reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Mamy siedzące w domach z dziecmi

Kamcia wstrzymaj sie, ale na wszelki wypadek zabezpiecz w nadmanganian potasu. Poczekaj, szczerze w to wątpię, ale oby to był ostatni przypadek.
Ale
Powiedz mi jaki masz litraż zbiornika, ile jakich ryb i jaki filtr?
 
reklama
chyba sto 80 litrów.. a filter nie wiem jak sprawdzić i jaki to .. ale jest duży na całą długośc akwa ...
a rybki to : teraz mam jedna molinezja
3 mieczyki
jeden prętnik karłowaty(chyba że to też mieczyk bo tak samo wyglądają)
5 karasi zoistych albo to są brzxanki .. nie wiem dokładnie
zbrojnik niebieski
aha i jeszcze jedna taka szaro brązowa w poprzeczne paski ale nie wiem jak się nazywa absolutnie
to tyle co mi pozostało od dnia kupna..kiedyś zdechły mi takie podobne do skalara , a teraz te molinezje...
 
Ostatnia edycja:
chyba sto 80 litrów.. a filter nie wiem jak sprawdzić i jaki to .. ale jest duży na całą długośc akwa ...
a rybki to : teraz mam jedna molinezja
3 mieczyki
jeden prętnik karłowaty(chyba że to też mieczyk bo tak samo wyglądają)
5 karasi zoistych albo to są brzxanki .. nie wiem dokładnie
zbrojnik niebieski
aha i jeszcze jedna taka szaro brązowa w poprzeczne paski ale nie wiem jak się nazywa absolutnie
to tyle co mi pozostało od dnia kupna..kiedyś zdechły mi takie podobne do skalara , a teraz te molinezje...

Nie bardzo kumam. 180 litrów, tak?
karasie luz ( Karaś złocisty - zwierzaki - Onet.pl Blog ) , ale brzanki ( rekinie?) to za duże ryby na ten zbiornik-karłowacieją, żyją krótko, bardzo się męczą. mieczyki i molinezje żyją w stadach od 10sztuk, więc jednej nie masz co trzymac. szarobrązowa-nie mam pojęcia o co chodzi-taka mała ok 3cm?
Suma sumarum-10 ryb to nie tak dużó, tyle, ze do siebie nie pasują. Nie powinny być trzymane razem. Jaki filtr-jest bardzo ważne, jakie wkłądy. sprawdż jak będziesz miałą chwilę-sprawdzę na jaka obsadę i zbiornik wystarcza.


Brzanka rekinia:
Brzanka rekinia duża - Sklep Zoologiczny "Świat Zwierząt" w Ełku, Ełk, ul. Jana Pawła II 14
Długość zbiornika minimum 120cm. Ryba wymaga jasno oświetlonego zbiornika i częściowo gęstej obsady roślin. Podłoże z ciemnego żwiru. Pozostawiamy jej również dużo miejsca do pływania. Z powodu dużych rozmiarów ryba ta wymaga dużego zbiornika. Lubi wyskakiwac z akwarium dlatego też zaleca się całkowite jego przykrycie. Dekoracje z kamieni, bambusa i korzeni.

Karaś złocisty:
Karaś złocisty - 'Bo dzikie też piękne...' - Onet.pl Blog
Do 30 cm długości, ale zwykle około 10 cm. Przebywa raczej w dolnej i środkowej strefie akwarium. Spokojne zachowanie.
Złote rybki wymagają akwaria co najmniej stulitrowego, o szerokości około 70-80 centymetrów. Lubują się także w przekopywaniu podłoża zbiornika, przez co powinny mieć udostępniony drobny żwir o średnicy maksymalnie 5 mm. Są to ryby zimnolubne, temperatura wody nie powinna być niższa niż 18 °C ani wyższa od 21 °C.
Złote rybki należą do długowiecznych i zdarza się że dożywają w niewoli nawet do 20 lat[1].Akwarium
Zbiornik duży (minimum 100-litrowe), nie kula. Jasno oświetlony, podłoże gruboziarnistego żwiru lub nawet drobnych kamieni. Przy drobnym podłożu ryby silnie mącą wodę. Rośliny tylko i wyłącznie o dużych liściach, gdyż inne zostaną zjedzone.

