reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Mamy z Austrii

Kaśqu jedynakom też się należy [emoji14] po spełnieniu progu dochodowego, który napewno wam przekracza, ale nie będzie decyzji z PL, że wam się nie należy to w AT sobie to skurpularnie obetną ;)

Gesendet von meinem SM-G930F mit Tapatalk
 
reklama
Witajcie mamy w Wiedniu...
Od roku pomieszkuje w Wiedniu z mężem. Jestem w 13 tg ciąży i właśnie zdecydowałam się rodzic w Wiedniu bo na początku sytuacja trochę mnie przerosła spanikowałam i chciałam wracać do Polski. Dlatego do tej pory miałam kilka wizyt u ginekologa w Polsce. Znalazłam już austriackiego ginekologa do którego mam zamiar się umówić w przyszłym miesiącu ( od przyszłego miesiąca będe tu miała ubezpieczenie. Do tej pory dzieliłam swój czas między Polskę a Wiedeń). Chciałabym się zapytać czy doktor uzna moje wyniki z Polski czy wszystko będę musiała powtarzać. Wizytę mam w 17 tg myślicie że mnie przyjmie czy będę musiała czekać aż minie cały kwartał do 24 tg? Czy to prawda że do Wilhelminenspital mogę się spokojnie zapisać po 20 tg ciąży? Jest tam dużo Polskich położnych ? Bo mój język dalej pozostawia wiele do życzenia... ale mąż będzie ze mną a on umie perfekt więc to chyba nie ma takie znaczenie... Trochę się denerwuje ale chce być z mężem a on tu pracuje dlatego będę wdzięczna za odpowiedź :) Pozdrawiam
 
Hej Alicja. Z tego co pamiętam to pierwsza wizyta jest miedzy 9-16 tyg. Nie moglabys moze jakos przyspieszyc wizyty zeby dostac MKP? Nie wiem czy dobrze mowie. Moze wprowadzam cie w blad dlatego inne dziewczyny niech sie wypowiedza. Bo pierwsze badania do 16 tyg miałam zrobić. A mialam tylko wizyty tak jak w MKP. KAROLA ?? co sadzisz czy bedzie miala alicja jakies nie przyjemnosci gdyby poszla do 16 tyg na ta pierwsza wizyte. Czy tak w ogole mozna??

Napisane na LG-H320 w aplikacji Forum BabyBoom
 
Witaj Alicja, jeśli udało by się przed 16nastym to nie trzeba by było nic przepisywać. MKP dostaniesz na pierwszej wizycie. Jak się nie uda to zabierz polskie badania czy tam kartę ciąży i ich tłumaczenie to lekarz przepisze :)
Pierwsze badanie ma być do 16tyg. plus badania krwii
Drugie 17-20
Trzecie 25-28 plus krew, glukoza
Czwarte 30-34
Piąte 35-38

Pilnuj terminów, żeby nie było problemów ze świadczeniami po porodzie :)

Do WSP lepiej zapisać się teraz, wystarczy zadzwonić, podać termin porodu i dostaniesz od nich termin na wizytę po 20 tyg dopiero.
Tak to "polska" porodówka [emoji23]

Gratulacje fasolki :)

Z ciekawości, którego masz ginekologa?

Gesendet von meinem SM-G930F mit Tapatalk
 
Bardzo Wam dziękuję za szybkie i konkretne odpowiedź :)
Anitka
Niestety nie wiem czy mi się uda z tą wizytą... Mąż zmienia pracę i czekam aż dołączy mnie do swojego ubezpieczenia co nastąpi w ciągu miesiąca. Ja niestety nie pracowałam tutaj na żadną umowę tylko sobie dorabiałam... Dopiero teraz postanowiliśmy że na stałe zamieszkamy w Wiedniu. Mam nadzieje że to się uda bo aktualnie to przełom 13/14 tyg. W tym tyg jadę do Polski i mam tam jeszcze ostatnią wizytę.

