reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Małe ssaki - czyli wszystko o karmieniu piersią lub butelką:)

Ojej, juz nie chodza. :( a ja dopiero teraz sie o nih dowiedzalam. :( Moglabys umiescic je jeszcze raz? Ladnie prosze. :)

Żałuje strasznie że wcześniej nie odkryłam takiej cudnej butelki która ponoć nie zakłóca odruchu ssania, bo leci jak z piersi, połozna mi ja pokazała:
MEDELA CALMA BUTELKA NATURALNE KARMIENIE +SMOCZEK (1352702752) - Aukcje internetowe Allegro
a teraz to już chyba z późno, pewno i z niej nie chciałby jeść.
Ostatnio w jednej z gazet widzialam reklame tej butli. ALe szczerze mowiac to strasznie droga ta jedna butla. Identycznie dzialaj butle brest flow, ale sa zdecydowanie tansze. Ale minus taki, ze dosc ciezko dostac je w PL. A w tych medeli wydaje sie, ze strasznie duzo czesci bedzie do mycia, tak jak w moich TT anty kolkowe z trzpieniem. No i na stronie tej medeli napisane jest, ze mleko samo z bytli nie cieknie. Dopiero jak dziecko samo zassie. A szczerze mowiac to to samo jest w tych TT. Mleko samo niecieknie dokpoki maly nie zassie, takze normalnie moze w trakcie karmienia oddychac. Czyzby wiec to bylo naciaganie? Szczegolnie, ze smoczek w TT jest tdentyczny jak sutek. Ba, nawet ta sie go tak zagryzc jak piers.


Heh, ostatnio dalam malemu herbatke z niekapka TT. Wzial ustnik, zassal i jaka zdziwiona mine zrobil, gdy do buzi wleciala mu herbatka (ktora wczesniej normalnie pil z butli). Wyplul wszystko to co zassal. :p Niekapek odrzucil z krzykiem. :p
 
Ostatnia edycja:
reklama
Koralowa też mam butelki anty-kolkowe TT i mnie jasna ciasna chwyta przy myciu, normalnie 150 części :no: zastanawiam się czy mogę wyjąć te wstawkę anty-kolkowa czy wtedy będzie dokładnie taki sam skład butelki jak zwykłej TT? Kolki już jakiś czas nam nie dokuczją a zaoszczędziłabym sporo czasu przy myciu...
 
Koralowa też mam butelki anty-kolkowe TT i mnie jasna ciasna chwyta przy myciu, normalnie 150 części :no: zastanawiam się czy mogę wyjąć te wstawkę anty-kolkowa czy wtedy będzie dokładnie taki sam skład butelki jak zwykłej TT? Kolki już jakiś czas nam nie dokuczją a zaoszczędziłabym sporo czasu przy myciu...
Cosya, chyba nie bardzo. Dzis chcialam MM wymieszac z woda i dopiero po wymieszaniu dosypac kaszke manna i nie chcialam 20x wyjmowac tego trzpienia, wiec go wogole nie wlozylam i zakrecilam nasadke ze smoczkiem i na to ta skuwke. Zaczelam mieszac i mi mleko zaczelo wylatywac spod gwintu. Takze musialam odkrecic, dosypac do jeszcze nie wymieszanej mieszanki kaszke, wsadzic trzpien, zakrecic smoczek i dopiero wymieszac. :/ I dopiero nie cieklo. Takze chyba trzeba by kupic nowe butle TT, bez trzpienia, zeby ich sie pozbyc. Lipa.

No i co zawuazylam, to gdy wymieszkam kaszke z moim mleiem to konsystencja jest fajna. Kaszka bez problemu przechodzi przez smoczek TT 2. Ale dzis wymieszalam z MM i tu zrobila sie tragedia. Maly 80 ml wypil po czym zrobila sie taka gesta ta papka, ze ciezko bylo mu ja wyssac i skapitulowal, a proba dokarmienia lyzeczka skonczyla sie wyplywaniem calej jej zawartosci.
 
hej,
a Lila dalej butli nie chce. Tylko cycek. podjęłam próbę z dziubkiem niekapkiem z canpola zamiast smoczka i coś tam czasami wypije, ale więcej leci brodą. Najlepiej zdecydowanie pije z łyżeczki.

Podałam jej brokuła nawet nie sprawdziłąm czy już można.. hmm z tym burakiem też tak jakoś instynktownie. nie patrzyłam co kiedy dokłądnie się podaje. Ale Lila widać toleruje te warzywa.