Woda
Od miękkiej do twardej, konieczne jest dobre filtrowanie i napowietrzanie o temperaturze 15 - 25 °C. Konieczne jest jej odświeżanie.

Pokarm Rureczniki, wazonkowce, rozwielitki, oczliki, dżdżownice, suche pokarmy.

Prętnik karłowaty; Prtnik karowaty


A teraz szykowac ciuchy i spac. Wnerw jeszcze mi nie przeszedł. Ze złości teraz nie zasnę.

Ale Wam życzę dobrej nocy
Pa
 
helo
yobrazcie sobie ze moje panny przed 21 juz spaly:szok:
wszytsko dlatego ze o 19zgaslo swiatlo
jak sie dodzwonilam do rejonu to pwoiedzieli ze maja awarie linii wysokiego napiecia i ze 2-3godziny moze si zejsc.
no a ze ja nie mam pradu to w suwie tez nie i cisnienie wody masakrycznie spadlo.
wiec dawaj dziewcyzny do mycia poki woad byla
no i jak sie umyly przed 20 to prad oddali:-Dale zagonilam towarszystwo do spania:tak::tak::tak::tak::tak::tak::tak::tak:
pogoda dzis byla znosna,ale kolo 17 zaczelo padac
niezbyt mocno ale mialam w pewanej chwili warzenie ze deszcz ze sniegiem i za oknem znow tylko +2:dry:

sluchajcie dobrze ze mnie dzis podkorcilo zadzwonic do pracy.
musialam sobie lekazrza medycyny pracy zalatwic i on do nas do firmy raz na mieisac przyjezdza
wiec babki mi powiedzialy ze zazdwonia
no ale cos mnie tknelo
dzownie i pytam.a one :szok::szok::szok: ze mialy zazdwonic a lekarz dzis bedzie:szok:
no to klops
dobrze ze po 8 zjadlam tylko jedna kanapke,wiec dalej mala szykowac,podrzucilam ja do bratowej i polecialam na krew i rtg
jestem zdrowa jak ryba prawie:-D
ob mam 16 wiec lekko podwyzszone ale to nic
zeszlo mi sie w sumie z godzine razem z podroza,pozniej po pauline do szkoly,do domu,zupke zrobic,dziecko akarmic,lekcje odrobic.
po 16 przyjechala moja mama (rowerm zreszta jak ja:-D) i pojechalam
bylam osatatnia:szok: i pare osob przede mna
tak czy siak moge wracac do pracy:-D:-D:-D:-D:-D:-D
jakos kolo 18 wrocilam,w deszczu:dry::dry::dry:
no i tyle
p w pracy a ja korzystam z ostatnich dni wolnosci-czytaj z prawie blogiego lenistwa:-D:-D:-D:-D:-D:-D


Kurier lekiem na każde zło :-D:-D:-D:-D rewelacja, to chyba motto roku :-D:-D:-D:tak:
:tak::tak::tak::tak::tak::tak::tak:
zdecdowanie
kuerier lekiem na cale zlo:-D:-D:-D:-D:-D:-p:-p:-p:-p

witojcie moje drogie:-D:-D:-D
leze w wyrku i sie wyleguje bo mnie sie za nic zabrac nie chce:-p
mlody lata dookola i chce sie bawic mala nie chce zasnac:sorry2:
w lozeczku oczywisci bo w foteliku zasypia odrazu:sorry2:
m przyjdzie zje obiadek i wyruszymy na miasto po akumulator
bo nasz padł
a jak sie okaze ze to nie akumulator to bede baaaaardo zła:dry:
a jak mowie mojemu ciołkowi zeby to auto sprzedac poki jeszcze w miare jezdzi
oczywiscie na popych:sorry2:
to nie bo nie bedzie czym jezdzic:sorry2:
no ale teraz tez nie mamy czym jezdzic bo jak m nie ma to nie ma mnie kto wypchac:sorry2:
no ale meska filozofia jest powalajaca:sorry2:
upsssss

