwiozłam Mrówka do przedszkola i jadąc do pracy zły pas na rondzie zajęłam i nie mogłam skręcić tam gdzie chciałam :wściekła/y: mogłam złamać przepisy, ale ja nie łamię, więc musiałam inną drogą jechać :-D no i straciłam kilka cennych minut ;-) ale jakoś dojechałam nie będąc mocno spóźniona ;-)



Aśku, a jak ta czkawka wygląda? Bo moja córcia chyba jeszcze nie miała. Dzieje się wtedy coś szczególnego? ;-)
dosyć charakterystyczne pyknięcia co kilka sekund mniej więcej w tym samym miejscu ;-) trwające dłuższą chwilę ;-) pamiętam jak przy Mrówku było, więc teraz jest mi łatwiej rozpoznać ;-)
 
kotka - a z córą nie możesz wychodzić.? Może masz jakieś koleżanki z dziećmi, obie skorzystacie. ;-)


diabliczka - ohh, zazdroszczę śniegu.. :-)


Aśku - "szukał klejnotów" hahahahahahaha. :D Genialne :-D:-D:-D co do prezentu, to atrakcyjny. :-)

funia - mój stwierdził, że będzie za co łapać. :-p


mi Iva - To gratuluję dziewczynki, :tak: a jak będzie trzeba pogratuluję chłopczyka..:-p


Odnośnie tetrowych to moja koleżanka mówiła, że ma 20, że 2 dziennie jej schodza i do prania.. :-p A jej synek ma miesiąc, do ulewania najwięcej używa..


Co do zapominania, to umówiłam się z kolezanką na dzisiaj, że zobaczę jej córeczkę.. ;-) Nawet powiedziała, że zrobi cos pysznego do jedzonka, pół dnia na mnie czekała i dopiero jak zadzwoniła mi się przypomniałoo. :-p oops..

Poza tym to humor, słaaaaby.. Hormony buzują.. Musze to jakos przetrwać..

Witam was porannie. Natuszko-nie moge z cora wyjsc bo ma wiatrowke i do tego kaszle przestrasznie...
Ponadto-w ciagu dnia zus moze przyjsc
 
Witam serdecznie.takie ,głupie mam sny....przypomniało mi się ,jak moja koleżanka ,która jest w Niemczech opowiadała o naszej znajomej.Magda (tak jej na imię) spotyka się i mieszka z Turkiem ,więc pytamy "dobry jest dla Ciebie ,nie bije Cię???????????",a Ona odpowiada
"nie ,nie bije ,czasami kopnie"Na razie tyle ,tak mnie się przypomniało.Najlepszego.
 
witam porannie- wtorkowo :)
U mnie dziś ziąb niecały jeden stopień :baffled:
Na dodatek poszłam spać wczoraj koło 23, jak dla mnie to bardzo późno bo zawsze 20 to ja już w wyrku :D
Nauczyłam się w szpitalu pić białą kawę do śniadania i bez tego ani rusz ;p więc mleko w domu musi być obowiązkowo :-D
Pijam ją nawet do kanapek z szynką :zawstydzona/y:

Miałam w planach wczoraj robić pierogi jedne na słodko drugie ruskie, ale uznałam że jednak będą naleśniki :rofl2:
Czy mogą być naleśniki z farszem do pierogów ruskich??:-D nie chce mi się gnieść ciasta na pierogi :zawstydzona/y:
Mąż nie lubi ruskich, ja nie mogę słodkiego więc dwa rodzaje będą :) jedne dla niego drugie dla mnie :)
Tylko musimy skoczyć do sklepu po jakieś zakupy... i mąż musi przytachać pyry ;p
dziś już z listą, żeby niczego nie zapomnieć :blink:
buziaki :*
 
