reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Majówki 2014

Klaudia ja stosuje olejuszke. Dopiero raz co prawda ale widzę ze jest mniej. Tylko moja córeczka ma bardzo długie włoski i trudno mi je wyczesac no i bardzo sie denerwuje przy czesaniu... Ale dowiedziałam sie dziś ze masło na ciemieniucha najlepsze
 
reklama
Wichurka82 jaki maslo? Zwykle? My tez mamy ciemieniuszke i dlugie wlosy eh
Wlasnie mialam poprosic zeby tesci mi wyslali olejuszek (tylko zabardzo niemam checi tam dzwonic), z synek tez mial i walczylismy do 2 lat szok


Sent from my iPhone using Forum BabyBoom mobile app
 
Mimi tak zwykle masło, rano posmarować tzn wytrzeć w skore główki i wieczorem zmyc. Tak mi dziewczyny z pracy poradziły ze to taki dawny skuteczny sposob jest
 
Ja ma wlasnie wieczór relaksu tzn. Piorę, rozwieszam, sprzątam i pije winko białe do tego... Ehh cudownie.
Opowiem wam cos przezabawnego.
Wczoraj wyjechalam na ambicje meza bo mu powiedziałam ze jakim on jest ojcem skoro boi sie sam malutka wykąpać i na widok dużej kupy wola mnie bo ma odruch wymiotny. I co? Nad ranem malutka zrobiła duża kupę i obudziła sie na karmienie. Nie chciał mnie budzić ze niby taki dzielny. Powycieral ja, zabrał pampersa i zobaczył ze ona znów zabiera sie do roboty... I co zrobił? Podstawił jej reke zeby nie narobiła na prześcieradło na przewijaku.... Szok!!! Uśmiałam sie jak nigdy:)
 
Wichurka82 dzieki, sprobuje z tym maslem. Ale mnie rozszmieszylas seoja opowiescia o mezu i baby :)




Sent from my iPhone using Forum BabyBoom mobile app
 
u nas przy ciemieniuszce przy starszej córce żadne gotowe preparaty się nie spisały a tym bardziej jakieś masła, czy oleje. Poprostu lekarz oglądnął ciemieniuchę i przepisał jakiś do zrobienia preparat i dopiero to pomogło, ale wielu mamom sprawdziła się oliwka, czy olejuszka.
 
Ostatnia edycja:
Czesc Dziewczyny, trochę umiera to forum bo mało nas zostało i czasem weny brak do pisania.

Ja na ta ciemieniuszke zaczęłam smarować mascia Bephanten i już po pierwszym dniu zauważyłam poprawę, łuski zaczęły odpadac, po oliwce było zero efektu. Ja na cały dzień smaruje tą mascią, a wieczorem w kąpieli namaczam główkę pod gazą i po namoczeniu lekko trę jeszcze. Rano wyczesuję dodatkowo to co się da. Dzisiaj już dużo lepiej.

Malgosiaa - ja nie wiem kiedy u mnie były skoki, bo przez jakiś czas mały był tak nieznośny że ciągle myślałam że to skok:-) ale teraz jest dużo lepiej, widzę w nim ogromną zmianę. Nawiązuje kontakt, wodzi oczkami, śmieje się, dużo rzeczy już go interesuje. Jest super. Znacznie też zmniejszyła się ilość kup, bo u nas to też był problem.
I gratuluję że u Was aż takie postępy:-)

Mój wczoraj obchodził dwu miesięczne urodziny i wybraliśmy się z tej okazji do kina:-) trochę się bałam jak będzie ale dało się przeżyć:-) troszkę płakał ale dałam cyca i do końca seansu spał mi na rękach. Tak więc mama zarzyla trochę rozrywki i spędziliśmy miły dzień:-)

Marzy mi się jeszcze ta lampka wina:-) ale jakoś się stresuje żeby małego nie upic:-) podobno po trzech godzinach się neutralizuje już ale stres jest:-)
 
Hej dziewczyny. Widzę że temat ciemieniuszki. U nas na szczęście nie ma, ale czytałam że to dużo zależy od tego jak się dba o maluszka tzn. jak często się myje główkę i czym. A wy jak często myjecie?
 
Ją myje główkę Igorkowi czasem codziennie a czasem co drugi dzień. Zależy czy jest goraco i parno na dworzu, czy chłodniej. Myje Jonhsons Baby 3w1, jest od pierwszego dnia życia.
Ale nie uważam że ma to cos wspólnego z ciemieniucha. To raczej nie do końca dojrzale gruczoły lojowe, a na pewno nie brak higieny (i nie sądzę, ze któras z mam mojowkowych nie dba o higienę swojego maluszka)
 
Ostatnia edycja:
reklama
Do góry