reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Mamuski grudniowe

Agugu ja też mam łóżeczko turytycznie w salonie bo na górze mam drewniane i mała w nim w ciągu dnia zasypia i się bawi tylko ja mam o wymiarach standardowego łóżeczka :-) kurcze umarł mi wczoraj odkurzacz musze odnaleźć gwarancje i zabrać go do sklepu :eek:nas znów pada:confused2:Julitka zjadła butle ,ja zaraz się biore za mycie garów i musimy iść na zakupy do księgarni musze podejść zobaczyć czy są książki dla Nastki do I klasy:happy:Miłego dnia;-)
 
reklama
Witajcie!
Wyniki na szczescie bardzo dobrze, wszystkie wartosci w normie...wyglada zatem na to, ze ta anemia Leny to nie przeze mnie, moze ona po prostu juz tak ma...
W kazdym badz razie udalo nam sie dostac do jednego lekarza tutaj - bardzo dobry specjalista w szpitalu dzieciecym - i on przebadal Mala i uspokoil mnie...powiem Wam szczerze, ze bardzo zaluje, ze on nie prowadzi praktyki jako pediatra domowy, bo najchetniej to bym Lene przeniosla do niego od tej naszej niby super polecanej pediatry...pierwszy raz jakis lekarz potraktowal mnie i moje pytania powaznie, usial, wytlumaczyl, sprawdzil wszystko, badanie nie trwalo 3 min a 20 min, ech...szkoda ze lekarz lekarzowi nierowny...
No ale najwazniejsze ze poza ta lekka anemia wszystko jest ok, fizjoterapia przynosi duza poprawe i nie mam sie martwic tylko cieszyc sie zdrowym dzieckiem :)

Adgama - no my wlasnie od dwoch mcy chodzimy na fizjo bo u nas Lena nie cierpiala lezec na brzuchu do tego stopnia ze majac 4 mcy prawie wogole nie opierala sie na rekach i glowy nie podnosila..a teraz bardzo lubi na brzuchu, zaczela sie troche przewracac na brzuszek z pleckow no i pelza juz do tylu :) byc moze bez fizjo tez juz by to robila, ale ja i tak staram sie wierzyc, ze takie cwiczenia nie zaszkodza jej a jesli maja pomoc to super :)
Wiolka - no wlasnie pocieszam sie, ze nie kazde dziecko jest ksiazkowe, u nas troche odstaje waga i ruch wiec moze tez i z jedzeniem Lena po prostu od urodzenia dba o linie :)
Trzymam kciuki za cwiczenia, ja wciaz nie znalazlam czasu coby poszukac tej Chodakowskiej
Udanych zakupow w ksiegarni, Jako dziecko uwielbialam nowe ksiazki i juz na poczatku wakacji szlysmy z mama na zakupy - super wspomnienia :) a potem wiekszosc czytanek juz mialam do poczatku roku szkolnego przeczytane :)
Gratuluje zabka :)
Agugu - ja podaje piers caly czas jeszcze po kazdym stalym jedzonku tez i Lena wysysa jeszcze duzo wiec na razie chyba nei ma szans na wyeliminowanie calkowicie jednego karmienia :(

Dziewczyny piersiowe, a Wasze dzieciaczki to ile razy dziennie jedza mniej wiecej? Tak jak sugeruja poradniki, 5-6 razy?

Fiolka - Wikus fantastyczny :) widze, ze u Was tez telefon jest super ciekawy :)
Milego dnia!
 
witam i ja:)
usprawiedliwiam swoja nieobecnosc.. zaden wypoczynek;/ jak wiolka podejrzewa:p niestety sie zepsulam.. w niedziele kolo 17 po burzy okropna duchota sie u nas zrobila no to pootwieralismy okna w calej chalupie i zeby troche przewialo.. a ze dom duzy to szybko sie robia przeciagi, wszedzie mamy drzwi z duza szyba w srodku ale i ze szprosami ze w razie jakby trzasnely to zeby nie poszla szyba.. no i ide do salony z wojtusiem na lewym reku go nisolam i juz jedna noga w salonie a tu sruuuu.. przeciag i drzwi na mnie leca no i chcialam obronic wojtka wiec jako ze na lewym reku go nioslam to prawa wyciagnelam w kierunku drzwi i jak ryplo to i po szybie i PO RĘKU!!!! szyba pekla, pozcharatala reke, od nadgarska w dol do lokcia do samej kosci poszlo;/ dobrze ze z boku reki a nie od srodka bo by mi zyly i sciegna przecielo;/ mam 20szwow;/ i blizne taka bede miala ze dziekuje bardzo;/wrrr... taa.. no i dzis juz jest w miare ok, a tak wczesniej to nawet wojtka nie przewijalam bo on kopie bawi sie i balam sie ze mi cos tam uszkodzi, i tak mi dwa razy przysadzil kopniaka w rane;/ takze moje ostatnie dni byly ciezkie i bolesne;/ buuu
troche was nadrobilam:)
malo tego to od poniedzialku rano wojtus mial do przedwczoraj wieczor temp wymioty i biegunke i sie okazalo ze jelitowka, WIOLKA widzisz u was spokoj a na nas przyszlo:p no i mnie tez bierze bo juz dzis mam rewolucj zoladkowe;/ malz od wczoraj i moj tato chyba juz tez bo mowil rano ze zle spal i ze sie pocil okropnie a u nas w nocy zimno bylo bo wczoraj byl chlodny dzien;/
no i sie pochwale ze moj dziec zaczyna sie zbierac do raczkowania:p jeszcze *******owato to robi ale probuje:)

