reklama

Majówki w kuchni... czyli co serwujemy...

Temat na forum 'Dzieci urodzone w maju 2007' rozpoczęty przez SIMAMA, 21 Wrzesień 2007.

1. SIMAMA

SIMAMA majowa MAMA 2007

tak pomyślałam sobie, że inne "miesiące" mają takie kulinarne wątki, a my majówki nie, więc może go rozkręcimy ;-)
    co gotujemy, jak, czego nie lubimy a za czym przepadamy ???
    skąd czerpiemy przepisy???
    ja lubię korzystać ze stronki Wielkie

2. M.M

M.M Mamusia majowa'07 :)

Super watek! :-) Ja zawsze myśłałam ze mam dwie ręce do gotowania ale jak przyszło mi samej gotować to już nieźle sie rozkreciłam i uwielbiam iśc do mojego królestwa i cos pysznego upichcić :tak:

3. reklama
  4. Noukie

Noukie Majowa mama 2007

Podbijam wątek, serwuje dzisiaj makaron z białym serem;-) nie chce mi sie dziś gotować, także szybko będzie gotowe;-)

5. SIMAMA

SIMAMA majowa MAMA 2007

ja mam rozprutą kuchnię z powodu remontu , ale na obiad rozmrażam własnoręcznie robioną fasolkę po bretońsku... i na ciepło z mikrofali;-)

6. mysz1978

mysz1978 Fanka BB :)

A ja klasycznie - domowy rosol :-) Uwielbiam wszystkie zupy, a rosol nalezy do tych najbardziej ulubionych i w dodatku bardzo wczesnie sie go nauczylam gotowac z czego bylam bardzo dumna... :-)

7. barszczyk

barszczyk Fan(ka)

a my dzisiaj mieliśmy leczo - wyszła mi taka ilość że przez 3 dni będziemy go jedli :shocked2:

8. mysz1978

mysz1978 Fanka BB :)

barszczyk - daj przepis na swoje leczo jesli mozesz? Nigdy nie robilam, mama mi mowila kiedys jak robi ale nie do konca pameitam, a Ty masz przepis sprawdzony :-)

Jak ja gotuje to tez zawze ma 3 dni :-D I nie wyobrazam sobie gotowania malej ilosci dla Jasia bo co bym zrobila z cala reszta skoro on by zjadl tylko kilka lyzeczek :-D Zaczne gotowac jak on zacznie jesc wiecej (czyli pewnie niedlugo :-D)

9. barszczyk

barszczyk Fan(ka)

Mysz ja robie tak:

1. podsmażam kiełbaskę z cebulką na patelni - najlepiej ze dwa rodzaje dobrej kiełbaski i dużo cebulki
    2. podsmażam tez jakieś mięsko - np. pierś z kurczaka, albo tak jak dzisiaj pozostałości po wczorajszym grilu ;-)
    3. wrzucam to do garnka i dodaje pokrojoną paprykę, pieczarki i dobrze jeśli jest kabaczek ale ja zawsze mam problem żeby go kupić więc obchodzę się bez kabaczka, i pomidory obrane ze skórki
    4. podlewam to troszkę wodą i pod przykryciem czekam aż sie z tych pomidorów zrobi taki sos
    5. aha dodaje też kukurydze z puszki (akurat miałam otwartą i nie chciałam żeby się zmarnowało)
    6. w trakcie solę, pieprzę i ewentualnie dodaje wegete i gotowe :-D
    jeśli chodzi o proporcje to wszystkiego daję na oko więc dlatego zawsze mi taka ilość wychodzi :-D a powinno się tak długo robić aż papryka nie będzie miękka i smak ma być dobry ;-)generalnie krótko :-D pychotka :-D

10. reklama
  11. krupka

krupka Entuzjast(k)a

Makaron z białym serem to pewnie na słodko? To nie lubię :no:

Ale zainteresowała mnie ta zapiekanka z pora - kasro pochwal się jak ją robisz?

12. michaśka

michaśka Aktywna w BB

Myślę,że raczej chodziło o taki ze skwareczkami:tak: Pyyyychaa:-)

Poleć forum