reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Mali Alergicy

Fusik,
jedno i drugie to emolienty wskazane do stosowania przy atopowej skórze.

Klamka,
Zosia ma uczulenie na niektóre pokarmy i objawia się to zupełnie inną wysypką. Poczekaj kilka dni, ew podaj Milce niewielką ilość Sanosvitu (pyszny:-) - na pewno nie zaszkodzi.
 
reklama
MOJ MAXIK MA EGZEME,PROBOWALISMY JUZ WSZYSTKIEGO,MASCI CHOLESTEROLOWE-NIC,OILATUM-NIC,KAPIEL W MACE ZIEMNIACZANEJ TEZ NIC.ALEEEEE PAMIETAM ZE KIEDYS PATRYCJA PISALA ZE STOSUJE DLA MALEJ KOSMETYKOW HIPP,I CO ZA TYM IDZIE PO JEJ SUGESTJI ZACZELISMY STOSOWAC I WIECIE CO TO BYL STRZAL W DZIESIATKE,REWELACJA,POLECAM DLA WSZYSTKICH DZIECIACZKOW.PRZAD STOSOWANIEM HIPPA BYLO TAK ZLE Z JEGO SKORA ZE NAWET DOCHODZILO DO TEGO ZA MIAL RANY NA PACHWINKACH Z KTORYCH SACZYLO SIE OSOCZE,BYLISMY JUZ BEZRADNI,A PRZEPISANYCH MASCI STERYDOWYCH JAKOS NIE ODWAZYLAM SIE STOSOWAC.WIELKIE DZIEKI PATI ZA SUGESTJE.
 
Kajka ciesze sie ogromnie!!!!!!!!!!!!!!!!!

Musze przyznac ze te ksmetyki sa naprawde swietne..Ja sama myje sie tym plynem i tego co do ciala uzywam tez do higieny intymnej i jest rewelacja...Nic nie szypie,nie wysusza i nie podraznia...a z pynami to intymnej miala problemy...Bo mogl byc tej samej firmy tylko inny zapach to juz dawalo mi sie we znaki...

A co do masci sterydowych to cos takiego uzywala moja kuzynka...Ona miala tak starszne alergie ze musieli wyjechac najpierw z polski na wyspe jakas a potem zamieszkali na poludniu niemiec...No i ona wlasnie stosowala masc o nazwie ECULAR...sa rozne odmiany tej masci ale tylko ta jenda ktora wnikala do krwi i hamowala rozwoj wzrostu byla skuteczna...Dlatego tez moja kuzynka ma jakies moze 158 cm maxymalnie....Niestety w jej przypadku bylo konieczne stosowanie tej masci inaczej mogloby skonczyc sie rakiem skory...Niestety ja rowniez mialam straszne uczulenie(ponad 30 roznych rzecyz na ktore jestem uczulona) i uwierzcie ze na maxa roznych rzeczy probowalam juz od niemowlaka zeby sie odczulic(penie za ta kase bym miala jakies fajne autko;-)) W miejscach gdzie mnie swedzialo zaczynaly robic sie plamy -jakby luszczaca skora i strasznie swedzialo...a jak drapalam robily sie ranki is aczyla sie z tego ropa...Masakra byla bo latem zeby nie odstraszac nosilam dlugie rekawy a one z kolei przyklejaly mi sie do tych ran...No i dostalam pewnego pieknego dnia ta masc-i jaka byla reakcja? Po jakis 3-4 zastosowaniach uczulenie calkowicie zniklo!!!!!!!!!!!!!Masc potem wedrowala od jednego osobnika do drugiego...i np. mojemu sasiadowi wyleczyla cos takiego jak bielactwo...innej osobie co jakis czas wychodzila na szyi ogromna rana i normalnie zywe mieso to bylo bo sama widzialam na wlasne oczy...Moze popytajcie o masc Ecural i jej odmiany...Bo wiem ze byly z tej serii zele,cos jak kremy itd...A ta moja to wiem ze to tylko w sporadycznych przypadkach sie ja dostaje...i chyba nawet specjalnie robiona byla...Co najgorsze ze po ciazy znowu na jednej rece mi sie pojawia...ale smaruje od mojego adama jakas mascia i narazie pomoglo...
 