Kubek poszedł już spać :tak: a ja właśnie skończyłam lodówkę myć :-) błyszczy jak psu jajca :-D z mamą umówiłam się na sobotę do kuzynki która nie dawno urodziła więc dzisiaj po południu jadę do siostry do piątku :tak: skoro M wraca dopiero czwartego listopada jak nie dalej to co będę siedzieć w domu :-) będę zaglądać oczywiście jak tylko będę mogła :-) idę sobie chociaż torbę spakować :tak: zajrzę później albo jutro :-) słoneczka życzę takiego jak u mnie :-D

pewnie uzywaj poki mozesz,pojdziesz do pracy to sie skonczy

Co ja bym zrobiła-skoro zpetała tylko jedna rybka uśmierciłabym ją( wiem , ze szkoda, ze to stworzenie czujące również, ale jest potencjalnym zagrożeniem dla nowego nabytku), wyparzenie całego zbiornika, wymiana podłoża na nowy( wyparyć, przepłukac w wiadrze az przestanie brudzić/pylić wodę, wymiana na nowe wkłady w filtrach, wyrzucenie roślin, lub, jeśli bardzo C szkoda długotrwała kąpiel w nadmanganianie potasu, wyparzeznie każdej dekoracji ze zbiorniak nastęnie wszystko odkazic ( n.p.).
Przy wpuszczaniu nowych ryb trzeba zachowac środki komfortowe, bym tak to określiła, by zminimalizowac stres. Tu odeślę Cię do artykułu, bo dużo pisania i opisywania( mneij roboty)
Hej

Kamcia lsuchaj Lunki bo wie co gada
dzieki niej jedyna oclala u ans pielegnica jeszcze zyje:-D

EDIT:
Tak przy okazji Ana jak tam pielęgnica?

zyje zyje i je:tak::tak::tak::tak::tak:
powtorka kuracji i mam nadzieje ze bedzie dobrze:-)

Witam wieczorkiem
Wlasnie sobie cosik zjedlismy i od razu gnalam do kibelka:szok:Tak mi zoladek i brzuch napiernicza ze szkoda gadac:no:
Mlodzi po teatrze zadowoleni:tak::tak::tak:Bardzo Im sie podobalo:tak::tak::tak:Dziewczynki tylko nie chcialy zdjec z aktorami i Wicia wystraszyla sie mysliwego z karabinem hehe:szok:
Ja po solce tez zadowolona bo nawet widac ze bylam:-);-)
Oczy mnie jakos bola wiec pewnie za niedlugo wylacze laptopa

fajnie ze teatrzyk uadny

Anka szybkiego powortu do domu bo ktos musi posty nadrabiac:-D:-D:-D:-D:-D:-D

i witam nowa mamae:tak::tak::tak::tak::tak:


a na dobry humor zapraszam na stronke
Student Potrafi.pl - Serwis studencki


student na pradwe potrafi:-D:-D:-D:-D:-D:-D
 
yhhh ja nkupiłam te rybki razem z akwarium i dali mi je razem...:sorry2:
o tej brzance to myślałam tak jak tu w opisie jest "brzanka różowa" nie wiedziała że to rekin;-)
ale raczej obstanę przy tym że to napewno karasie :tak:
Galeria rybek

a co do prętnika to u mnie też inaczej wygląda
220px-Colisa_lalia_Neon_Blue_2.jpg
a ta w paski to wygląda jak mieczyk ale ma paseczki czarne od łba do ogona , są dwa paski
 
Witam z ranca
Mlody w szkole,dziewczynki spia,wiec i ja zaraz wskakuje do wyrka:tak::tak::tak:
Od rana mega mroz u nas i wszystko pozamarzane:szok::tak:Samochody to niektorzy odpalali z pol godziny przed jazda:szok::szok::szok:I tylko slyszalam skrobanie juz od 6 rano:no:
No ale wychodzi sloneczko wiec mam nadzieje ze bedzie git:tak::tak::tak:

ANABUBKA
Korzystaj,korzystaj z ostatnich dni w domku:tak::tak::tak:
Super ze u lekarza ok i ze jestes zdrowa:-):tak:

U nas tez wczoraj padalo kolo 16 i to dosyc mocno :no:ale to byla chwilowka bo po jakies pol godz wyszlo sloneczko:tak:Tyle tylko ze paskudnie wialo

A gdzie reszta mamusiek?
 
reklama
Do góry