reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Majówki w uk :)

Gniesiak

Początkująca w BB
Dołączył(a)
16 Kwiecień 2013
Postów
18
Czy są tu Mamusie z UK ? Jak to jest z wizytą u położnej? Kiedy się zgłosić? Słyszałam że dopiero w 3 miesiącu jest tu cokolwiek sprawdzane u kobiety w ciąży.. i wtedy zaczyna chodzić do położnej...
 
reklama
ja jestem z Irlandii i chyba opieka jest taka sama
bylam wczoraj na 1 wizycie i chcialam dopytac czy da rade zrobic usg w 10 tygodniu a nie w 12 czy 13 to mnie troche zbyla ze najlepiej nie wczesniej jak w 12 ale jak dostane papiery ze szpitala to moge tam dzwonic
akurat wybieramy sie z mezem na urlop w czasie 12-14 tygodnia i wolalabym zrobic usg wczesniej, a w pl to swoja droga pojde sie dowiem
 
Jak zrobisz USG później (ja w 15 tc w pierwszej ciąży zrobiłam) to później masz gratis spotkania z lekarzami przy każdej wizycie na USG, w sumie dla mnie to było pomocne :)
 
Przy pierwszej ciazy mialam usg robione w 10 tyg i niestety nie wszystkiego byli wstanie sprawdzic. Nie mialam tez z tego powodu dodatkowego badania. Normalnie w uk spotkanie z polozna jest od okolo 8 tygodnia, 12 tydz usg pierwsze a pozniej polowkowe w 20 tyg. SPotkania z polozna i ich intensywnosc zalezy od przebiegu ciazy. Jak wszystko jest ok to tych spotkan nie jest za duzo. Jesli tylko jest cos nie tak to widac ze zaczynaja sie toba interesowac (na przykladzie mojej kolezanki)
 
a w uk tez wszystkie wizyte (poza 1wsza) sa bezplatne ?
ja bylam potwierdzic ciaze i pobrano mi krew i gp wypelnila dokumenty i kazala czekac kilka tygodni na zwrot ze szpitala.
skoro w pon zaczynam 6 tydzien a w 12 musze miec usg to w zasadzie chyba w przyszlym tygodniu przyjda te papiery juz z zaposzeniem na usg za kilka tygodni

nie wiem czy isc szybciej, troche drogo bo tu od 100eurow gore samo usg.
 
Wszystkie wizyty sa bezplatne w uk.. nie wiem dlaczego napisalas ze pierwsza nie..? jesli chcesz sobie zrobic dodatkowe badania czy scan prywatnie to oczywiscie musisz zaplacic

 
w irl placi sie za pierwsza a potem do 6 tyg po porodzie juz nie platne.
ale wybor gp laczy sie z oplata 50euro.

widac beda drobne roznice w uk i irl
 
anilewe o jak milo, ze tez ktos z Irlandii;-)
Ja dopiero tu od niedawana i zamierzam dzisiaj zadzwonic zapisac sie na pierwsza wizyte.
W internecie czytalam rozne opinie.. niektore dziewczyny placily za pierwsza wizyte, a inne nie.. wiec nie wiem na co sie nastawiac.
Ile tutaj robia usg?
 
czesc dziewczynki. ja jestem ze Szkocji. u nas wizyty wszystkie sa bezplatne. ja dzisiaj zadzwonilam do GP i ten od razu podal mi numer do poloznej. zadzwonilam do poloznej ustalila ze pierwsza wizyte bede miala 1 pazdziernika czyli bedzie to jakis 8 tydzien ciazy, a skan 29 października czyli kolo 12 tygodnia tak jak pisala monaadams :-) nie wiem jak ja dam rade tyle czekac. Polozna powiadomila mnie rowniez ze moge sobie zrobic wczesniejszy skan tzw early scan ale musze zaplacic 100 funtow. troche duzo;/ jezeli bedzie sie cos dzialo nie tak od razu dzwonic do GP albo jechac do szpitala. to tyle, teraz pozostaje nam czekac :)
 
reklama
Do góry