Oj to się Pati namęczyłaś - współczuję :( ale może powinnaś uważać co dajesz Noemi - tzn ostrożnie, bo tendencje do alergii są bardzo dziedziczne i nawet jeśli teraz nic ją nie uczula to może jej to wyjść za jakiś czas (oby nie!!!) gdzieś wklejałam jakiś tekst o tym- ze im później dziecko ma styczność z takimi rzeczami które generalnie uczulają tym lepiej - czyli na pewno m.in.czekolada, mleko krowie, jajka, orzechy...
U nas niestety też pojawiła się jakaś wysypka na czółku i policzku - bardzo delikatna ale jutro idziemy na ważenie więc lekarz obejrzy, mam nadzieję że to może od kremu albo od śniegu...ewentualnie podejrzewam bebiko bo kupiłam ostatnio kaszke bezmleczną więc na tym mleczku mu ją zrobiłam - ale to by było trochę bez sensu - że kaszka ryżowa łącznie z mlekiem ok a mleko plus kaszka już nie ok???
 
U Zosi też wysypka na policzkach:baffled: Od trzech tygodni przechodziłysmy z Nutramigenu na Bebilon stopniowo. Myslicie że mozliwa jest taka spóźniona reakcja alergiczna?
 
Ja też dzięki sugestiom Patrycji kupiłam HIPP kosmetyki i jestem bardzo bardzo zadowolona. Wojtek ma super skórę a i sama tez z nich korzystam. No i zwracam uwage na ten niemiecki oko test bo jeśli jakis produkt go ma to rzeczywiscie jest dobry:-)
 
My też używamy Hippa - jak na razie tylko płyn do kapieli. Ale jak nam się skończa inne kosmetyki, to dokupimy Hippa. Patrycja, dzięki za namiary!:tak:
 
My też z grona alergików. Ola profilaktycznie jeszcze przez 2 miesiące ma jadać Nutramigen, po bananach i owocach leśnych robią jej sie bordowe policzki. tez miałysmy prolemy z butelka trwało to jakieś 3 miesiące. Po prostu nie tolerowała mleka z butelki. Dopiero jakiś miesiąc temu się przeprosiła ale i tak dostaje tylko raz dziennie bo rano i wieczorem kaszka na 2 śniadanie owoce a na obiad wiadomo zupka. No i też jest straszną chudzinką ale jeszcze na 25 centylu się trzyma.
 
reklama
dziewczyny to cieszcie sie ze wasze alergie sa takie niewielkie

marysia jest uczulona na ziemniaka, marchew, jabłko, kalafior, gruszki, kaszki smakowe, kaszki ryzowe firmy Nestle (Bobovityj uż nie), na większośc leków przeciwalergicznych (Clemastyna, Kettotifen - sa w syropie i mają zarabiste smaki dla alergików - bananowy lub truskawkowy aromat!!!!!, na chlor, na wszelkie sztuczne materiały (m.in okopna egzema po polararze), najparwodpodobnije na kurz i roztocza.
Ma anemię - jest blada jak płótno - cud ze sie tak dobrze rozwija.
jej jadłospis jest BARDZO ubogi - Nutramigen, kleik ryżowy Bobovity, zupa - królik i na zmiane kabaczek, cukinia, brokuł, dynia, amarantus i Sinlac próbujemy wprowadzić, Ale chyba dynia i cukinia coś nie bardzo a widze ze chyba ostatnio ją brokuł uczulił. I chyba zrezygnujemy z tego Sinlacu.
Nie wiem już co mam jej dawac - mam jeszcze do zatestowania kalarepkę z warzyw i buraka - potem mi się pomysły skończyły
Teraz wysypka jak jej wychodzi jest niewielka - bo zdecydowałam sie na podawanie jej silnych leków bo się drapała niemilosiernie - dostaje sterydy na skórę - po których przechodzi owszem, ale zaraz wylazi znowu - ja to myślę ze ona jest chyba na powietrze uczulona - wysypka tylko znika jak je sam Nutramigen z kliekiem. Dostaje Hydroksysynę i Fenistli - 24 krople dziennie.
Mam już dosć tego wszystkiego - dlatego daje jej te leki - przyjamniej śpi w miare dobrze bo ostanio było TRAGICZNIE - wysypka też znmniejszyła się do powiedzmy granic akceptowalności.
Lakarze mi każą jej dawac jeść a w lutym to ja mam dość ograniczone pole manewu co jej kupić. Chcę zatestowac teraz różne kasze (jaglana, Quinoa, gryczana) ale musze mieć jakąś bazę zupową. Owoce też nie wiem jakie jej dwać- mam dostęp tylko do jabłek i gruszek - kupiłam jej suszone morele i suszone śliwki - ale nie nastawiam sie zbyt pozytywnie ze mi sie to uda wprowadzic bo owoce bardziej alergizują niż warzywa.
Generalnie od paru dni trochę mi lepiej z psyche gdzyż mała nie jest już krwawo czerwona tylko drobne krostki, tak jak pisalam dzięki lekom

Co do pielędniacji my używamy A-DERMA EXOMEGA i maści cholesterolowej (rewelacja)
 
Do góry