reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Mamy majowe 2009

Moni nie chciałam obudzić:zawstydzona/y: Co do zamkniętego to zaglądam tam sporadycznie, ostatni raz napisałam tam w zeszłym roku, ale z tego co zauważyłam to też czas pisania dziewczyn się bardzo wydłużył. Nie chce pisać czemu tam nie piszę.

Kasia oj pogoda okropna :crazy:

A ja byłam na wymazie z gardła (nigdy więcej), dopiero co wróciłam, teraz biorę się za śniadanie i ogarnianie chatki bo syf straszny. Starsza w przedszkolu, M poszedł pracować do rodziców, więc jestem ja, sis i młoda. A jak ogarnę to będzie trzeba iść upolować coś na obiad do sklepu.
 
reklama
Witam dziewczyny.
Nie wiem czy mnie która śjeszcze pamięta.
Czasem podczytuje forum ale czasu brak na pisanie. Piszę bo jestem 2 raz w ciąży i to na finale. Nie wiem czemu ale strasznie się tym razem boję porodu. Trzymajcie za nas kciuki. Pozdrawiam
 
Kasica,ja w ogóle nie widzę różnicy między państwowym przedszkolem a prywatnym. W cenie prywatnego masz wszystkie zajęcia dodatkowe a w państwowym musisz za nie zapłacić.Jak dla mnie to plus bo po co mi np. zajęcia z rytmiki lub akrobatyki u trzylatka.U nas są np. zajęcia pt.zajęcia psycho-edukacyjne ale co się kryje pod tą nazwą trudno stwierdzić.Jeśli to to co ja myślę to i tak moje dziecko będzie z tego korzystać podczas przebywania w przedszkolu.Uważam,ze czasy kiedy nasze dzieci były w przedszkolu złem koniecznym minęły.Rodzice teraz mają więcej do powiedzeni niż kiedyś.W obecnej chwili Pani dyrektor przedszkola nie narobi Ci na głowę tak jak kiedyś mogła.Co do liczebności grupy to też zależy od budynku przedszkola.Są małe kameralne przedszkola państwowe i wielkie prywatne.Dla mnie liczebność grupy nie ma znaczenia.Szczerze mówiąc to i tak bardzo rzadko wszystkie dzieci przychodzą bo chorują.
Właśnie patrze na stronę przedszkola do którego mam nadzieje,że dostanie się Tomek. To jest plan na marzec.Wkleję Ci w osobnym poście bo z planem jest za długi i nie mogę go wysłać.
Nie wiem co jeszcze.U mnie za 10 godzin zajęć plus śniadanie,dwa dania obiadowe i podwieczorek płaci się 395 złoty.To w tym drugim przedszkolu które wybrałam. W pierwszym nie wiem dokładnie bo mąż był po kartę ale jest taniej.
Jeśli się mylę to wyprowadźcie mnie z błędu:-):-D:eek::cool2:.

Marychna ,ja Cię pamiętam:-).Ty mnie pewnie mniej:-D.Nie bój się porodu, przeżyjesz:szok:.Tak poważnie to Ci powiem,ze to normalne .Co raz bliżej poród to i strach większy. Będzie dobrze.

Kasica,sciągnij majówki z facebooka na BB to może one coś ciekawego doradzą.
 
Ostatnia edycja:
ZADANIA WYCHOWAWCZO-DYDAKTYCZNE

NA MIESIĄC MARZEC 201

Tematyka:
1. W marcu jak w garncu
2. Bawimy się w sklep
3. Witaj wiosenko!

Dziecko:
- dostrzega pierwsze zmiany wiosenne w świecie roślin i zwierząt

- ma pozytywy stosunek do zmian zachodzących w przyrodzie na wiosnę

- zna nazwy pierwszych wiosennych kwiatów: pierwiosnek, przebiśnieg, krokus, sasanka, zawilec, przylaszczka, stokrotka

- wie, że kwiaty są pod ochroną

- odczuwa radość ze spaceru w parku

- wypowiada się na temat ilustracji oraz wysłuchanych utworów

- kształtuje opiekuńczy stosunek do roślin i zwierząt

- rozwiąże zagadki słowne związane ze zjawiska pogody- deszcz, mgła, słońce, chmura itp
- czeka na swoją kolej odpowiedzi

- potrafi obserwować przyrodę, zmiany w niej zachodzące

- rozpozna symbole graficzne pogody

- podejmie prace gospodarcze w kąciku przyrody

- potrafi prowadzić codzienną obserwację roślin

- nauczy się piosenki „Wiosno wiosenko”

- weźmie udział w uroczystości Pożegnania zimy- powitania wiosny

- nauczy się tańca (klanza) Zima- wiosna, Taniec chrabąszcza, Misie i pszczoły

- zna miejsca w pobliżu przedszkola
- zna drogę do parku miejskiego i nad rzekę
- porównuje liczebność zbiorów

- stosuje określenia: dużo-mało, tyle samo

- prowadzi dyżur okazjonalny

- potrafi pracować wykorzystując różne techniki plastyczne,

- wykona prace plastyczną metodą Edukacji Przez Ruch

- wykonuje ćwiczenia muzyczne metodą Edukacji Przez Ruch

- cieszy się z efektów swojej pracy

- szanuje własność swoją i cudzą
Popatrz sama i zobacz.Wydaje mi się,ze fajny.
W marcu jest jeszcze przedstawienie,obchody powitania wiosny i jeszcze jedno przedstawienie.

