reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Mamuski grudniowe

Asia na każde dziecię przyjdzie kolej, moja właśnie odkryła że można leżeć na brzuszku i nieźle się bawić, od kilku dni pięknie wyciąga główkę i podnosi się na rączkach, odpycha się jak ma od czego i wierzga jak nie wiem :-D no i coraz częściej sama się przekręca z plecków, często z boczku, dzisiaj to nawet spała na boczku i przez sen przekręciła się na brzuch i od razu oczy otwarte, głowa do góry :-D

Dziś się mój brat nawinął jak machała łapkami, zaczepiła mu paznokciem w nosie i tak mu krew poszła jak nigdy :szok: Swoją drogą nie wiem po kim ma te pazury, krótkie a ostre jak diabli :confused2:


Po pierwszej marchewce chyba wszystko ok, wysypki nie ma, kupka była po południu wczoraj i dzisiaj rano, jakieś dwa kawałeczki marchewki się znalazły ale reszta ładnie strawiona.
 
reklama
Didor gdybym blizej mieszkala to bym sie zaoferowala z pomoca, bo wiem jak ciezko jest znalezc, mialam tak przy Mayi

Vivienne ja obcinam malej paznokcie dwa razy w tygodniu bo takie ostre I szybko rosna a ona jeszcze uwielbia drapac sie Po glowie.;)
 
AsiaBp, u mnie jest identycznie z karmieniem (możesz mnie nie kojarzyć, bo mimo że poczytuję forum i czasami mam pytania do Dziewczyn, to zwierzęciem forumowym nie jestem :)).

Moja Ninka w ciągu dnia wytrzymuje max 2h bez jedzenia, chyba, że śpi po spacerze, to wtedy do 3h. Pierwsza nocna drzemka trwa również dość długo (od 3 do 5h), więc również w nocy je rzadziej.
Mleko kobiece szybko się trawi i stąd tak częste karmienia, nie jest to żadną nieprawidłowością. Natomiast jeśli przerwy między posiłkami są krótsze i dziecko wyraźnie mocnym płaczem domaga się cycuszka, to niekoniecznie musi to oznaczać, że jest głodne, ale chce się np. uspokoić u mamy. U nas tak było z powodu nietolerancji laktozy i dolegliwości jelitowych. Odkąd podaję Delicol jest duża zmiana - Mała je rzadziej, śpi w dzień dłużej - wcześniej drzemki po pół godz. i nie ma problemu z zaśnięciem.
 
witam :-)

asia moja też cyckowa i karmiona na zawołanie, różnie to wychodzi, czasem domaga się po godzinie, czasem dwóch a czasem trzech w nocy ogólnie sypiała ładnie bo zasypiała o 20 a na karmienie budziła się tylko raz między 2 a 3, no ale niestety ostatnimi czasy coś się jej poprzestawiało i budziła się co 3 godziny. Na szczęście dziś już było lepiej
didor zdrówka dla synka
kruszonka mi też brzuch został a ja póki co tylko mówię że muszę coś z nim zrobić a nic nie robię :laugh2:
 
Aurelka - u mnie dziś rybka, ziemniaczki i surówka z kapustki kisz z marchewką, z tym że tej kapustki to ja tak tylko delikatnie, bo odkąd karmię Małą to jeszcze nie jadłam kapustki :)
Viv - super że Marysia tak ładnie się rozwija :) ja też na razie cierpliwie liczę, że na wszystko przyjdzie pora wtedy, kiedy ona będzie chciała :) a co do marcheweczki to super!! ja jeszcze się wstrzymam z miesiąc z rozszerzaniem ale też myślę zacząć właśnie od takiej papki marchewkowej z masłem :)
Pazurki to chyba wszystkie dzieciaczki mają takie ostre - mój dekolt wie o tym najlepiej :-)
A obcinałyście już paznokcie u stópek bo ja się jeszcze nie odważyłam :zawstydzona/y:
Adgama - to widzę, że z tym jedzeniem identycznie jak u mnie :) a kiedy myślisz zacząć rozszerzać??
Agugu - no właśnie tak myślałam, że to pewnie dlatego, że szybko trawi itp. ale mimo wszystko chciałam rozwiać wątpliwości - dzięki :) u nas na szczęście ani kolek ani nietolerancji laktozy nie było

teraz tylko tak na chwilkę poodpisywać
zmykam jeść
 
Asia moja miała jakieś dziwnie zawinięte te pazurki u stóp na duzych palcach i najpierw nam się jakby wrzynały, smarowałam neomecyną i zaczerwienienie zeszło, potem paznokcie jakoś się "podłamały" to był spokój, ale potem tak urosły że jej się we wszystko zaczepiały i w końcu musiałam je obciąć. Oczywiście na śpiocha, ale i na śpiocha tak się wyrywała stopami, że hej. Paznokcie u rąk przy tych to pikuś, bo w porównaniu do małych palców u nóg, te u rąk to kawał paznokcia :eek:

Marycha się właśnie obraca na brzuszek, dziś już umie całkiem sama, ja wyszłam z pokoju zostawiając ją na plecach, wracam, a ona zadowolona na brzuszku :-D


Eni i jak marchewka, Lenka jadła? Ja miałam jeszcze czekać z wprowadzaniem pokarmów, ale mała już tak żarłocznie patrzy na nasze jedzenie i się do niego wyrywa, że musiałam spróbować :-D

Przyszła nam paczuszka z bebilonu, jakiś poradnik, próbka mleka następnego i śliniaczek.
 
reklama
Do góry