reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Majówki w kuchni... czyli co serwujemy...

Marti ja często robię z fetą jak chcesz to dam Ci przepis;-)

Ja mam menu i nie robie całego stolu bo chyba z kuchni bym nie wyszła:tak:

Na wigilię idziemy do mojego brata, w pierwszy dzień świąt podaje czerwony barszczyk z krokiecikami, potem łazanki z kapusta i grzybkami bo musi być bez mięska, no i na deser tiramisu:tak:

26 moj brat przychodzi i bedzie rybka po grecku jakieś dodatki ale jeszcze nie wiem co:baffled:
 
reklama
Aniu- ty sie nie pytaj czy chcę tylko dawaj ten przepis :-D;-) nawet jesli teraz na wigilię nie zrobię to moze kiedy indizej, uwielbiam fetę także napewno kiedyś się pokuszę :tak: Może i bym tą rybę po grecku zrobiła ale od ryb to moja mama jest, ja w tym roku jestem odpowiedzialna za sałatki :-D
 
Prosze bardzo;-)

2 pamidory
1 zielony ogorek
1 papryka czerwona
1 papryka zielona
1 słoiczek oliwek
1 opakowanie fety

Wszystko kroisz w kostkę i mieszasz, składniki możesz zmieniać, czasem mam np dwa ogorki czasem jeden pomidor czasem bez oliwek szczerze wszytko jest ok w tej sałatce, do podania polewasz warzywa sosem nie wszyscy polewaja bo sos jest z czosnkiem ja uwielbiam:zawstydzona/y:

sos
jogurt naturalny kub kefir mieszasz z wycisnietym czosnkiem (ja daje dwa ząbki czosnku) i dosc mocno solisz, schładzasz w lodowce

Lubie tez sałatke z sera żółtego tylko potem męczy trochę czasnek;-)

30 dkg sera żółtego scierasz na tarce dodajesz majonezu tyle zeby wyszła jednolita masa i straty czosnek tez dwa ząbki wszystko razem dokładnie mieszasz, pychotka tylko nie wszyscy lubia, mozna też dodac kurkurydzy lub anansa z puszki:-)
 
a moja najłatwiejsza i od xxx lat "najulubieńsza":szok: sałątka dla gości to :
Składniki Przepis
0,5 kg szynki konserwowej
1 słoik ogórków konserwowych
1 słoik pieczarek konserwowych
1 średni majonez WINIARY

pieprz do smaku pieczarki i ogórki warto przed krojeniem odcedzić na durszlaku, najlepiej całą noc - aby sałatka nie podeszła wodą.

1. Szyneczkę pokroić w plastry potem te plastry w kosteczki 1cm x 1cm
2. Ogóreczki pokroić w cienki plasterki.
3. Pieczarki rownież kroimy w cieniutkie plasterki.

Wszystko razem delikatnie mieszamy, najlepiej drewnianą łopatką, dodajemy pieprz (całkiem sporo - wcale nie wyjdzie taka pikantna) i majonez.

Sałatka gotowa ! ! !

Szybko i łatwo ! ! !

Ja osobiście zawsze mieszam składniki przed podaniem, żeby nie podeszła sokiem z górków czy pieczarek

Ilekroć robie tą sałatkę to pierwsza znika do dna,znajomi w drzwiach pytają, czy będzie prima???
Jest rewelacyjna jak ktoś lubi "konserwowe" - czyli kwaśne smaki
;-)
 
ja mam taki przepis na obwarzanki (ciasto takie same jak na pączki), nigdy mnie nie zawiódł. to przepis mojej ś.p. mamy. ale nie mogę go podać, bo wszystkich składników dodaje sie na oko:-D
 
macie może jakiś uniwersalny przepis na pączki i faworki który zawsze wychodzi??? jeśli tak to proszę bardzo o napisanie:)


Faworki
Skladniki ( nie za duza porcja:sorry2:)

20 dkg maki,
3 zoltka,
szczypta soli,
3-4 lyzki gestej smietany,
1 plaska lyzeczka proszku do pieczenia,
1 lyzka spirytusu moze byc ocet, wodka lub rum, (bez tego beda pily tluszcz)
ok 50 dkg tluszczu do smazenia (ja daje olej),
cukier puder do posypywania,

Máke zmieszac ze smietana, zrobic zaglebienie, dodac zoltka, szczypte soli, proszek. Wszystkie skladniki wymieszac razem, nastepnie wyrobic ciasto na jednolita mase, ciasto ma miec gestosc ciasta kluskowego, ciasto walkowac partiami dosyc cienko, starajac sie jak najmniej podsypywac maka, paski powinny byc ok 15 cm dlugie 3 cm szerokie, kazdy pasek przekroic w srodku wzdluz na ok 5 cm i przewinac. Smazyc z 2 stron na zloty kolor.

Smacznego:)
 
O! to chyba wlasnie tak samo moja mama robi. Za chwilę ma byc u nas....juz ja poinformowałam że będzie nam robic faworki ( bo mi smaka narobilyście:-))
 
reklama
gulaszszss po wegiersku
placki ziemniaczane duuuze(chyba kazda wie jak je zrobic)
skladniiki na gulasz:
-lopatka wieprzowa,albo cilecinka,albo kazde inne miecho
-sloik papryki konserwoej
-paczka papryki w proszku(najlepiej kami bo ma ladny kolor)
-1 swieza papryka
-puszka fasolki koserwowej czerwonej
-cebulka
-kminek
-sol i pieprz,maka
miesko kroimy w kostke solimy,pieprzymy,obtaczamy w mace i smazymy na oleju
to samo robimy z cebulka pokrojona w kostke,wrzucamy to do gara,zalewamy woda i...
dodajemy pokrojona papryke swieza pokrojona w kostke,paczke papryki i lyzke kminku,kiedy miesko jest juz miekkie,dodajemy pokrojona w kostke papryke konserwowa,tak ze 3,ja jeszcze dolewam troche tej zalewy ,bo sosik ma byc kwaskowy.zagotowujemy,dodajemy fasolke i zageszczamy maka. i to wszystko.
jest NIESAMOWICIE DOBRE!!!!
 
Do góry