reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

mały alergik

a na nóżkach co ma? wysypkę czy suche placki? bo Maja takie czerwone(szczególnie po kąpieli czerwone, a tak to różowe) placki suchawe, ale skóra się na nich nie łuszczy
 
reklama
Tylko suche, ale bardzo - i małe ranki, jakby od drapania. Nie widziałam, żeby się drapał, może tylko podczas raczkowania sobie tak porysował, ale to i tak niefajnie. Buziulka już lepiej po medidermie 3xdziennie, ale kąpiel w płatkach nie zaszkodzi :-)
 
oto i one
2012-04-03 13.34.07.jpg2012-04-03 13.34.32.jpg2012-04-03 13.36.22.jpg2012-04-03 13.36.41.jpg2012-04-03 13.36.59.jpg2012-04-03 13.37.15.jpg
 
moon - ja przy takich zmianach absolutnie bym odradziła sterydy! spokojnie wyleczysz to przez natłuszczanie!:)

Szymek miał ostatnio o tak:
sz.jpg

i też zeszło bez sterydów:)
 
ok, to spróbuję jeszcze bez, tylko u nas mediderm nie daje rady w ogóle a tej maści na receptę oczywiście nie posiadam:-(więc czym smarować?
 
no Szymek biedny, Maja w zasadzie ma tylko te dwie plamy większe, a na drugiej nóżce dwie nieprzekraczające centymetra i dużo mniej widoczne
 
my mieliśmy coś pomiędzy Mają a Szymkiem tylko wszystko dodatkowo napuchnięte.

mrsmoon płatki owsiane super do kąpieli. Ja zawijałam garść płatków w zwykłą tetrową pieluszkę i zawiązywałam na górze.
 
a ile razy dziennie smarujesz medidermem? ja smaruje Szymka tą swoją maścią 6 razy dziennie, w zasadzie przy każdej zmianie pieluszki. pierwsze subtelne efekty było widać dopiero po tygodniu. może więcej smaruj, nie wiem, nie wiem jak Ci doradzić:(

jeśli nie ma pogorszenia to ja bym jeszcze próbowała zwiększyć ilość smarowań, a jak nie to może do pediatry podejdź po receptę na maść cholersterolową albo eucerynową - powiedz, że Ci się skończyła i powinien pomóc:)
 
reklama
Dzięki Silva, Ty już biegła w tym jesteś:tak: Smaruję ze 4 razy dziennie na pewno, zwiększę w takim razie ilość smarowań i zobaczymy, smaruję z 10 dni, odkąd zauważyłam
 
Do góry