reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Mamusie październikowe u lekarza

Anula mój mały miał hmmmmm kilka miesięcy jak to brał. Wiec lekarz wiec co robi.

Kasia Trina zdrówka kurujta się i dzieci bo zostało 8 dni:))))
 
reklama
Czarna, wiem kochana.:tak:
Ja tylko mówie co przeczytałam. Jest wiele takich leków który niby nie powinno dawac sie dzieciom ale jak trzeba, to trzeba. Rady nie ma. Jak ma pomóc........ Będę gadac z lekarzem i o tym bo przeciez tonący brzytwy się chwyta.

Mam nadzięje ze Cie nie uraziłam. Kazda informacja o tym co moze pomóc jest na wage złota. Wiadomo jak jest z lekarzami ...
 
Czarna, wiem kochana.:tak:
Ja tylko mówie co przeczytałam. Jest wiele takich leków który niby nie powinno dawac sie dzieciom ale jak trzeba, to trzeba. Rady nie ma. Jak ma pomóc........ Będę gadac z lekarzem i o tym bo przeciez tonący brzytwy się chwyta.

Mam nadzięje ze Cie nie uraziłam. Kazda informacja o tym co moze pomóc jest na wage złota. Wiadomo jak jest z lekarzami ...
Malutka wiemy jak jest:))) a ja nie miałam czym się urażać:))) bedzie dobrze zobaczysz. Fakt faktem u nas ten lek było cieżko zdobyć!!!!!
 
Pielęgniarka żłobkowa nas wysłała do lekarza. Bez zaświadczenia, że młody zdrowy miałam nie wracać :) no to poszliśmy. Pediatra potwierdziła, że to alergia najprawdopodobniej na słońce, młody ma łykać ten sam syropek co na katar ostatnio miał Clo...cos tam - antyalergiczne w każdym razie. I tyle.
 
Trina bardzo dobre podejście w żłobku widać nie bagatelizują niczego bo jak ja słysze ze co drugie dziecko z czymś tam przychodzi to nie dziwota ze inne wiecznie chorują!!!
 
Dziewczyny mam problem z Natalią. Ma chyba uczulenie na pieluchy. Od kiedy pamietam uzywala roznych pieluszek jednorazowych i nigdy nic sie nie dzialo. Tu uzywam Happy (wybieram zawsze polskie produkty) i byly bardzo dobre, ale pewnego dnia kupilam te z Rossmana babydream i po nich zrobilo jej sie zaczerwienienie z tym ze dosc duzo ich zuzylam zanim ono powstalo. Po tym jak Natalia sie oparzyla i moze oslabila przez to oparzenie, to zaczerwienienie zaczelo sie rozrastac i zrobily sie male krostki...
Lekarka ktora leczy jej to oparzenie przepisala mi masc, ktora niestety nie daje efektu, nazywa sie Cutivate, znacie? Ale ona jest chirurgiem i moze nie zna sie na uczuleniach dzieci, chyba w poniedzialek wybiore sie do pediatry, bo to zaczerwienienie nie schodzi. probowalam, rumianek, panthenol w sprayu, sudocream, make ziemniaczana i nie wiem co dalej robic, moze znacie na to jakis sposob?
 
Hmm moj juz 2 razy po lekach miał takie odparzenie z krostkami, az rankami... Nie brała czasem jakis syropów, antybiotykow itp?? Clotrimazolum działa łagodząco i przeciwalergicznie i przeciwgrzybicznie, wiec powinien pomoc. A do lekarza sie przejsc nie zaszkodzi. Da pewnie masc posladkowa, a jesli jest silne to pewnie jakąs ze sterydem. Ale lekarz pewnie dopiero w poniedziałek wiec proboj innych metod!

Ps. Pamietaj ze rumianek tez moze uczulac, a sudokrem w niektorych przypadkach jeszcze bardziej podraznia bo zatyka pory...
 
reklama
No właśnie Małgorzatka sudocrem do tego wysusza więc ostrożnie. A rumianek jak Martynka pisała.
U nas jest to samo po jednym rodzaju pampków- baby activ. A tu nie ma baby dry, których używamy tam i też młoda cała jakby w gęsiej skórce, zaczerwieniona i drapie do krwi. Dostałam dla małej Hydrocortyzon krem i chociaż steryd, to łagodny i pomaga.
 
Do góry