reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Mały ZUS plus a ciąża

Kinga_89

Fanka BB :)
Dołączył(a)
13 Sierpień 2020
Postów
679
Witam

Jesli już taki wątek istnieje to bardzo proszę o przekierowanie.
Dziewczyny potrzebuje porady, nie wiem może któraś z Was była w podobnej sytuacji do mnie. Otóż prowadzę działalność gospodarcza (z której nie ma kokosów) ryczałt do 20tys rocznie i opłacam mały ZUS plus. Jest to sprzedaż kwiatów i zniczy wiec tak na prawdę można powiedzieć ze dochody są nie w każdy miesiąc.
Obecnie jestem w 12tyg ciąży i zastanawiam się co tu zrobić żeby po urodzeniu dziecka nie zostać bez grosza.
Z macierzyńskiego i L4 praktycznie nic mi się nie należy. Nie chce kombinować i zatrudniać się u kogoś bo to tez bez sensu. Czytam ze jakieś zapomogi dla bezrobotnych są po urodzeniu dziecka . Czy jak bym zawiesiła działalność mogłabym z tego skorzystać ?

Dziękuje za wszelkie odpowiedzi i pomoc
 
reklama
Powinno Ci przysługiwać kosiniakowe, czyli 1000zł/m-c przez pierwszy rok
oraz dodatkowo 500+,
a od drugiego roku życia dodatkowe 500+ przez 2 lata (lub 1000 przez rok).

Nie wiem o jakich zapomogach na dziecko piszesz po zawieszeniu działalności - chyba takowych nie ma.
 
Powinno Ci przysługiwać kosiniakowe, czyli 1000zł/m-c przez pierwszy rok
oraz dodatkowo 500+,
a od drugiego roku życia dodatkowe 500+ przez 2 lata (lub 1000 przez rok).

Nie wiem o jakich zapomogach na dziecko piszesz po zawieszeniu działalności - chyba takowych nie ma.
Od drugiegi roku życia dodatkowe 500+?
A to nie jest dopiero od 2 dziecka?
 
Powinno Ci przysługiwać kosiniakowe, czyli 1000zł/m-c przez pierwszy rok
oraz dodatkowo 500+,
a od drugiego roku życia dodatkowe 500+ przez 2 lata (lub 1000 przez rok).

Nie wiem o jakich zapomogach na dziecko piszesz po zawieszeniu działalności - chyba takowych nie ma.
Chodziło mi właśnie o kosiniakowe -zapomniałam nazwy kojarzyłam właśnie 1000zł.
Czy w chwili urodzenia dziecka muszę by zarejestrowana w urzędzie pracy jako bezrobotna żeby otrzymać to kosiniakowe , tak ?
 
Chodziło mi właśnie o kosiniakowe -zapomniałam nazwy kojarzyłam właśnie 1000zł.
Czy w chwili urodzenia dziecka muszę by zarejestrowana w urzędzie pracy jako bezrobotna żeby otrzymać to kosiniakowe , tak ?
Nie, możesz nadal prowadzić swoją działalność.
Przez rok dostajesz 1000 zł macierzyńskiego i przez rok nie płacisz zusu
 
Nie, możesz nadal prowadzić swoją działalność.
Przez rok dostajesz 1000 zł macierzyńskiego i przez rok nie płacisz zusu
To jakieś wyrównanie z kosiniakowego ? Bo z tego co wiem to mi się z macierzyńskiego śmieszna kwota należy ? A ze zusu bym nie musiała płacić to pierwsze słyszę 🤔
 
reklama
Do góry