reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Mamy w danii

reklama
Hej. Jestem i ja ;-) Właśnie dzis wrociłam z miesięcznego urlopu w PL :-) Pogoda sliczna nas przywitała, wiec sie ciesze bo i tu bedziemy mogli pouzywac lata :tak:

Justynaj
Widze, że masz o jeden więcej suwaczek:-) Super Gratuluję!!!:-):tak:
 
Hej Tusienka fajnie,ze zow jestes,dziekuje:-)a tak jakos sie teafilo z suwaczkiem
a ja wiem,ze na forum przybylo nowych dzieciaczkow, przynajmniej wiem o jednym, a jeszcze nie wiem jak Poziomki?
Dalej chwalic mi sie dziewczyny!
 
Justynaj Bardzo dobrze, ze sie trafilo, bedziecie mieli jeszcze weselej :-) Szczerze mowiąc to mam nadzieje, ze i mi niedlugo przybedzie o suwaczek.;-) A komu urodzila sie dzidzia? A poziomki chyba jeszcze nie urodzila, kojarze z forum staraczek, ze pisala (chyba nawet jeszcze wczoraj) ze nie urodzila, no ale juz dzis moze tuli kolejna dziewuszke, bo chyba byla juz po terminie...
 
Cześć dziewczyny, to melduję się po długiej nieobecności i ja :-)

Co tutaj tak cicho się zrobiło? Co u Was?

Justynaj gratuluję fasolki!!!

Napisałam Wam więcej na grupie - kto może niech spojrzy proszę.

A tutaj mam takie ogólne pytanie o przedszkole: Jakie macie doświadczenia? Jak Wasze dzieciaki się zaklimatyzowały? Jak w ogóle wygląda w Waszych przedszkolach?
Będę ogromnie wdzięczna za wszelkie odpowiedzi!
 
Justynaj to sie wam trafilo ;) planowane czy niespodzianka ? ;) gratuluje

Poziomki urodzila dziewczynke 3 tyg temu.ale nie mieszka juz w danii wiec pewnie dlatego sie nie chwali.
 
Witajcie Mamy w danii.
Ja mieszkam w kopenhadze i za niecale 2 miesiace mam termin porodu. Bylabym bardzo wdzieczna za kontakt do polskiej poloznej albo douli?
Dzieki i pozdrawiam!
 
Witam wszystkie mamusie :-)
Wprawdzie nie jestem w ciąży, ale mam 1,5 roczna córcie i mieszkam w Danii ;-)
Przyjechałyśmy z córcią do męża w maju tego roku. Niedawno dostałyśmy numery CPR i pewnie będziemy się starać o miejsce w żłobku, a ja mam zamiar wybrac sie do szkoły na naukę języka duńskiego. Powiedzcie mi kobietki jak to jest w tych żłobkach? Co takie dzieciątka robią? Czy mają jakies posiłki? Pytam się, bo moje dziecko jest strasznie ruchliwe i na chwilę obecną nie słucha ni w ząb nikogo :sorry: Dlatego mam nadzieję, że jakos sobie poradzą z tym moim diabełkiem.

Jestem tu świeżakiem i mam nadzieję, że jakos się przyzwyczaję do zycia tu i opanuje język, bo brak możliwosci porozumienia się w tym języku mnie najbardziej męczy :zawstydzona/y:

Pozdrawiam wszystkie mamuśki i ich dzieciaczki
 
reklama
Witam Dzaastina,
W Danii system opieki dla dzieci od pol roku do 3 lat to zlobek lub tzw. opieka dzienna-dagpleje. Zlobek-dosc surowe warunki,szczegolnie jesli chodzi o ubieranie, dzieci spia na dworze w takich kojcach.
Dagpleje to opiekunka,ktora ma maksymalnie do 5 dzieci i jest w swoim domu.Atmosfera jest bardziej rodzinna, domowa. Czesto polskie mamy przyjezdzaja tutaj i oddaja dziecko do zlobka, bo tylko taki system opieki znaja z Polski a o dagpleje nawet nie wiedza. Musisz wiedziec ze takie opiekunki sa odpowiednio szkolone i sprawdzane przez gmine.nie jak wPolsce kazdy moze nagle stac sie "opiekunka"

U mnie jak najbardziej kroluja dagpleje.zarowno przy 1, 2 jak i na pewno przy 3 dziecku. o zlobku nie ma mowy,choc mam znacznie blizej;-)
Moze inne mamy maja odmienne zdanie,ale z tego co slyszalam w zlobkach nie jest tak dobra opieka jak w dagpleje,z tego m.in.wzgledu,ze przypada wiecej dzieci na 1 osobe personelu i nie ma fizycznej mozliwosci by sie nimi zajac tak jak w domu

Tusienko, dopiero teraz widze suwaczek:-)Gratuluje z calego serca!!!

Dziewczyny czemu tu tak cicho...
 
Do góry