reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Mamy 2011

czesc Laseczki wszystkie:)przepraszam, że nic nie piszę i nie zaglądam - ale ostatnio to tylko weekend w miare wolny - tydzień to praca, dzieci - padam wieczorem i zwyczajnie na nic się nie patrzę tylko idę spać!co by jako tako na drugi dzień mieć siłę:)
- poczytałam co tam u Was - ale wybaczcie - tyle się dzieje, że nie sposób wszystkim po kolei odpisywać:):tak:
dobrze, że w miarę zdrówko wszystkim dopisuje:) u nas też OK ze zdrówkiem, - Alci wyszedł w zeszłą sobotę w nocy ząbek kolejny - górna jedynka a za dwa dni dołączyła druga, - więc ma sztuk cztery w paszczy - ale o niebo lepiej niż Bartunio ząbkuje - fakt, trochę maruda była i dwa dni ni to jadła ni to podjadała - ale nocki przespane...współczuję tym, co nie dosypiają..wiem jak jest, - Bartuśko dawał czadu - choć jeszcze ani jednemu ani drugiemu nie zdarzyło się bawić w nocy - ale dzieciaczki są różne, nie wiadomo co mnie jeszcze czeka:):)więc nie narzekam - wszystko przeminie i nie długo będziecie się cieszyć przespanymi nockami:) wiem co mówię:)
- mam nadzieję jeszcze trochę popracować, ale gdybym już byłą na "wolnym" to wracam na spacerowe szlaki:) bo też stęskniłam się za Wami babolki:)

aaaaaa tym co piszą egzaminy, zaliczenia i prace dyplomowe - wielki uścisk i powodzenia !!!!!!!!!!!!!
 
reklama
Hejo:) Ja już na dzisiaj mam wolne, ostatni ehzamin zdany na 4:))) Jupi!!! Dzisiaj błogie lenistwo, a od jutra birę się za mgr...obiecuję:)

Sallis no nic innego mi do głowy nie przychodzi...biedaczka z Ciebie:) Uśmiechnij się:) Ciemno szybko się robi, to dzień zleci:)
 
Witam się ja :-)
Jako i się zapowiedziałam tak i napiszę co u nas :-) Siostra z bratem i ze mną dostaliśmy kataru :-)Więc inhalacje poszły w ruch :-)

Mam jak Martini podczytuje, i jak już siąde do odpisywania marzę o śnie :-)

Eliś nauczyła się nowej rzeczy :-)siada i jak wie że czegoś nie może macha głową i mówi neenenene :-)

Zębów u nas jak na złość dalej 3 :-D Brat w jej wieku miał więcej - więc co dziecko to historia :-)

Udanych egzaminów :-)

Uciekam korzystać z weekendu :-)
 
Witajcie:)

Martini - dobrze, że się odezwałaś, bo już się zaczęłam martwić o Ciebie. Nawet jutro chciałam dzwonić do Ciebie, jakbyś dzisiaj nie dała żadnego znaku. Gratuluję Alciowych ząbków, oby reszta zębów też tak "spokojnie" sobie wyszła. A jak Bartuś sobie w przedszkolu radzi?

Vii - ja daję mleko pasteryzowane 3% (nie to w kartonach UHT, tylko w butelkach plastikowych, przechowywane w lodówkach) co jakiś czas. Robię na nim kaszkę lub mieszam w biszkoptem. Daję też mu troszeczkę jogurtu, jak sama jem. Ostatnio zasmakowała mu activia z wiśniami - tak słodko mlaskał:).

Katoryba - Jaśko tez jest strasznie marudny po drugiej drzemce i nic mu nie pasi, ale jak próbowaliśmy go z jedną drzemką przetrzymać, to było jeszcze gorzej. Bolek ma ładną przemianę materii:). Mój P. mu jej zazdrości. A my na spacerowy szlak wracamy od środy. Teraz P. biega z wózkiem po lesie. Powodzenia w szyciu mei tai i jak chcesz możesz jutro wpaść zobaczyć mojego. Udało mi się dzisiaj w miarę posprzątać, więc zapraszam póki znów się nie nabrudzi;).

Spóźnione buziole dla Dominiki:* - ciocia myślała o Tobie wczoraj, ale jakoś na forum było jej nie po drodze:)
Sallis - ale miałyście nocne pidżama party, a może czekolada tak zadziałała;). Ja przeżywam właśnie kryzys karmienia nocnego i za każdą pobudką próbuję mu nie dać cyca, ale wyje wtedy coraz głośniej i budzi P. i on mi mówi: "Jedzenia żałujesz własnemu dziecku?" - na co ja odpowiadam " Czy ja teraz go będę karmić nocą do 18 roku życia?" i takie tam różne żale. Ale ostatecznie daję mu tego cyca. A już kiedyś spał po 4 godziny, a nawet raz 6 godzin mu się udało...

Madzioszka - ile czasu Betka była bez Was?

Minesota - współczuję rodzinnego kataru:(. Mi ostatnio bardzo pomogła ta woda morska Jaśkowa.

Emri - gratulacje za 4 i dużo chęci do pisania mgr. Jeszcze trochę :).

Karolq - chyba ząbki Zuzi spać nie dają. Biedne te nasze dzieci. Ciągle coś.

