reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

mały alergik

mrsmoon nam ogromnie pomogła zwykła maść witaminowa, z witaminą A, ale to też robiona na receptę. A medidermem smaruję tak jak Silva, co najmniej 4 razy dziennie, zaognione miejsca przy każdej zmianie pieluszki.
 
reklama
a tak w ogóle to zgłupieć można od tych alergii! skąd to cholerstwo się wzięło!

Szymi oprócz pokarmowej ma też kontaktową, a pewnie niedługo okaże się że i wziewną i wtedy już się poddam chyba:/
 
SIlva takie to cholerstwo, że skórne zwykle zamieniają się potem na wziewne, też się tego obawiam. Choć nieśmało przyznam, że u nas od miesiąca ze skóra bardzo dobrze :tak:
 
Zapomniałam Wam napisać, rozmawiałam dziś z żoną mojego dziadka, pediatryczką (jak gruźliczka brzmi:-D) i odradzała mi stosowanie pimafucortu. Oprócz hydrokortyzonu ma lek przeciwgrzybiczy i antybiotyk i zdziwiona była, że lekarka coś takiego Mai przepisała...Poleciła clobase albo lipobase
 
Na pocieszenie Wam powiem że dzieci z tego wyrastają...wiem bo mój synek czasem był w gorszym stanie niż synek Silvy...a teraz nic już się nie dzieje od kilku lat więc głowa do góry...i polecam kąpiel w nadmangananie potasu :) z krochmalem trzeba uważac bo też uczula :)
 
Byłam w aptece po maść cholesterolową, ale dopiero jutro będzie, bo się skończyła. Mam fajną farmaceutkę i trochę z nią pogadałam o tych plamkach Mai. Kupiłam żel do kąpieli Xémose żel-krem : Laboratorium Uriage bardzo polecała, odradzała preparaty na parafinie, bo krótko działają, a później wręcz wysuszają. Polecała preparaty na oleju sojowym, ale ogólnie np. Balneum trzeba strasznie dużo wlać do takiej ilości wody, w jakiej Maja się kąpie(bo kąpiemy w wannie), więc w naszym przypadku coś do namydlenia i spłukania bardziej ekonomiczne jest. I dała nam sporo próbek z serii Xemose. Polecała bardzo Xémose Cérat Intensywny balsam do skóry bardzo suchej : Laboratorium Uriage mam 2 próbki. Będziemy testować i napiszę o rezultatach.
 
Cytat z wątku jedzeniowego... ;-)
trasia właśnie zastanawiałam się ile czasu te plamy mogą schodzić, a Ty tu piszesz, że straaasznie długo...Póki co trzymam ją na hippach ze znaczkiem "A" i na bebilonie ha, podejrzewam oprócz jogurtów hippa mleko też z hippa, chyba jej nie podeszły. Plamy jedynie po kąpieli są czerwone, a w dzien blade. Przy każdym przewijaniu idzie w ruch maść cholesterolowa

A w czym kąpiesz Maję? Może nie odpowiada jej płyn do kąpieli?
 
reklama
Do góry