Jak chcesz to podam Ci stronę przedszkola to zobaczysz co oferuje moje państwowe przedszkole.
Na koniec .Moje poglądy są czysto teoretyczne i mam nadzieje ,że nie zmienię zdania. Moja siostrzenica chodzi do państwówki i moja sis jest mega zadowolona.



edit.Jeszcze jedna sprwa.Zależy jeszcze jakie kto ma wymagania od takiej placówki.Dla mnie najwazniejsze żeby moje dziecko było tam bezpieczne i chętnie chodziło.Wiedzę i tak zdobędzie większą niż jakby siedziało w domu.Wiesz ,ja jestem zwykły szaraczek i nie potrzebuje mega wypasu.Chętnie zapisze Tomiego na dodatkowe zjęcia jesli będę uwazała,ze są mu potrzebne.Na bank nie w pierwszym roku.Myślę tu np.o angielskim.Np. akrobatyka jak dla mnie jest zbędna.
 
Ostatnia edycja:
No widzisz Moni my do prywatnego małą puszczamy już rok, cenowo nie jest przepaść bo za 11 h płacimy ok 600 złoty. Oferują tak:
1. zajęcia dydaktyczno-wychowawczych zgodnie z nową podstawą programową;2. zajęcia z języka angielskiego;3. zajęcia z języka francuskiego;4. zajęcia rytmiczne;5. bajkoczytanie;6. zajęcia plastyczno-techniczne;7. zajęcia ogólnorozwojowe z elementami korektywy;8. taniec.
Przy czym 7 jest dodatkowo płatne, 8 też, ale nie zebrała się wystarczająca liczba dzieci. Reszta jest w cenie, tak samo jakieś występy teatralne w przedszkolu, teraz przyjeżdża do nich jakiś teatrzyk.
Przedszkole (maluchy i starszaki) ma ok 30 dzieci. W grupie jest ok 15 (jak wszyscy zdrowi), dlatego też dziecko ma lepszy kontakt z "ciociami" i też chętnie chodzi. Ja też nie muszę mieć ekstra wypasu, nie przelewa nam się, można powiedzieć, że od 1 do 1 (a czasem i to nie). Za 7 h w państwówce u nas jest 400 zeta :/ i w ogóle przedszkola państwowe pracuje krócej o 1,5h. Cały czas myślimy, ale chyba nie patrząc na wynik rekrutacji zostaniemy przy prywatnym. Jeśli przyjdzie że M będzie musiał jeździć do Wawy, to tamten ma 2-3 minuty od pociągu, a czynny jest od 7 wiec da rade obie rzeczy połączyć.

Marychna ja też Cię kojarzę :tak: Jak za pierwszym razem dałaś radę to teraz też. A bać się to rzecz ludzka, tym bardziej gdy już wiesz co Cię czeka ;-);-)
 
Kasia, mi się wydaje,ze wszystkie przedszkola mają taki sam program nauki a różnią się tylko zajęciami dodatkowymi.Chyba ,ze się mylę:cool2:.
Strasznie drogie u was te przedszkola.W tym w którym ja byłam,za pobyt dziecka od 7-15( od 7-13 za free, za 2 następne godziny + 88 złoty za miesiąc+35 komitet,140 jedzenie)263 zł i są to wyliczenia za miesiąc marzec.Tylko kto pracuje w takich godzinach:eek::eek:
 
Moni masz rację każde przedszkole program nauki ma taki sam tylko inaczej to wygląda w grupie 25 osobowej (tyle mają państwowe) a grupie 15 osobowej (a i u nas na tą 15 są dwie panie, nie wiem jak w państwowym)
U was jest taniej za godzinę pobytu (2 złote u nas 3) to i pewnie stawka jedzeniowa u was jest tańsza niż u nas. Poza tym akurat w tym to u nas prywatne wygrywa bo stawkę żywieniowa ma niższą :laugh2:
 
Wiesz , ja o wielkość grupy się nie martwię bo to tylko przedszkole.Poza tym jest zależna od ilości 5 i 6 latków bo te dzieci muszą przyjąć .I tu jest problem z przyjęciem większej grup trzylatków.Mój M to mówi ,ze wygramy szóstkę w totolotka jak Tomi się dostanie:-D.U nas też są dwie panie i chyba jest taki wymóg. U moje sis jedna pani to wychowawczyni a druga to pomoc.Druga pomaga przy posiłkach, toalecie i.t.p.
Majówki znowu siedzą w krzakach.
 
reklama
Do góry