Dzisiaj gotuję kolejną porcję zupek, ale zrobię kilka rodzajów i chyba zamrożę,albo zagotuję te słoiczki dla pewności.

a tu fajny link o warzywach:
Pierwsze warzywa - Dziecko w INTERIA.PL - ciąża i wychowanie dzieci, planowanie ciąży, forum dla rodziców
 
Dzisiaj pierwszy raz podałam swoja zupke. Bałam sie bardzo, bo probowalismy najpierw po kolei z marchewka, pietruszka i ziemniakiem i Misiek wszystkim pluł, a na ziemniaka miał normalnie odruch wymiotny, ale zupke pieknie wciągnął:-) zapomniałam tylko dodac masła, ale juz jutro dodam:-) Kurcze zauwazyłam ze jak Mikołaj dostaje deserki ze sloczków, to bardziej grymasi przy obiadkach, niż jak dostaje tarte jabłuszko... i tak sobie myślę, że to pewnie przez to ze te kupne deserki są takie słodkie, nibyu niesłodzone, tylko naturalne cukry, ale mimo wszystko słodkie (mówie tutaj o Bobovicie i Hippie, z Babydreama te które miałam są mniej słodkie) i tak sobie mysle, ze dopóki Misiek nie przyzwyczai się porządnie do obiadków, na deserek tarte jabłuszko (z natury mniej słodkie ;-)) ew. jakiś mniej słodki deserek, pewnie z Babydreama...
MiriannaK kilka rodzajów zupek, czyli podstawa ta sama a potem dodajesz kalafiorka albo brokuły albo groszek? Czy dawałaś już wszystko naraz? Jakie jeszcze warzywka wrzucasz?
Andziu pliiiiiz, wstaw jeszcze raz te przepisy :-) bo też przegapiłam...:-(
 
Ostatnia edycja:
Dziewczyny karmiące MM, przymierzacie sie pomalutku do podania rybki ? Ja szczerze juz sie zastanawiam, wiem ze w słoiczkach jest juz chyba od 5 m, bardzo chciałabym aby Julka je polubiła, oboje z męzem kochamy rybki dlatego i ona mogłaby dołączyc do naszego teamu :-D

ticker.php




ticker.php



 
Ostatnia edycja:
Dziewczyny dajecie już dzieciaczkom kleik ryżowy lub kaszkę mleczno ryżową (smakową)? Chciałabym dać synusiowi tylko nie wiem, czy lepiej na śniadanie czy na wieczór? A i to trzeba dawać z łyżeczki czy mogę dać z butli TT? A jeśli tak to czy pójdzie to przez smoczek 2? Sorki ale jestem zielona w tym temacie :eek: Na razie mały je tylko mm i ma za sobą słoiczki: jabłko, marchew, jabłko z winogronem itp. Jeszcze zupki przed nami itd.
 
panienko, ja daje kaszke manna smakowa na noc. na moim mleku podaje z butli tt2 i idzie smialo. ale wczoraj zrobilam na mm i byl problem, bo rzez smoka sama woda przeszla a reszta w butli zostala i tylko lyzeczka szlo ja dac.
 
Marcin na razie z nowości jada tylko jabłka z brzoskwiniami, gruszką no i po nieszczęsnej marchewce Go "przytkało", czyli zupki odpadają na razie :-( ale może spróbujemu brokuła i coś chyba jeszcze jest w słoiczku jako pojedyńcze warzywko. Kupuję dla Małego słoiczki, bo nie mam dojścia do dobrych warzywek.
Powiem Wam, że Marcinowi bardzo smakuje kasza manna ugotowana na wodzie:-) od wczoraj Mu podaję, dziś otwierał dziobek jak się łyżeczka zbliżała...sama słodycz:-)
 
reklama
Dziewczyny dajecie już dzieciaczkom kleik ryżowy lub kaszkę mleczno ryżową (smakową)? Chciałabym dać synusiowi tylko nie wiem, czy lepiej na śniadanie czy na wieczór? A i to trzeba dawać z łyżeczki czy mogę dać z butli TT? A jeśli tak to czy pójdzie to przez smoczek 2? Sorki ale jestem zielona w tym temacie :eek: Na razie mały je tylko mm i ma za sobą słoiczki: jabłko, marchew, jabłko z winogronem itp. Jeszcze zupki przed nami itd.

my juz od kilku tyg dosypujemy 3 miarki kaszki do wieczornego mleczka. tyle, ze wtedy trzeba miec specjalne smoczki. my mamy trojprzeplywowy Aventu.
 
Do góry