Karolask87
Bardzo Ci dziękuję za szczegółowe wytyczne dotyczące terminów badań i rad odnośnie telefonu do szpitala. Myślałam, że można się umawiać dopiero ze skierowaniem na meldunek w szpitalu. Dzięki z gratulację :) Jestem bardzo szczęśliwa :) A słowa o "polskiej" porodówce dodały mi otuchy. Ty tam rodziłaś?
Jeśli chodzi o Doktora wybrałam Doktora Grasserbauer. Ma bardzo dobre opinie a mieszkam w 11 bezirk i mam do niego bardzo blisko. Po wizycie będę mogła powiedzieć o nim coś więcej.
Przez chwile chciałam wybrać polskiego lekarza ale opinie o nich trochę mnie odstraszyły. Może możecie mi polecić jakiegoś dobrego ginekologa polskiego ?

Jeszcze raz dziękuję za odp.
A wy długo mieszkacie w Wiedniu ?
 
Alicja ja nie w Wiedniu a w Linz. Juz 3 lata. U nas to zero praktycznie polskich lekarzy. Jest jedna polozna ale była na urlopie.. Wtedy moj niemiecki to byl na zerowym poziomie...nic nie rozumialam z mezem bylam jak rodzila sie nasza coreczka i wszystko poszlo sprawnie. Pozniej nawet co nieco rozumialam jak polozne mówiły jak bylam juz na sali z malutką. Takze nie bylo zle pomimo mojego jezyka...

Jakbys zrobila wczesniej wizyte to byloby wszystko w porządku tym bardziej ze chcecie tu zostać ;)

Napisane na LG-H320 w aplikacji Forum BabyBoom
 
Cześć Alicja. Dołączam się do gratulacji ja rodziłam WHS teraz w styczniu, kiedy rodziłam dyżur (22 wieczorem) miało dwie położne i obie były polkami więc spokojnie. W takiej chwili Twoja znajomość języka jest najmniej problematyczna. Trzymamy kciuki za maluszka i daj znać jak będziesz po pierwszej wizycie! Pamiętaj nie taki diabeł straszny... A kobieta w ciąży jest o wiele silniejsza i bardziej zdeterminowana
 
Alicja nie jestem pewna na 100% czy dalej tak jest, ale masz MKP to masz ubezpieczenie i możesz normalnie do lekarza iść.

Długo się czeka do tego lekarza? Daj znać koniecznie jak po wizycie bo mój w 17nastym i przydał by się jakiś dobry bliżej. By the way też z 11nastego jestem od roku, a w Wiedniu od hmm 4ry stuknęły w styczniu [emoji33]
Mi WSP polecił lekarz, wtedy jeszcze nie wiedziałam, że tam tyle Polek a z wcześniejszego mieszkania miałam 10 minut drogi tylko :)

Może warto iść do lekarza prywatnie, albo umówić termin na wcześniej i spytać jak to jest z ubezpieczeniem. Zawsze to mnie papierologi :)

Gesendet von meinem SM-G930F mit Tapatalk
 
Hej Alicja, witamy i gratulacje :)

Dziewczyny w zasadzie już wszystko napisały, może tak jak pisze Karolask dobrą opcją byłoby pójść raz prywatnie żeby dostać kartę ciąży dopóki nie będziesz mieć ubezpieczenia. Chociaż mam też koleżanki które przyjeżdżały do Austrii w połowie ciąży i lekarze przepisywali badania, coś musiały za to zapłacić.

O język i poród się nie bój, dasz radę i tak jak karolask pisała, w Wilhelminenspital pełno polskich położnych :) Ja co prawda rodziłam w innym szpitalu, a też trafiłam na Polki na oddziale w ogóle się tego nie spodziewając :)

Co do polskich ginekologów to nie polecam :-( Wiltos ma jeszcze w miarę dobre opinie, ale on chyba prywatnie przyjmuje

Z 11. Bezirku jest nas tu trochę więcej, ja również :) w Wiedniu w tym roku minie 6 lat [emoji33]
 
reklama
Witam dziewczyny
Mam problem z KBG tzn do maja dostawałam normalnie a dzisiaj sprawdziłam konto i się okazało że nie mam wpłaty za czerwiec i lipiec. Do KK moge jechac dopiero w przyszły tygodniu, wiecie może co jest nie tak?
Pozdrawiam wszystkie mamusie
 
Do góry