reklama
hej dziewczyny,

wrzucam listę, o której wczoraj wspominałam. tylko wiecie, tak zdroworozsądkowo

Pokój
łóżeczko 1 szt.
materac - 1 szt.
karuzela do łóżeczka 1 szt.
lampka nocna 1 s
komoda, szafka przewijak 1 szt.
pościel - wypełnienie 1 szt.
pościel 2 szt.
prześcieradło 2 szt.
podkład do łóżeczka 2 szt.
kocyk 2 szt.
rożek 1 szt.
mata edukacyjna do zabawy 1 szt.
puzzle piankowe pod matę 1 paczka
Pielęgnacja pieluchy
- tetra 10-15 szt.
pieluchy - flanela 6 szt.
ręczniki z kapturem 2 szt.
ręcznik frote dziecięce 2 szt.
wanienka 1 szt.
silikonowa szczotka do zębów 1 szt.
myjka 1 szt.
waciki do buzi 1 szt.
patyczki do uszu (do pempka) 1 szt.
gaziki (do przemywania oczu) 1 szt.
gaziki wyjałowione (do pępka) 1 szt.
termometr do ciała 1 szt.
termometr do wody 1 szt.
frida do nosa 1 szt.
nożyczki 1 szt.
szczotka do włosów 1 szt.
buteleczka do lekarstw 1 szt.
śliniaki 3 szt.
Octanisept do pępka
sól fizjologiczna do przemywania oczu we fiolkach jednorazowych
Kosmetyki
oliwka 1 szt.
puder 1 szt.
mydło 1 szt.
szampon z żelem do mycia 1 szt.
krem pielęgnacyjny 1 szt.
płyn do kąpieli z oliwką 1 szt.
Sudocrem 1 szt.
krem przeciwsłoneczny z filtrem 1 szt.
proszek do prania 1 szt.
chusteczki w pudełku 2 szt.
pampersy 2 szt.
Ubranka
Koszulki 56 cm 3 szt.
Koszulki 62 cm 3 szt.
Body 56 cm 3 szt
Body 62 cm 3 szt.
Śpiochy 3 szt
czpeczki 2 szt
skarpetki
sweterek
spodenki
rękawiczki
pajacyki
rampersy
Inne
Butelka mała, duża mleko w proszku
podgrzewacz 1 szt.
opakowanie utzrymujące ciepło do przewożenia butelek 1 szt.
smoczek uspokajający 2 szt.
wózek ,
fotelik samochodowy
szczotka do mycia butelek 1 szt.
podkład jednorazowy mały do przewijania np w centrum handlowym
monitor oddechu snuza (daje duże poczucie bezpieczeństwa)
do porodu
koszulki nocne rozpinane 2szt.
majtki jednorazowe po porodzie 1 pacz.
biustonosz do karmienia
laktator
kapcie
podpaski poporodowe 2 op
wkładki laktacyjne
szlafrok
klapki pod prysznic
nakładki na brodawki
maść do brodawek
płyn do higieny intymnej
lizaki (jak poród długo trwa można je ssać, nic się nie dzieje jak poród kończy się cc, rada ze szkoły rodzenia)
woda nie gazowana
legitymacja ubezpieczeniowa
dowód osobisty
książeczka ciążowa
badania ostatnie
dobry humor
do porodu tata
kapcie (nie wygodnie w tych foliach na butach) fartuch (do kupienia w szpitalu) coś do jedzenie, jakieś ciastka, kanapki (rada ze szkoły rodzenia poród może długo trwać picie dowód osobisty pieniądze mogą się przydać koszulka z krótkim rękawem, zazwyczaj bardzo jest gorąco

moje uwagi na szybko. koszulki w rozmiarze 0-3 moim zdaniem zbędne. to samo kaftaniki, lepsze body oporowo plus pajacyki.
zamiast ręczników dziecięcych lepiej kupić normalne 120*70 bo większe i łatwiej owinąć malucha
do kąpieli wg nowych zaleceń jak najmniej kosmetyków
ja kupuję płyn do kąpieli z szamponem od pierwszych chwil życia (albo ziajka albo j&j top-to-toe z pompką i emolium gdyby była alergia)
oliwkę co prawda zawsze mam w domu ale nie zamierzam tym samrować malucha, pudru stosować ja nie umiem i nie będę, Aśku polecała na dupkę, jaki? nie wiem:pPP dopytajcie

na fridę mam odruch wymiotny, kupuję malutką gruszeczkę.
uważam, że pościel jest do co najmniiej roku zbędna.

kupuję materac, prześcieradełka z gumką 2 lub 3 na zmianę i rożki mam 2, plus kilka kocyków-lżejsze i cieplejsze.
poduszki maluch nie potrzebuje
no i ochraniacz na łożeczko, co by smarkatek sobie główki nie poobijał
do ryjka płatki kosmetyczne (i zobacze jakie będą tańsze czy"dorosłe" te większe czy dzidziusiowe, bo to nie ma znaczenia), gaziki nie potrzebne.
co do tetry, ja miałam ze dwie paczki-czyli około 40 sztuk i naprawdę dużo używałam, do wszystkiego.
szczoteczka to taka fajna na palec.
jak mi się coś przypomni, napiszę
 
Ostatnia edycja:
Do góry