reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Mamuski grudniowe

Hej hej!
Wpadam tylko na chwilkę. U nas dziś dość ciężki dzień, bo Mała dość marudna i taka jakaś wymagająca ciągłej uwagi była...zmęczona jestem...
Ja tak jak Betiks dostałam z hippa łyżeczkę i kupon na który dostałam w Rossku paczkę z dwoma słoiczkami i łyżeczką.
A z rozszerzaniem jeszcze się wstrzymam, ale zacznę od marchewki, potem ziemniaczek, dynia, jabłuszko itp. jakoś będzie :)
No nic, zmykam spać
Dobrej nocy!
 
reklama
agagu - niestety chyba nikt nie wymyślił jak odstawić malucha od piersi :) ile twój bobas ma ? ja dochodzę do wniosku ze ja mam problem z moim dzieckiem i piersiami bo teściowa i mąż bez problemu karmią i usypiają bez piersi. podobno trzeba poczekac jak dziecko jest barrdzo głodne i wtedy dać mu butelkę i najlepiej jak tego nie robi mama - bo wtedy maluch czuje zapach piersi i nie chce. a z basenm super , że możecie chodzić - ja bardzo chciałam ale od miesiąca mały ma katar wiec na pewno szybko się nie wybierzemy
didor - ciotki klotki są fajne , ale pomyśl sobie ile mniej wysłu****esz opini co źle robisz przy dziecku
viv - wprowadzasz pokarmy na wyczucie czy masz jakiegoś książkowego przewodnika?
eni_ i jak udała się marchewka ?
aurelka - powodzenia ze szkołą i na pewno nie rezygnuj bo potem to coraz gorzej się zmobilizować , nawet jak nie ma dziecka
basia - ja tak samo obcinam, niestety zawsze mi się zdązy gdzieś zadrapać zanim się zmobilizuje do rąk

asiaB - moj tez kompletnie nie umie się sam bawić, i cały czas trza gadac do niego - kazdego wieczoru po prostu padam choc tak naprawde nic nie robiłam a i tyle chciałabym zrobić

kolejny raz idziemy w tym tygodniu do lekarza, mam wrażenie ze małemu zaczyna grać w płucach jak kaszle w sumie chorujemy od 10 marca wiec ja mam dosyć on ma dosyć a lekarze mówią nic mu nie jest :(
przyjeżdsza dzisiaj moja mama wiec zaczynam sprzątanie - choc i tak sprzątam cały dzień a ona mówi jaki ty masz bałagan w mieszkaniu echc ale nie narzekam pomoże nam w przeprowadce
 
Ja nie mialam zadnego przewodnika, ale pytalam sie za to mojej mamy i meza siostry ktora ma dwie corki, do tego wyszukiwalam w internecie na roznych stronach o zywieniu i wybieralam na poczatek te warzywa i owoce ktore najmniej uczulaly. Choc moja corcia przez jakisczas byla uczulona na jablko. Takze nawet te najmniej uczulajace jabluszko uczula.
Dzis chyba zrobie Bounty ciasto, chodzi za mna, ale brzydka pogoda jest i do sklepu mi sie nie chce jechac....:angry:
Wkurza mnie juz ten kraj wczoraj rano mroz, w poludnie piekne slonce, nawet cieplo, a dzis pada....:no:
 
elak, co do butelki to stosowaliśmy już radykalne metody - wychodziłam z domu na kilka godzin, Mała zostawała z tatą lub kimś z rodziny, ale niestety - była głodna, ale nie zjadła. Jak na razie najbardziej spektakularne sukcesy w karmieniu butlą mam mimo wszystko ja :) Ostatnio zjada trochę więcej - może powoli się przyzwyczaja?

Moja Ninka ma dokładnie 4 mce i 1 dzień :)

Dzisiaj jadłyśmy pierwszą marchewkę, ale chyba dałam trochę za dużo masełka... Łącznie zjadła może 1 łyżeczkę. Ona w ogóle lubi jeść z łyżeczki, trochę zaskoczył ją inny smak, ale bardziej się bawiła niż jadła.
 
witam mamuśki :-)

asia ja chcę jak najdłużej karmić małą wyłącznie piersią - o ile cycki nie odmówią posłuszeństwa. chciałabym tak jak tu piszą Rozszerzanie diety niemowlaka: tabela rozszerzania diety - www.mamazone.pl
co do paznokci toja już obcinałam malutkiej paznokietki u stopek ;-)
agugu a gdzie dokładnie w trójmieście te zajęcia? :-)
elak zdrówka dla patryka ;-)
 
Witam się słonecznie!!!
Nas dziś obudziło słoneczko po raz pierwszy odkąd jesteśmy w PL. W końcu jakaś zmiana!! Oby tylko tak dalej.
Niedziela minęła spokojnie, dziś w końcu pójdziemy na normalny spacer a nie tylko w kółko po tarasie :-)
Zaraz zabieram się za obiadek, dziś chyba ugotuję krupnik - jakoś tak mam ochotę na kaszę :)
Ela - zdrówka dla Patryka i cierpliwości z mamą - z tego co kojarzę, ona jest dość silną osobowością :)
Adgama - dzięki za link, ja tak jak Ty - cycuś do oporu i dopiero potem powoli warzywka itp.
Dostałam od koleżanki fajną książkę, z której ona też korzystała rozszerzając dietę i myślę, że ja będę się głównie do niej stosować wprowadzając nowości - U malucha na talerzu. Zdrowa dieta dla niemowląt - porównaj ceny - NOKAUT.pl
Agugu - czytałam gdzieś, że dziecko na piersi nie trzeba wogóle przyzwyczajać do butelki tylko od razu można przejść na taki specjalny kubeczek po 4 miesiącu i że maluszki podobno sobie świetnie radzą - może Ninka będzie z tego chciała pić?
Basiu - mam nadzieję, że w IRL też dziś słońce :)
Ok, lecę coś porobić w kuchni
Miłego dnia!
 
reklama
Asia mówisz o kubeczku doidy, takim krzywym? Ja się zastanawiałam czy młodej nie kupić, zawsze to lepsze niż butla. Chociaż butelkę lubi, zwłaszcza jeden smoczek, ssie zawzięcie nawet jak pusto :szok:

Melduję że marcheweczka się u nas ładnie przyjęła, mała zadowolona jak wcina z łyżeczki, kupki już sensowniejsze, a nie takie rzadkie, ale cycem jeszcze jedziemy i tak długo jak będzie chciała a nie gryzła, tak długo będziemy się karmić :-)

Mąż mój na przykład maluchem będąc, jak spróbował pierwszej zupki to obraził się na cyca konkretnie. Ale Maria zna na razie marchewkę raczej gęstą (wczoraj wyszła za rzadka i mniej chętnie jadła) i do cyca też ciągnie, cieszy się jak nie wiem, aż łapie mnie za koszulkę i przyciąga do siebie, żeby lepiej cyca złapać :-D

U nas też słońce, więc w planach spacer :-)
 
Do góry