reklama

Mama wraca do pracy

Temat na forum 'Dzieci urodzone w kwietniu 2011' rozpoczęty przez mitaginka, 29 Sierpień 2011.

1. mitaginka

mitaginka Fanka BB :)

Zakładam nowy temat, abysmy mogły dzielić się doświadczeniami, spostrzeżeniami z tego trudnego okresu, jakim jest pozostawienie maluszka pod opieką babci, niani czy oddanie do żłobka. No właśnie...jak wiecie, szukam niani. Zamieściłam ogłoszenie 3 dni temu a odzew już jest ogromny. I teraz masa pytań: na co zwracać uwagę, jaką zaproponować stawkę, czy podpisywać umowę, o co pytać podczas rozmowy?
    Będę wdzięczna za wszystkie rady :tak:

2. baby_55

baby_55 podwójna mama :)

Mnie to co prawda nie dotyczy póki co przynajmniej ale będę Was podczytywać i kibicowac, dzielnym mamuśkom :) dacie radę :)

3. reklama
  4. ducha

ducha Tymciowa mama :)

Mnie sie wydaje, że taka niania, która nie pracuje w agencji, albo nie prowadzi działalności nie podpisze umowy, bo będzie się bała, w koncu nie płaci zusu, a te z agencji zapewne sporo droższe :(

5. Marma

Marma Mama Kacperka i Przemka

Z mojego doświadczenia mogę doradzić Ci żebyś nie brała starszej osoby tylko młodą. Najlepiej ok 30, która ma starsze dzieci lub chce sie zająć dodatkowym dzieckiem. Ma więcej zrozumienia sytuacji, pomysłów i jest na czasie. Młodsze bezdzietne często są dobrymi opiekunkami ale nie mają wyobraźni co dziecko może zrobić za to starsze nie mają chęci i sił do zabawy i nie mają tylu pomysłów. Robią przeważnie tak żeby dziecko było spokojne i spało a potem niech się rodzic męczy.
    Na pewno referencje. Gdzie i kiedy i u kogo pracowała. Zadzwoń i sprawdź. Zrób jakiś wywiad środowiskowy.
    Zobacz jak ta osoba się zachowuje i jak na nią reaguje dziecko.
    Czy pali.
    Zapytaj się jak ona widzi opiekę nad dzieckiem i bardzo ważne czy macie takie same bądź prawie takie same poglądy na wychowanie.
    Powiem tak z Kacprem zaliczyliśmy 6 niań w przeciągu 3 miesięcy...... dopiero ostatnia była najlepsza i się sprawdziła.

6. mitaginka

mitaginka Fanka BB :)

a jak kwestia finansowa? ile za godzinę będzie ok?

7. Marma

Marma Mama Kacperka i Przemka

To wszystko zależy od rejonu. W każdym miejscu są różne stawki. U nas tak ok 7/8 zł za godzinę albo umawiają się na stałą miesięczną kwot. Poza tym wszystko zależy od jej predyspozycji. Doświadczenia, wykształcenia, wymagań w stosunku do niej itp. Musisz wejść na forum regionalne i popytać tam dziewczyny z twojego miasta jaka u Was jest stawka.

8. nati_k

nati_k super mama

mnie to nie dotyczy ale u nas w trójmieście opiekunka bierze za miesiąc ok 1500 :-(

9. eywa

eywa Fanka BB :)

to ja tyle nie zarabiam:-D

10. reklama
  11. nati_k

nati_k super mama

ja też tyle nie zarabiałam :-( więc często to się niestety nie opłaca :-(

12. Aneczkaaa

Aneczkaaa Fanka BB :)

Ja przy młodym dorabiałam na wychowawczym i szukałam opiekunki na kilka godzin dziennie. Wzięłam w końcu studentkę z której byłam bardzo zadowolona i utrzymujemy kontakt do dzisiaj. Jak się orientuję to u mnie opiekunka życzy sobie ok. 1000-1200. ja akurat wybrałabym osobę starszą – chętnie emerytkę panią koło 50 która doceni możliwość dorobienia. Taka pani ma czas i cierpliwość i zna dużo bajek, pospaceruje i nawet ugotuje domowe papu dla maluchów. Jak rozmawiam ze znajomymi to właśnie one wybierają starsze osoby.

Na co zwrócić uwagę:
    • wygląd np. czy ma tipsy, schludność, wygodny ubiór, włosy
    • kultura osobista typu czy się przywita, zagada
    • podejście do dziecka czy nie ignoruje jak np. dziecko płacze a ona przekrzykuje opowiadając o referencjach
    • jak wyobraża sobie opiekę nad małym dzieckiem
    • referencje – sprawdzić koniecznie
    • czy ma dzieci
    • z góry poinformować, że chcesz aby dziecko było np. min. 2h na dworze no chyba, że pogoda nie pozwoli i jej reakcja
    • żeby pilnowała dziecka u nas w domu bo często chcą u siebie..
    nie brałabym 30-latki bo:
    • ma albo zaraz będzie mieć dziecko a dwójką się nie zajmie dobrze
    • nie ma doświadczenia
    • nie wiadomo jak się zachowa w kryzysowej sytuacji
    • może rzucić nas i iść na etat
    • może pod naszą nieobecność oglądać tv bądź szaleć na forach :-)
    ja oddaje małą do żłobka i nie wyobrażam sobie naszego rozstania...

Ostatnia edycja: 30 Sierpień 2011

Poleć forum