reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Mamusie z Peterborough

my wyrabialismy paszport jak mala miala 3 tyg i nie bylo z tym duzo zalawian....bylo spotkanie z konsule w peterborough i wykorzystalismy okazje....oni czasem tu przyjezdzaja wiec sprawdzajcie sobie to w polskim klubie!! U nas Julki do teraz pilnowala rodzinka wiec luz a teraz jest ze znjoma mojej mamy wiec tez tak po znajomosci....narazie dobrze, ale zobaczymy jak bedzie dalej!!pozdrawiem was cieplutko!! buziaki dla ddzieciaczkow!!
 
reklama
Witaj Madziulka!!:-)Mam male pytanko moze wiesz jak czesto przyjezdza konsul do Peterboro? Moj synek ma paszport roczny ktory wyrabialam w Londynie a,chcialabym wyrobic mu piecioletni i moze da sie uniknac podrozy do Londynu.Pozdrawiam:-)
 
Witam!!
Szczerze powiem ze niewiem co jaki okres czasu oni sie tu pojawiaja ale mozna o nich pytac takze w kosciele z tego co wiem....my tez mamy roczny paszport i musimy wyrobic 5-o letni bo niestety z tad nie wyjedziemy:-) a mamy w planach osiwedzic polske w kwietniu, a Julka ma paszport do marca.
gorace pozdrowionka....
 
Aaaa....dziewczyny mam jeszcze pytanko.....nie znacie kogos kto ma do sprzedana wozek??? tylko taki wmiare maly jak sie go posklada bo nasz jest strasznie duzy po poskladaniu a to jest nie za bardzo wygodne......
jeszcze raz pozdrawiam....
 
Czesc dziewczyny, ja mieszkam w Londynie, ale w ciagu kilku nastepnych dni rozstrzygnie sie czy przeprowadzamy sie wlasnie do Peterborough. Moja mala corcia skonczyla wlasnie 10 miesiecy :-) korzystajac z okazji ze trafilam wlasnie na wasze forum chcialam sie was wypytac co nieco o to miasto....bylam tam w srode i na pierwszy rzut oka bylo ok, na internecie wszyscy pisza ze mnostwo tam naszych rodakow, ale przyznam szczerze ze bedac w centrum, uslyszalam polski moze z 2 razy...ale to pewnie dlatego ze bylam tam 2 godziny ;-)...chcialam sie was spytac co sadzicie o tym miescie i jako matki z dziecmi jaka czesc miasta polecalybyscie do zamieszkania-moze byc nawet drozsza dzielnica, tylko spokojna i w miare bezpieczna-pisze w miare bo po londynie juz mnie nic nie zdziwi :baffled: najlepiej cos na poludniu P., moze byc nawet troche z dala od miasta...sorki ze sie rozpisalam, ale wizja przeprowadzki do innego miasta troche mnie stresuje...

ale na pocieszenie widze ze jest szansa na fajne znajomosci z innymi mamami z P, pozdrawiam i dziekuje za kazde info!
 
Witam....Ja jestem w Peterborough juz dos dlugo i narazie nie nazekam.... bedac w ciazy tez szukalam spolojnej dzielnicy bo dla maluszka chya najwazniejszy jest spokuj i bezpieczenstwo! Ja mieszkam na Werrington-ie i jak dla nas jest idealnie jest troche dalej do miasta ale duzo miejsca do spacerow z dzieckiem, cisza i spokuj! mieszkmy tu juz poltora roku i niemielismy zadnych problemow! sa place zabaw, szkola, przedszkole, zlobek wszystko w poblizu! A jesli chodzi o polakow w peterborough o czasem mozna sie zapomniec ze jest sie po za granicami polski! Jest nas tu cale mnostwo!!! zapraszam!!!!!!!!!!
pozdrowienia
 
Dzieki za odp, jutro prawdopodobnie rozstrzygnie sie czy przeprowadzamy sie do P. Narazie tylko wiem, ze okolica gdzie mielibysmy mieszkac to Hampton Vale -Hampton Hargate, czyli na poludniu P.
A tak poza tym, Madziulka, widze ze nasze coreczki sa w podobnym wieku, takze jak wszystko wypali , mam nadzieje ze sie kiedys spotkamy i dziewczynki beda mialy okazje sie razem pobawic a my wypic kawke :-) pozdrawiam!
 
Witam! Ja tez mam nadzieje ze sie spotkamy i wypijmy kawke a dziewczynki beda mogly sie pobawic!!!to daj znac jutro co i jak! My zapraszmy do siebie na kawke:) tylko ze ja pracuje od pn-pt od 9-17 wiec jestesmy w domku ok 18 no albo w weekendy! Ostatnie dni siedzimy w domku bo mala jest chora! Ale jutro juz do pracki wracam! Ok pozdrawiamy i czekamy na wiadomosc!
 
Czesc Dziewczyny:-) !!! Osobiscie polecam:tak: male miasteczka w okolicy Peteboro.Ja mieszkam w takim miasteczku juz 5 lat i jestem zadowolona
nigdy bym nie zamienila na miasto nawet obrzeza.Sa tu dwie szkoly do jednej uczeszcza moja corka,dwa przedszkola,plac zabaw,duzy park,sklepy,wszedzie blisko i spokojnie,mieszkaja tu sami anglicy ktorzy sa bardzo mili i przyjacielscy czego sama doswiadczylam.:-)Do Peterboro jest 10 mil, 15 min samochodem .Domy do wynajecia sa tanie i o wysokim standardzie. Chyba wszystko napisalam,pozdrawiam serdecznie mamy i ich pociechy
 
Ostatnia edycja:
reklama
Ja nigdy nie mieszkalam po za peterborough ale nie zaprzecze ze domy moga byc tansze i w lepszym standardzie.... ja jestem bardzo zadowolona z werringtonu chociaz o hampton tez slyszalam same dobre opinie!!! oki zmykam bo mala cos sie budzi...pozdrowionka
 
Do góry