Beti - ja nie będę szczepić. Lepiej, żeby jako dziecko to przeszedł.

Miłego wypoczynku wszystkim:)
 
Ostatnia edycja:
siemanko wieczornie =)

ehhhhhh te ząbki.. faktycznie nie ma co się z nimi spieszyć ;) gorączka po 3 dobie sobie odpuściła (może to 3-dniówka) ale za to już wczoraj wieczorem Mała głos zaczęła tracić no i dziś "cienko piała" - znowu serce się krajało.. teściowa mi bardzo pomagała i na zmianę robiłyśmy wszystko żeby tylko Maleńka nie płakała, żeby nie nadwyrężała gardła i krtani. Teraz już lepiej.
Ale to na bank zęby, na dole po lewej stronie normalnie sajgon jakiś, ja nie wiem czy przypadkiem dwa na raz nie idą, w każdym razie obstawiam że jutro nowego coś powinno być na wierzchu. Dziś o tyle lepiej, że już "hopała" sobie na rączkach, uśmiechała się i "rozmawiała" - bateryjki znowu się będą ładować (mam nadzieję).

A z nowości to Maleństwo mi czworakuje!! powoli, ale systematycznie, no i co kilka "kroków" zdarza jej się rozpłaszczyć na zabę, zwłaszcza na panelach ;)
i wczoraj pierwszy raz robiła sobie kroczki podtrzymywana pod pachami =)

jeny te maluchy tak szybko rosną...... gdzie te śledziki które leżały tak jak je się położyło :p

aha.... i moja 7-miesięczna pannica waży 6630 =) wczoraj jak u lekarza z nią byłam to się inna babeczka pyta ile ma miesięcy, jak powiedziałam że skończone 7 to ta "ło matko to moje 8-tygodniowe takie jak pani córka"!! no czy ja każdemu się kurde musze tłumaczyć że taka uroda mojej córy, że ona po prostu mniejsza?

katoryba no to fajnie że MT sama szyła będziesz. No to się zdradzę że też zamierzam ;) z jakiegoś tutoriala będziesz szyła czy total samoróbka??
madzioszka u Was też ząbki wariują ;)
siw@ uszy do góry kobieto!! ale czy na pewno laktatory elektryczne szybsze niż ręczne?? no nie wiem.. ale na pewno się nie namachasz ;)
sallis i co dałyście sobie dziś radę?? =)
emri gratki z powodu zdanego egzaminu ;)
martini wiesz ja zazdroszczę spokoju przy ząbkowaniu.. ale - wiem wiem nie powinnam narzekać, dwa pierwsze wyszły wręcz spokojnie..

ehhhhhhh chciałabym już na spacer wyjść.. no nie o tej porze.. w ogóle, bo się dusić zacznę w domku ;)
 
wariactwo mówię Wam! ja nie wiem skąd to dziecko czerpie energię??!?
myślałam że będzie cały dzień odsypiać, a ta pominęła drzemkę o 11 i zasnęła na godzinę o 13.30... i to bez marudzenia, dziecko rześkie i wesolutkie, bawiło się w najlepsze. potem w samochodzie drzemnęła 10 minut i to by było na tyle.
oczywiście w tej chwili jeszcze nie śpi...
a ja się ogarnąć nie mogę cały dzień ;)

emri - gratki za zdaną sesję :) suuuuper :)
nnita - nie zazdroszczę takiego ząbkowania :/ miejmy nadzieję, że jutro zębole się pokażą i się skończą męki.

e: zasnęła. 22.15. lecę się kąpać i spać, bo nie wiadomo co przyniesie noc ;))
 
sallis- widzę że chyba muszę poznać Wojcia z Dominiką bo też tak późno spać chodzi i w dzień niewiele śpi więc razem by się nie nudzili:)
nnita- uszy mam już wyżej bo jednak kilka razy się udaje go bezpośrednio nakarmić z cyca w ciągu doby i czasem nawet się do niego uśmiecha, ale jak się zaczyna darcie to nie mam sumienia go głodzić i butelka idzie w ruch a głogomor to straszny! Co do wagi małej to ja bym była chyba spokojniejsza gdyby Wojtek nie pakował tak szybko jak pakuje. (1600g w 4 tyg.)Jako małolata byłam gruba, mój też do szczupłych nie należał, nie chciałabym żeby przechodził przez to co ja w szkole. Szczupłym nikt nie dokucza. I masz racje nie przejmuj sie niczyim gadaniem. Mała zdrowa to najważniejsze.

Do butelkowych mam mam pytanko:) na ile wystarczył kartonik mleczka, ten standardowy 350g??
 
Ostatnia edycja:
siwa mysle, ze na tym etapie to nie musisz sie martwic o nadwage, Wojtus potrzebuje masy zeby rosnac. a pozniej wiadomo zdrowe odzywianie, malo cukrow i tluszczy zeby zapobiec otylosci:)

sallis to Domi szaleje:) a energie to ma z mleczka mamy;)
 
reklama
no i pozegnałam sie z naturalnym karmieniem... troche sumienie gryzie...ale skoro tak wyszło...
dziewczyny, kidys pisałyscie o fajnych opaskach dla małych dam, mozecie przypomniec która je robiła? szukam czegos na chrzzest
 
Do góry