reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

.:. Mamusie marzec 2014 .:.

Witam was serdecznie!!!
Siedze w domu z Miłoszem i powiem wam że mi cierpliwości brakuje do niego matakie pomysły chyba odwykłam bo zwykle jest w przedszkolu a popołudniami to juz tyle energi nie ma a tak od rana głowa pełna pomysłów i na chorego to on juz nie wygląda:).
Nieznajoma Koreczek zdrówka życzę.

Megi Pegi zdrówka dla Tadzia niech szybko się kuruje.

Masiosia gratuluję zdanych egzaminów i może wkońcu teraz odpoczniesz.

Moniqaa super że za zakupy się udały no to masz juz troche rzeczy.

CO do ustępowania miejsc to ostatnio w Tesco już zmęczona byłam i podchodze do kasu pierwszeństwa i pcham się do przodu z wózkiem w kolejce sami faceci z zakupami typu flaszka paczka fajek a pierwszy taki starszy gość normalnie dostał takiego skrętu szyi udając ze mnie niewidzi że zaczęłam się śmiać No ale pani z kasy nie zaczęłą go obsługiwac tylko mnie poprosiła a za mną następna kobietke, a stojacy w kolejce zaczeli prychać ale to już ich problem.
Najlepiej bo jak chodze do ciuchlandu jenego w piątki to tam są duże kolejki do kasy ale pani zawsze mnie woła żebym przyszła bez kolejki taka miął jest:)

No i tyle piszecie od rana że nie wiem co miałąm napisać.
O przypomniało mi się Malpawzoo gratuluję studniówki Kamma gratuluję 28 tygodnia.

Jupi u mnie juz 27 tygodni zaliczone a więc chyba zaczyna się trzeci trymestr oby do marca.
 
reklama
2 tygodnie temu byłam w przychodni z tym moim paskudnym kaszlem. Musiałam zabrać ze sobą Ignaca, bo nie mam z kim go zostawić, a że przy wejściu jest informacja, że inwalidzi i ciężarne obsługiwani są poza kolejnością więc jak tylko zwolniła się pani przy rejestracji, ruszyliśmy w jej stronę (pomyślałam że bez sensu stać w kolejce ze zdrowym dzieckiem wśród chorych). Wyprzedził mnie jakiś facet, tak na oko około 30 lat, więc mu powiedziałam uprzejmie, " przepraszam, ale będę przed panem" i usłyszałam "a to z jakiej racji?". dalej miło odpowiedziałam, że jestem w ciąży, a resztę załatwiła już pani z rejestracji :happy:
 
Tak to już jest z ludźmi - ciężko wszystkim dogodzić :tak: Ja jeszcze nie miałam okazji , że mnie ktoś puścił, ustąpił miejsca a sama tak zostałam wychowana, że ustępuję starszym, ciężarnym też ustępowałam ... Czasy się zmieniają a starsze osoby zawsze będą narzekać. Ja mam sąsiadkę starszą, która cały dzień w oknie potrafi przesiedzieć i ostatnio zauważyłam , że jej ponad 20 letnia córka robi to samo !!! Jak ubogie trzeba mieć życie , żeby nie mieć nic innego do zrobienia wokół siebie jak tylko siedzieć w oknie i patrzeć na ulicę???:crazy:
megipegi - zwolnij i zdrówka dla Tadzia
masiosia - gratki z egzaminu i odpoczywaj teraz więcej po takim maratonie
moniqaa - jaka organizacja:tak:
marcia - jest jeszcze jedna strona przepisownia.pl chyba sprawdź sobie ja brałam z tej strony przepis na ciasto marchewkowe. A kiedyś robiłam (pisałam o tym) schab na parze - więc teraz możesz też wypróbować - schab około 1kg zamarynować w przyprawach wg uznania - na dobę (lub noc) do lodówki i położyć na przystawce Varoma na dolnej części , th ustawić na 1h, do garnka wlać 1-1,2l wody, tem. Varoma i obieg 1. Potem spr możesz ewentualnie dołożyć 15-20 minut jak zobaczysz, że schab się nie zrobił. Moja córcia tak lubi ten schabik , że bez chleba wcina - tylko do ręki jej mam kroić :) Książki postaram się wysłać wieczorkiem :) Gotowania na parze nie mam, mam startową i tą Tak lubię gotować i 3 cienkie - tą dla niemowlaczków, miodowy tydzień ( nie jest to , że wszystko na miodzie tylko takie przepisy jak na "miodowy miesiąc " - wyszukane :) no i napoje z th.
nieznajoma - obyś poczuła się lepiej
 
Joasia, ja wedlug suwaczka 3 tr. zaczynam 13 grudnia.

W ogole jak to jest, ze na roznych stronach internetowych sa rozne tygodnie ciazy i trymestry?

Jak to jest naprawde?
 
Widzę, że zostałam forumową "załatwiaczką" kurierów :-DAneta cieszę się, że paczka dotarła :-)

Dziewczynki zdrówka dla wszystkich chorowitków- mam i ich pociech. Taka pora roku niestety, jednego dnia deszcz, a drugiego mróz i nasze organizmy wariują :/
Ja dziś ostatni dzień na L4, chociaż do końca się chyba nie doleczyłam, dalej czuje katar w zatokach, no ale samopoczucie już mam dobre. Jadę zaraz do biedry na zakupy, a potem do mojej mamy bo umówiła się na prezentację jakiegoś odkurzacza i mnie błaga żebym z nią posiedziała a tak mi się nie chce......

