reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Mamy z Austrii

Łoooo jeny i mi wcieło posta...
Cześć tatata!
Ok miesiąc przed rozpoczęciem Mutterschutz zanosisz zaświadczenie o zatrudnieniu i zarobkach (jeśli pracodawca nie wyśle) numer konta i potwierdzenie planowanego terminu porodu (ta niebieska kartka od lekarza, albo chyba 13nasta* str. MKP)

Gesendet von meinem SM-G930F mit Tapatalk
 
reklama
Tatata u mnie było identycznie jak u Anitaka, pracodawca wysłał wszystko co potrzeba a ja donosiłam tylko zaświadczenie od gina i wtedy też podawałam nr konta na które mieli przelewać Wochengeld
 
To jest wlasnie formularz który trzeba dostarczyc do kk. I mnie pracodawca to wszystko wyslal online... Dlaczego myslisz ze nie wiedza o co chodzi?? Jesli przyniesiesz im taki formularz to napewno beda wiedzieć... Wypelnią to co do nich nalezy a swoje dane ty. Z tylu uzupelnia lekarz

Napisane na LG-H320 w aplikacji Forum BabyBoom
 
Hej Karolask87!
Gdzie trzeba donieść te dokumunty? I jaka niebieska kartka? Przepraszam, ale nie mogę się odnaleźć w tej ciążowej biurokracji.
 
P.s ja na poczatku ciazy dostalam to od lekarza juz uzupelnione ale zgubili w pracy i wyslali online wiec donioslam zaświadcZenie jeszcze

Napisane na LG-H320 w aplikacji Forum BabyBoom
 
Dokumenty zanosisz do WGKK. Ta przysłowiowa niebieska kartka to potwierdzenie terminu wypisane przez lekarza na właśnie niebieskiej kartce z terminem porodu. Ale równie dobrze może być zwykłe zaświadczenie lekarza które pewnie już dostałaś na początku ciąży.
Ten formularz z linku to właśnie to zaświadczenie o zarobkach. Pracodawca pewnie też wyśle do KK i wtedy dostaniesz list co masz donieść :) Możesz zapytać czy wyśle, a jeśli nie to sama zaniesiesz jak Ci wypełnią.
Jak Ci się chce latać po lekarzach to tą drugą stronę możesz zanieść do swojego gina, żeby wypełnił, ale serio wystarczy ta strona z MKP z terminem porodu :)

Aaa...biurokracja to się dopiero po porodzie zacznie hihihi [emoji14]
Gesendet von meinem SM-G930F mit Tapatalk
 
reklama
Ja tą niebieską kartkę dostałam od gina tuż przed przejściem na Mutterschutz. Składała sie z trzech odcinków - dla mnie, dla pracodawcy i dla kk. Powycinałam odpowiednio i doniosłam gdzie trzeba :) teraz jestem w drugiej ciąży i też jeszcze nie mam tej kartki.
Ten formularz co dałaś link kasa chorych mi też dała, ale mi w pracy powiedzieli, że oni to sami wszystko wysyłają
 
Do góry