reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Maluch płacze - kłopoty z naszymi pociechami

Kiedy powinno wybrać się na pierwszą wizyte u pediatry?
Po ukończeniu 6 tygodni dziecko idzie na pierwsze szczepienie (nie licząc tych zaraz po porodzie), więc jeśli wcześniej nie dzieje się nic niepokojącego, to wtedy może być pierwsza wizyta u pediatry. Tak miałam przy synku. W razie czego zawsze mogę skoczyć do przychodni pod moim blokiem (tam też dyżuruje moja położna środowiskowa) i zważyć malucha, czy też po prostu dać go do obejrzenia.
 
reklama
Another sleepless night:no::-:)-( Czasami sie zastanawiam czy dam rade.Kolejna bezsenna noc i wymiekam. W dzien probuje usnac ale nia zawsze mi sie to udaje i konczy sie to 2-4 godz snu w ciagu doby.iec wedz Nie chce siedziec wje sie jak wiezien. Polozne mowia ze to normalne ze pokarm w nocy lepszy i bobas to czuje a ja juz wysiadam. Mati nawet na chwile nie da sie polozyc do koszyka.

Madziumba- na poczatku zaleca sie spanie na pleckach. Ja klade jednak Matylde na boku bo inaczej nie usnie i nie potrafi spac na plecahc.

Agata- byla u nas pielegniarke 2 dni temu mowila ze oni wspolpracuja z Johnsonem ale ona kazddemu odradza ich kosmetyki.

Kamila- zaopatrz\ylam sie w ten sam monitor dzisia- fajna sprawa dzieki :)

Ja mam jeszcze pytanie co do kupek. Mati w dzien nie ma problemu ale w nocy pomimo ze robi jedna po drugiej to straszbu=ie sie przy tym prezy i wysila czy wasze pociechy tez tak maja?
 
Madziumba- na poczatku zaleca sie spanie na pleckach. Ja klade jednak Matylde na boku bo inaczej nie usnie i nie potrafi spac na plecahc.

Kluseczka dziękuję za odpowiedż, zacznę od kładzenia na pleckach a jak będzie problem to zrobię tak jak Ty:-). Życzę Tobie aby jak najszybciej Dzidzia nabrała rytmu i żebyś mogła w spać w nocy więcej:-).
 
Another sleepless night:no::-:)-( Czasami sie zastanawiam czy dam rade.Kolejna bezsenna noc i wymiekam. W dzien probuje usnac ale nia zawsze mi sie to udaje i konczy sie to 2-4 godz snu w ciagu doby.iec wedz Nie chce siedziec wje sie jak wiezien. Polozne mowia ze to normalne ze pokarm w nocy lepszy i bobas to czuje a ja juz wysiadam. Mati nawet na chwile nie da sie polozyc do koszyka.

Madziumba- na poczatku zaleca sie spanie na pleckach. Ja klade jednak Matylde na boku bo inaczej nie usnie i nie potrafi spac na plecahc.

Agata- byla u nas pielegniarke 2 dni temu mowila ze oni wspolpracuja z Johnsonem ale ona kazddemu odradza ich kosmetyki.

Kamila- zaopatrz\ylam sie w ten sam monitor dzisia- fajna sprawa dzieki :)

Ja mam jeszcze pytanie co do kupek. Mati w dzien nie ma problemu ale w nocy pomimo ze robi jedna po drugiej to straszbu=ie sie przy tym prezy i wysila czy wasze pociechy tez tak maja?
Kluseczka,wiem że niektóre mamy bedą przeciw,ale nie myslałaś o zabraniu Małej do łóżka,ja tak zrobiłam z pierwszym i wysypialiśmy sie wszyscy:tak:-nie było mowy o tym,żeby mąż pomagał mi w nocy,on jeden wtedy tylko pracował i musiał być wypoczęty
 
kluseczko biedaczynko widze ze Mati od razu pokazuje charakterek moze sprobuj ją troche pokangurowac tzn klasc ja na swoja klatke piersiową Moj uwielbia momentalnie sie wycisza
Podejrzewalam ze bedzie uczulony na jonsona wszystkie dzieci maja moje wysypke najbardziej mi go szkoda bo jak myje dupke to musi go piec stosuje wszelkie masci lacznie z mąką ziemniaczana i dupaaa nic nie idzie ku lepszemu pogoda tez nie sprzyja aby lezał bez pieluszki Do tego w domu mam maly szpital az sie boje zeby mały nie złapał mi wirusa Małgosia ma wysoka goraczke i rypie jak stara szafa ...
 
Ja mam jeszcze pytanie co do kupek. Mati w dzien nie ma problemu ale w nocy pomimo ze robi jedna po drugiej to straszbu=ie sie przy tym prezy i wysila czy wasze pociechy tez tak maja?

Gabi pręży się, podkurcza nóżki, ma wtedy specyficzny - strasznie smieszny wyraz twarzy - z góry wadomo że nad czymś "pracuje"

Ariada dzieci tak maja ze lubia preferowac ktoras piers mi polozna powiedziala zeby najpierw zaczynac karmienie od nielubianej a dopiero potem przystawiac do drugiej sprobuj moze sie uda
Dziś na pewno sprawdze, może coś się ruszy.

Mam jeszcze pytanko. Mała przesypia mi ok 5 godzin ciurkiem w nocy - powinnam ją budzić w międzyczasie na karmienie czy pozwolić spać - sama już nie wiem :no:
 
Mam jeszcze pytanko. Mała przesypia mi ok 5 godzin ciurkiem w nocy - powinnam ją budzić w międzyczasie na karmienie czy pozwolić spać - sama już nie wiem :no:

Ja na wszelki wypadek bym spróbowała budzić, żeby laktacji nie zepsuć, ale jak mała ładnie rośnie to też niekoniecznie.

Kluseczko - ja też niewyspana i zachowuję się jak potwór:no:.

Czy wasze maleństwa też wydają różne dźwięki w czasie snu? ja się czasem aż boję że ona mi się udusi czy coś.

Agatko - jak śpicie z maluchem to czy on też leży na poduszce czy na prostym? Ja mam trochę miękki materac i nie wiem czy to zdrowe dla małej, a w sumie to chciałabym z nią spać.
 
Meva nie bardzo rozumiem kiedy spi z nami podczas kangurowania? czy w nocy ? W nocy staram sie go odkladac do lozeczka bo potem sa klopoty z przestawieniem w dzien podczas drzemki spi na mojej poduszce tylko ze ja oddycham rytmem malego Nauczyla mnie profesorka jak Olka miala bezdechy i tak juz zostalo ale zawsze klade na boku ...
 
reklama
Meva nie bardzo rozumiem kiedy spi z nami podczas kangurowania? czy w nocy ? W nocy staram sie go odkladac do lozeczka bo potem sa klopoty z przestawieniem w dzien podczas drzemki spi na mojej poduszce tylko ze ja oddycham rytmem malego Nauczyla mnie profesorka jak Olka miala bezdechy i tak juz zostalo ale zawsze klade na boku ...

sorki, ze zmęczenia mi się zlał twój post z postem gumisi:), ale i tak dzięki za poradę, popróbuję tego kangurowania, bo to całkiem przyjemne:-)
 
Do góry