wiolka- jak po imieninach?z Juli to podrywaczka mała:)co Ty taka nie smiala, trzeba bylo chociaz sproboac tego swojego ciasta:p Nastka to juz duza dziewczynka:) ani sie obejrzysz a pewie chlopaka do domu sprowadzi:p gratuluje zabka Juli:) dzieki za przepis na ta buraczkowa zaupke:*

asia-jak skorka lenki?lepiej? dobrze ze wyniki sa dobre:* moja dziedzina to rosyjski i czeski:) a Twoja?podasz przepis na ten chlebek?

adgama-wwow:) jak milo ze jestes:) gratuluje zabkow:)i jak?zaczelas sama gotowac?:)

basia-nooo, troche macie tych rzeczy co uczulaja mateuszka.. nam tez zlekarz pow ze maly duzy jest to moze nieco pozniej poewne rzeczy robic..:)

no bo my juz do 10kg dobilismy!:szok::-D wczoraj piotr wazyl wojtka i przezylismy szok:D

elak u ciebie jak zawsze z przygodami jak nie tesc to mama teraz:D ale miala pomysl z tym pudzeniem^^a jak tam zupka z golebiem? smakowala?:)

agugu-wojtek jeszczesam tak pewnie nie siedzi ani nie raczkuje ale jednoi drugie juz zaczal, opanowuje:) a jaki masz kojec z tego baby design? teraz jakos kupowalas?drogo?

fiolka- zostawilam Cie na koniec bo.. oczarowalas mnie Wikusiem:) sliczny jest!! taki wdzieczny slodziak:) filmik super, nasz maly mniej wiecej wlasnie tak zaczyna tez raczkowac jak wasz:) kochana tylko co to za cholerwsto sie was czepilo z tymi bakteriami;/ szkoda malego i was, zycze zdrowka!:* zaglosowalam na Wikusia, dopiero dzis ogarnelam ze masz taki link pod suwaczkiem, ale bede pamietac, do kiedy trwa glosowanie?
takze widzicie, u mnie bez rewelacji, ja zepsuta, wojtek rozsial zaraze^^
ciekawe czy innych domownikow dopadnie:D
milego dnia!
Viv jak wam sie urlopuje? macie pogode?
 
hej mamuśki :-)


wiolka gratuluję ząbka
asiabp faktycznie szkoda, że nie można się do tego lekarza przenieść:eek:
super,że terapia jest skuteczna:tak: a jak udało się ją przekonać do leżenia na brzuszku? bo ja nie mam pojęcia jak mam tą moją gwiazdeczkę przekonać. moja je 7 razy w ciągu doby :-p
naty to żeś miała przeżycie :szok:- współczuję. zdrówka dla wojtusia i pozostałych członków rodziny:tak: jeszcze nie zaczęłam gotować, dziś nie było kiedy a i tak przyznaję, że ja nie lubię gotować :zawstydzona/y:i wygodniej mi podgrzać obiadek w słoiczku niż go zrobić od podstaw:-p ale jutro nie ma bata i ugotuję
fiolki wikuś jest superowy, spryciula mały :happy:


byłyśmy dziś z moją kumpelą na 3-godzinnym spacerze - moje nogi to odczuły :-D
oczywiście pod koniec musiałam wikunię nieść bo już jej się nie podobało i głodna była, ale dałyśmy radę :-)
jutro jak będzie pogoda to cały dzień spędzimy na dworze, potowarzyszymy mężowi/tatusiowi :-p bo ma na jutro ful roboty na podwórku.
 
