reklama

Mały głodomorek POMOCY!

Temat na forum 'Noworodek' rozpoczęty przez MałaNiespodziewajka, 9 Październik 2013.

1. MałaNiespodziewajka

MałaNiespodziewajka Zaciekawiona BB

Witam wszystkie Mamusie :)

Mam 3,5 miesięcznego synka, urodził się dość duży 58cm i 3,450kg Przez 2 miesiące karmiłam piersią, ale to Małemu nie wystarczało i zaczęłam dokarmiać butelką (niestety produkcja u mnie nie była duża i nie najadał się tyle ile było potrzebne). Na początku przesypiał ładnie nocki (od 21 do 6-7 rano), potem zaczęły się pobudki co 2h. Od 1,5 tygodnia do mleka daję mu kleik na noc i przesypia: od 23 do 2 i od 2 do 6 rano. Potem leci karmienie co 2, góra 3 godziny. W dzień nie daję mu kleiku bo boję się, że go "zalepi". Dopajanie nie wychodzi, bo Młody nie chce pić ani herbatki koperkowej, ani wody przegotowanej. Budzi się co 2-3h i nie idzie uspokoić niczym tylko jedzeniem i wcina 180ml. Czasem zdarza się, że Mały nie zje 180 tylko 100-120 i po godzinie znowu płacze o jedzenie i wcina kolejne 100-120. Żeby było śmiesznie nie ma nawet "oponek"/ fałdek.
    Wpadłam na pomysł kupienia kaszek, żeby mu w dzień coś konkretniejszego dawać i zeby nie zalepiało... bo kupkę robi 1dziennie i to jeszcze musi się trochę nawysilać. Co mogę mu dać do picia żeby mu się lepiej załatwiało, skoro nie chce tej nieszczęsnej herbatki, a kropelki niewiele dają? Dodam, że kolek nie ma. Już naprawdę świra dostaję, jak się okazuje, że po zliczeniu wszystkich karmień wychodzi, że je 7-8-9 razy na dzień :szok: W nocy (ok 2) potrafi zjeść 220ml zagęszczonego mleka i budzi się o 6 i zjada 180..., potem w dzień przeważnie po 180, ale czasem 100. Czemu to się kurde nie normuje? Wszędzie czytam, że prawie 4miesięczne dziecko powinno mieć już unormowane karmienia, a u Niego to jakoś nie wychodzi... Nawet obiadu nie idzie czasem ugotować, nie mówiąc o sprzątnięciu w mieszkaniu. Jak na spacer idziemy to 3h nawet prześpi, ale jak się dorwie do butli to całą by wciągnął i strasznie łapczywie wcina.
    Już nie wiem co mam robić, boję się, że go przekarmiam, ze może mieć problem z brzuchem i zaparcia jak nie będzie pił...

Czy, któraś z Was miała może podobny problem?

2. aniaslu

aniaslu Administrator Członek załogi

w okolicach 3,5 miesiąca dzieci często przechodzą kryzys i zmieniają "nawyki żywieniowe" domagając się większej ilości pokarmu i częściej budząc. Wydaje mi się, że na wprowadzenie do diety maluszka kleiku jest jeszcze trochę za wcześnie. Tu masz artykuł, jak rozszerzać dietę maluszka karmionego butelką z rozpiską ile mleka i kiedy, co można wprowadzać. I jeszcze może poradź się pediatry, a nie eksperymentuj na własną rękę, bo maluch będzie miał kłopoty z brzuszkiem.

3. reklama
  4. Nadulina

Nadulina Fanka BB :)

Matko podajesz 3,5 miesięcznemu dziecku kleik, i chcesz go jeszcze faszerować kaszką? Kiedy rozszerzanie diety powinno być ok 5-6miesiąca? Twojego dziecko tyle je, bo to normalne w jego wieku, takie dzieci mogą robić kupkę nawet raz na 3 dni. Idź lepiej do pediatry, zanim faktycznie zaszkodzisz swojemu dziecku :(

5. MałaNiespodziewajka

MałaNiespodziewajka Zaciekawiona BB

No właśnie pediatra mi powiedział żebym zagęszczała mleko i zaczęła pomału wprowadzać inne pokarmy niż samo mleko. Maluch ma praktycznie 4miesiące, a zjada takie ilości, że musiałabym siedzieć z butelką w ręku prawie 24h. Ja rozumiem, że to wcześnie takie wprowadzanie, ale jakbyście takiego głodomorka miały to uwierzcie, że nie dały byście rady w końcu. Zresztą z wieloma mamami rozmawiałam na ten temat i one też zaczynały wprowadzać kleik/kaszki wcześniej (ok 3,5m-ca) niż to jest zalecane.
    Małemu nic nie jest, robi kupkę regularnie 1-2 razy dziennie i nie ma już problemów (podaję herbatkę malinową z dziką różą) i wprowadziłam kaszkę bananową. Absolutnie nic mu się nie dzieje i w końcu jest najedzony.

6. aniaania2

aniaania2 Fanka BB :)

ja do 3 miesięcy głównie samo mleko dawałam

7. halina1982

halina1982 Fanka BB :)

Mój syn ma 4,5miesiąca, urodził się znacznie większy niż twój bo miał 4800 i karmie go piersią, w ciągu dnia je co 2 godziny, teraz wprowadzam mu posiłki ale to warzywa nie kaszki bo słabo przybierał ostatnio dlatego po rozmowie z pediatra wprowadzamy stale pokarmy.

8. alo23

alo23 Fanka BB :)

ja rozszezalamdiete dopiero po 5 mc a maly wisial na cycu co 2 godziny w dzien i noc

9. BoboBox

BoboBox Zaciekawiona BB

Rozszerzanie diety na mm jest od 4 miesiąca. Na piersi od 6.

10. reklama
  11. Pauluse

Pauluse Początkująca w BB

ale masz żarłoka! Poradź się pediatry,dziecko je o wiele za dużo, w dodatku jeszcze te kleiki.....

12. justynaharas

justynaharas Początkująca w BB

moj syn rowniez jest takim glodomorem ze jestem az przerazona, bo juz sama nie wiem czy to dobrze, czy moze jednak zle, ale lekarka mowila ze to normalne u dzieci:) a ja uwielbiam patrzec jak moj maluszek sie zajada :)

Poleć forum