reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

.:. Mamusie marzec 2014 .:.

JASPIS jedną kupe dziennie robił przy mleku modyfikowanym,później po dwóch miesiącach miał zatwardzenie i musiałam mu podawać takie smierdzące mleko BEBILON COMFORT mały za bardzo nie chciał tego jeść i wcale mu się nie dziwiłam...ale po miesiącu znowu sie wszystko uregulowało i miał zmiane na bebilon i na tym mleku jechał dlugo. :):-)
jeżeli chodzi o zakup rzeczy dla dziecka to w sumie już wwszystko mam ostatnio dokupywałam pościel,i materac tak to sporo rzeczy mam po pierwszym dziecku.
 
reklama
Witam mamy jestem tu nowa ale pomału wczytuję się w całość :-) dzisiaj szukałam po necie podgrzewacza do butelek i natknęłam się na ten sklep i pisze że dzisiaj przy niedzieli mają darmową wysyłkę - nie chcę nikogo reklamować więc tylko aby się z wami podzielić tym co znalazłam sklep dla niemowląt ale dla mnie niestety nie mają tych podgrzewaczy więc poszukam na allegro, pisze wam o tym bo wiem, że pewnie tak jak ja też chętnie coś zaoszczędzicie.
 
Jaspis, u mnie kg widac wszedzie, nie widze moich wystajacych kosci na ramionach:szok: a najgorsze jest dzwiganie tych kilogramow. Wszystko robie na raty, rano mniej, ale po poludniu odpoczywam po kazdym krotkim zrywie do pracy, kregoslup siada po prostu. Od stycznia tez spie w ciagu dnia, po prostu mus, dopada mnie sennosc i koniec, pytalam lekarki i ona uwaza ze to normalne...
Strasznie sie boje porodu, mimo ze wiem jak to jest, a moze wlasnie dlatego:-D No i sie zarzekalam ze 3 raz to tylko cc, ale jak poczytalam to jednak odechcialo mi sie. Najgorsza wersja to przezyc obydwa- najpierw meki na sali a potem szybko na cc, nie chcialabym tego przezyc..
Kasiek, fajny ten wozek, ja dzisiaj przerabialam temat wozkowy i w koncu kupilismy. Ja zadowolona bo taki jak chcialam ( teutonia mistral) a maz zadowolony ze upolowal tanio na ebayu. Oczywiscie uzywany, ale sie ciesze ze juz jest.
Koreczek, a Ty o jakim wozku myslisz? Masz racje, mozna dzidzie szybko podkarmic, powiem wiecej, jak przetrwa sie te pierwsze 2 tygodnie kryzysu bez dokarmiania to pieknie przybieraja dzieci na piersi, z naszych rezerw tluszczowych:-D Sprawdzilam:tak:
Jesli chodzi o kosmetyki dla dzidzi to ja jestem bardzo ostrozna, tylko minimum. Z coreczka byl duzy problem, od kosmetykow Johnsona dostala lojotokowe zapalenie skory ( okazalo sie ze skorna alergiczka), spedzilysmy tydzien w szpitalu i potem tylko szare mydlo, maka ziemniaczana do kapieli, kapiel tez do minimum, przemywanie woda. Takze nie przesadzajcie czasem z kosmetykami
Wronka, urodzila sn dziecko 4600?:szok: Bosze...dobrze ze sa cali i zdrowi
Ja jeszcze musze kupic posciel do lozeczka i wanienke, smoczek, mydlo, w ogole zakladam plan minimum, co sie da to kupic uzywane, bez extrasow typu podgrzewacz do butelek ( zawsze wkladalam butelke w goraca wode i tez bylo ok) dzieci szybko rosna i tez coraz wiecej chcialo by sie im kupic, a za darmo nic nie ma;-)
Zabieracie mezow na porodowke? Ja wlasnie chce i zastanawiam sie czy tutaj robia lewatywe przed porodem. To mi spedza sen z powiek, co bedzie jak...
Goleniem sie nie przejmuje, przeciez wiadomo ze w ciazy jest z tym problem, polozne tym bardziej o tym wiedza, ale nie wiem co z lewatywa jakby cos, czy kombinowac w domu? A jak Wy myslicie?
 
Ostatnia edycja:
hej dziewczyny:)
Witam nowe mamusie:-):-)
kilogramy przy naszej silnej mobilizacji znikną no i karmienie też pomaga bo musimy być na diecie i dodatkowo ileś kalorii ucieka z mlekiem:-) ja już szukam zajęć z aerobicu żeby zaraz po połogu jeszcze jakoś dojść do formy przed wakacjami;-)

Co do wyprawki to prawie wszystko tylko torba nie spakowana... eh... w lidlu teraz fajne rzeczy będą dla maluszków i takie podkłady na przewijak:-D
joanna niemcy ja też będę używać minimum kosmetyków, mam jeden płyn do kąpieli z olejkiem i już po kąpieli nie muszę smarować młodego dodatkowo, jeden krem do tyłka i wsio:happy:

Co do golenia - pewnie że tak! jejku wiecie jaka to dla mnie trauma że nie mogę się pożądanie wygolić przez ten brzuch?? eh... ale zaraz chyba kremu zaczne używać bo z maszynką powoli zaczynam działać jak edwart nożycoręki:confused2::rofl2:

Dziś już lepiej się czuję- antybiotyki dają radę:)
 
Witam wszystkie nowe mamusie które pojawily się z Nami :) Mam nadzieje ze uda nam się wytrzymać jak najdłużej w dwupaku:-)
Milego wieczorku zycze
 
Jaspis -dzięki za informacje o emulsji oilatum,faktycznie super promocja, opłaca robic zakupy w tej aptece . ;-)

któraś z was pisała ze beda podlady w lidlu i tak sie zastanawiam czy przydadza sie np na materac (pod przescieradło) albo do przewijania. co myślicie? zastanawiam sie
 
Ostatnia edycja:
Kasiek ten podkład się przyda , ja uzywalam przy Madzi ceratki ale ten podkład jest moim zdaniem lepszy, ja będę kupowala dwie sztuki , bo później będzie to dobre na nauke sikania w nocy jak dziecko podrośnie :)
 
reklama
Hej mamuśki dawno a nawet bardzo dawno nic nie pisałam, ale starałam się czytać co jakiś czas wiadomości i wasze wieści co i jak :-) U mnie wszystko ok Tymek w 32 tyg ważył 1700g drobniutki ale lekarz mówił że taka jego uroda i że za duży to on nie będzie teraz wizytę mam we wtorek i jestem ciekawa ile ten nasz synuś już waży :-D ja mam na plusie już 15 kg :no: jestem cała opuchnięta ze spaniem też mam problem boli mnie kość ogonowa i w ogóle jest coraz gorzej a gdzie tu jeszcze miesiąc. Co do zakupów to wydaje mi się że mam już wszystko ale może mi się tylko wydawać bo nie mam doświadczenia i tak wszystko na czuja albo co pod czytałam tu na forum ;-) Jak na razie porodu jakoś szczególnie się nie boję albo tak sobie wmawiam wiem że trzeba się nastawić na mega ból ale jakoś sobie wmawiam że nie ja pierwsza nie ostatnia będę rodzić:szok: trzymam kciuki żebyśmy wszystkie bezpiecznie dotrwały w dwupaku &&&&&&&&:tak:
 
Do góry