Agugu super że badania msz dobre a mała jak ma lekką anemie to nic złego często się zdarza nie każde dziecko książkowe bo każde w swoim czasie i rytmie się rozwija ,u nas Julita jeszcze nie siedzi ani nie raczkuje a pełza do tyłu i potrafi podnieść się w leżaczku w łóżeczku tak samo takie ich uroki ;-)a lekarz no niestety nie każdy równy każdemu tych prawdziwych lekarzy coraz mniej ale czasem uda się na kogoś dobrego trafić:tak: Naty o rany:szok:ale miałaś przeżycia:no: tyle dobrze że nie na zyły faktycznie i ścięgna trafiło współczuje szwów i blizny ale czasem człowiek wszystkiego nie przewidzi,siły dla Ciebie:-) ja nie śmiała ,nie po prostu na stołach były położeone talerze z ciastami i ten który był przy nas po niedługiej chwili był pusty z mojego ciasta i dwóch innych a nie miałąm aż takiego parcia na ciasto żeby zabierać z innego stołu:-DWojtusia kawał chłopca i gartulacje początków raczkowania:tak:I zdrówka dla was cholerne te jelitówki u nas też była:no: Adgama ja tęsknie za spacerami w tym tyg nie było pogody na spaqcerki tylko tyle co szybkie zakupyu mnie jak jutro będzie pogoda to czeka mnie koszenie trawnika z dziewczynami wiec przydałoby się słonko:tak: Nasz ząbek jeszcze cały nie wyszedł ale jak się śmieje to go widać i jak jej cos do buzi wkłądam czy jak mnie nieraz gryzie to czuć;-) Ja dziś zakopałam się w 2 godzinnym prasowaniu musiałam założyć Julicie do łóżeczka ochraniacz bo tak w nocyświruje że nogi miedzy szczebelkami albo rączki założyłam i mam spokój nie będzie się obijać przynajmniej. pościel nam pozmieniałam w domu i od jutra musi być pogoda bo cały kosz mam prania
 
Czesc Dziewczyny. A ja dzisiaj mialam wieczor dla siebie:) W koncu:)! Obejrzalam siatkowke, wypilam winko a mezus z synkiem smacznie sobie spali. Bylismy dzisaj na szczepieniu. Mikolaj troche poplakal ale i tak zniosl to lepiej niz ja:)
AsiaBp dziekuje za cwiczenia. Dzisiaj juz probowalam cwiczyc z synkiem ale oczywiscie tak latwo nie bylo. Na poczatku nawet sie cieszyl ale jak potem zobaczyl, ze laduje na brzuszku to byl bunt, krzyk i placz. Mi sie wydaje, ze on umie przekrecic sie na brzuszek tylko po prostu mu sie nie chce. A jak zupka buraczkowa, gotowalas? Super, ze wyniki masz dobre.
Naty, az nie wiem co napisac. Dobrze, ze Wojtusiowi nic sie nie stalo. Zdrowka dla Was!!!
Adgama moj tez nie lubi lezec na brzuszku i niestety nie wiem jak go do tego przekonac. Z brzuszka na plecki przekreca sie juz od jakiegos miesiaca a na brzuszek nie chce.
Fiolka_130 cudnego masz synka i pewnie nie dlugo bedzie raczkowal po calym mieszkaniu. Moj tylko pupe do gory podnosi:)
Dobrej nocki. Dopijam winko i do lozka bo jutro na 9 na basen.
 
hej mamuśki :-)

co tu taka cisza? :eek:

wiolka i jak pogoda-dopisała, można było robić pranie i kosić trawnik?:happy: u nas dziś znośnie, zaciągało się na deszcz, ale póki co nie pada, to małż korzysta i kosi trawnik.
andzia a co to za ćwiczenia (jeśli można wiedzieć oczywiście:sorry:)? wikunia w zasadzie położona na brzuszku się przekręcić na plecki, a na brzuszek to czasem ma tak że leżąc w łóżeczku łapie za szczebelki i się przekręca:-) jak było na basenie?



ja dziś ugotowałam wikuni marchewkę z ziemniaczkiem, ale za cholerę nie chciała tego jeść i jest dziś bez obiadu (niestety nie miałam żadnego słoiczka w zapasie :crazy:) no i nie wiem czy próbować ugotować coś innego, czy "jechać" na słoiczkach?
wy wszystkie gotujecie swoim maluszkom? jak tak to "zapodajcie" jakiś przepis :happy:
 
Adgama dziś rano padało popołudniu się troszkę rozpogodziło ale 3 prania zrobiłam:-ptrawnik był za mokry żeby go skosić ale zrobie to w poniedziałek;-)musisz próbować u nas Julita na początku zjadła pare łyżeczek szału nie było trzeba po troszku a stale ja gotowałam najpierw według tych przepisów Przepisy kulinarne dla niemowląt tylko ja wywaru zawsze dawałam mało żeby to jednak była papka nie typowa zupka a od dłuższego czasu gotuje z głowy:tak:z tej stronki tez nieraz korzystałam zupki - przepisy dla dzieci Ť maluchy.pl powodzenia:-)
 
reklama
Do góry