reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

mały alergik

reklama
Zołzik, dzięki że pytasz. U Szymona skóra zdecydowanie lepiej, 2 małe ranki na plecach, 1 pod kolankiem i 1 przy stópce, czyli można rzec że cudnie:) Ale żeby nie było tak kolorowo, to od tygodnia glut - i wygląda na to że alergiczny:( Zaczęłam podawać Aerius - kilka godzin jest dobrze, a potem znów nos zawalony, codziennie wyciągam rurkę fridy gluciaków. Czyli wygląda na to że Szymi ma alergię pokarmową, kontaktową i wziewną:/ ale jakoś mnie to nie ruszyło, chyba podświadomie byłam na to gotowa...
 
Silva u nas też alergia wziewna...a podajesz AERIUS z przeisu lekarza czy na własna rękę...ja to biorę więc wiem ze są dosyć silne...my leczymy homeopatią i aerozol do nosa CROMOHEXAL 3 razy dziennie
 
Silva, pisałaś coś, że jak się okaże, że mały ma jeszcze alergię wziewną, to już CIę to nie ruszy specjalnie... Oby wyrósł z tego jak najprędzej!
 
Aerius z przepisu lekarza - 1 raz dziennie 2,5 ml... idę za tydzień na kontrolę to podpytam o łagodniejsze rozwiązania - dzięki za wskazówkę Misialina:)

Zołzik - dzięki!

mrsmoon - my podobnie jak Trashka robimy chłodniejszą kąpiel i naprawdę jest lepiej.
 
reklama
Piszę tu, żeby nie bałaganić.
Maja po wizycie u alergologa Szymka. Lekarz raczej wyklucza azs i alergię pokarmową, bo 1. nie swędzi, 2. kupy bez krwi i śluzu ładne plastelinki. Pozostaje alergia kontaktowa - pytanie na co? Najgorsze jest to, że alergia kontaktowa wychodzi nawet do 5 dni po kontakcie z alergenem...
Jeszcze z tydzień na bebilonie pepti będzie, później wracamy do zwykłego bebilonu i mamy obserwować. Będę jeszcze próbowała odstawić gluten na tydzień-dwa.
Zmienię płyn persil sensitive na lovelę, chociaż od 6 m-cy w persilu pierzemy. Ale wszystko po kolei.
Póki co Maja dostała 2 maści robione - z mocznikiem i eucerynową oraz lek antyhistaminowy aerius. I czekamy. Kolejna wizyta jak nam się skończą maści.
 
Do góry