Mnie tylko raz ktoś ustąpił w kolejce do toalety w teatrze jak ostatnio byliśmy. Z 10 babeczek było przede mną, a ta co przede mną stała to rabanu narobiła że ja w ciąży i mam wejść pierwsza. To i reszta przepuściła ale już nie tak chętnie. Nie lubię tak, też zawsze grzecznie czekam. W ikei też zawsze staję w uprzywilejowanej ale ostatnio to 4 inne ciężarówki przede mną stały ;)
 
Cześć dziewczyny trochę mnie nie było ale starałam się Was podczytywać!
Co z Wami i dzieciaczkami, że takie chorowitki jesteście?;-) Ja z Karolą miałam jakieś podziębienie na przełomie sierpnia/września (zawiało nas na weselu) a tak to zdrowiuteńkie jesteśmy na szczęście (mimo, że Karol żlobkowo-pzredszkolny a i ja do listopada do pracy chodziłam gdzie wszyscy chorzy). Zdrówka, zdrówka i jeszcze raz zdrówka!

Podzielę się z Wami moim bulwersem z weekendu u rodziców: wpadłam do Carefoura po puszkę mandarynek bo gdzie indziej nie dostałam i z tą jedną rzeczą podchodzę do kasy pierwszeństwa bo kolejki na maksa. Stoi tam 2 facetów, ja podchodze i pytam grzecznie czy mogę bo to kasa pierwszeństwa jest, jeden od razu mnie przeprosił i poszedł do innej kasy nawet (młodziutki chłopaczek) a drugi udawał że nie widzi no ale ja podchodze do kasjerki i pytam sie czy można a ona na moj brzuch ze starszna niechecia spojrzala i mowi ze Pan tu jest pierwszy!!!! a ja sie pytam jej czy Pan w ciazy jest bo to jest kasa dla niepelnosprawnych i kobiet w ciazy a ona ze nie wazne i tak tzreba spytac i jak sie ta osoba zgodzi to dopiero moge skorzystac z pierwszenstwa! (gosciu nie protestowal) no co za suka!
Ja tez raczej nie wykorzystuje brzucha (w pierwszej ciazy wogole) teraz jak jest kasa pierwszenstwa i jestem na dodatek z Karola to podchodze ale zawsze sama sie musze upomniec jeszcze nikt od siebie nie ustapil mi.

U nas ok ale cosik skurcze mi sie zaczely ale chyba to te braxtony, w nocy/nad ranem budze sie bo oddychac nie moge tak mi nos zatyka (czesto krwia), niestety kregoslup dokucza juz baaaardzo no ale przy moim schorzeniu to i bez ciazy lekko nie jest - w niedziele bylismy z mala w kinie (kraina Lodu - polecam!) a ja wywloklam sie z sali dopiero po 15minutach od zakonczenia seansu i szlam po sicanach a taki bol ze lzy mi z oczu lecialy (prawa noga ruszac wogole nie moglam i generalnie najmniejszy ruch to byla masakra) no coz zachcialo sie kina - na szczescie po jakims czasie udaje mi sie to "rozruszac"
 
Joasia, ja wedlug suwaczka 3 tr. zaczynam 13 grudnia.

W ogole jak to jest, ze na roznych stronach internetowych sa rozne tygodnie ciazy i trymestry?

Jak to jest naprawde?

Koreczek, a ja kiedyś znalazłam na form BB tylko jakimś innym takie oto schematy (czyli różnie wg różnych źródeł):

1. Wg książki "W oczekiwaniu na dziecko"

1 miesiąc - 1-4 tydzień,
2 miesiąc - 5-8 tydzień,
3 miesiąc - 9-13 tydzień,
4 miesiąc - 14-17 tydzień,
5 miesiąc - 18-22 tydzień,
6 miesiąc - 23-27 tydzień,
7 miesiąc - 28-31 tydzień,
8 miesiąc - 32-35 tydzień,
9 miesiąc - 36-40 tydzień.

2. Sposób ściągnięty z innego forum

1 miesiąc - 0-4,5 tyg.
2 miesiąc - 4,5-9 tyg.
3 miesiąc - 9-13,5 tyg.
4 miesiac - 13,5-18 tyg.
5 miesiąc - 18-22,5 tyg.
6 miesiąc - 22,5-27 tyg.
7 miesiąc - 27-31,5 tyg.
8 miesiąc - 31,5-36 tyg.
9 miesiąc - 36-40 tyg.

3. Wg gazety Claudia dodatek "Ciąża":

1 m-c : 1 - 4 tydzień
2 m-c : 5 - 8 tydzień
3 m-c : 9 - 12 tydzień
4 m-c : 13 - 16 tydzień
5 m-c : 17 - 20 tydzień
6 m-c : 21 - 24 tydzień
7 m-c : 25 - 28 tydzień
8 m-c : 29 - 32 tydzień
9 m-c : 33 - 38 tydzień

4. Wg encyklopedii Larousse:

1mc - 1-4tyg
2mc - 5-8tyg
3mc - 9-13tydz
4mc - 14-18tydz
5mc - 19-23tydz
6mc - 24-27tydz
7mc - 28-31tydz
8mc - 32-35tydz
9mc - 36-39tydz

No i według którego schematu tu liczyć?

Ja liczę schematem nr 2 i on mi się wydaje najbardziej wiarygodny, szczególnie ze kalendarzowo miesiąc to właśnie 4 i pół tygodnia. No i ciąża trwa 280 dni = 40 tygodni.
 
reklama
flower ja bym pierdykneła tym mandarynkami i powiedziala babie ze nie to nie i stac nie bede...........

malpawzoo :-)


mojej kolezance wlasnie zaczeli porod wywolywac ale szyjka na 2 cm wiec moze jutro urodzi.....................
 
Do góry