reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Mamy z Austrii

reklama
Cześć dziewczyny ;)
Mam na imię Ania i w Austrii jestem od 3 lat. Mieszkam niedaleko Baden z 2-letnim synkiem Alexem. Teraz dopiero załapałam się na kurs niemieckiego, z czego bardzo się cieszę. Powoli zaczynam łapać ten język (chodzi o gramatykę). Chętnie nawiążę nowe znajomości, bo nie ukrywam, że brakuje mi klachów z rodaczkami.
P.S. Kwiatek, jak masz na imię?
Pozdrawiam Was wszystkie :)
 
Witam wszystkie mamy z Austrii,
na początek chciałam podziękować za Waszą obecność na forum. Dzięki Waszym informacjom oraz komentarzom rozwiałam wiele wątpliwości dotyczących biurokracji po urodzeniu dziecka.
Mieszkam z mężem i 16sto miesięcznym synem pod Wiedniem w okolicy Mödling. Bardzo chętnie nawiąże znajomość z mamą, która tak jak ja, przez cały dzień przebywa w towarzystwie dziecka i brakuje jej pogawędki przy kawie :)
Pozdrawiam wszystkie Mamusie!
 
Hej AniaLuna, gdyby nie cytat wyżej to bym nie wiedziała nawet, że ktoś nowy do nas zawitał :/ ciekawe czemu mi tu powiadomienia dopiero teraz przyszły, a z 7dmego maja nic [emoji14]
Tak czy siak z opóźnieniem witaj :)

Gesendet von meinem SM-G930F mit Tapatalk
 
No chyba nikomu nie wyskoczylo karola bo zadna sie z dziewczyn nie odezwala ;) hejAniaLuna [emoji16]

Napisane na LG-H320 w aplikacji Forum BabyBoom
 
Cześć Wszystkim :)
Bardzo długo mnie nie było i nie zaglądałam na forum ale byłam zajęta przygotowaniami do porodu i do powitania małego członka rodziny :) Jednak zdecydowaliśmy narazie zostać w Polsce i tutaj też urodziłam,. Mały Dawidek ma już 3 tyg i 1 dzień :). W związku z tym mam do Was pytanie, ponieważ będę go teraz ubezpieczać na siebie raczej tutaj w Polsce u mnie w pracy,. Mieliśmy go ubezpieczyć w Austrii na Męża ale jeśli tam nas narazie nie ma to chyba to nie ma żadnego znaczenia? czy jednak będzie miało jak np później się tam zdecydujemy przeprowadzić. Jeśli ktoś może powiedzieć czy lepiej go ubezpieczyć w Austrii czy jednak bez znaczenia i narazie tutaj w Pl?

Będę wdzięczna za odpowiedzi
Pozdrawiamy już we dwójkę :):yes:
 
Kaśqu możesz spokojnie w PL. Jak przyjedziecie tu i się tu przemeldujecie to mąż może synka pod sobą zameldować. Jak jesteście w PL to już teraz radzę złożyć wnioski o rodzinne, becikowe i 500+ bo chociaż pewnie się nie należy ze względu na zarobki to te odmowne decyzje, które przyjdą będą potrzebne tutaj do KBG. A na nie się czeka z centrali w PL i czeka i czeka i tak po pół roku może coś ruszy...
Wszelkie akty urodzenia radzę z automatu robić wielojęzyczne, żeby nie trzeba było tłumaczyć.
Hmm...pilnuj jeszcze terminów badań według tutejszego MKP :)

A tak w ogóle to gratulacje synka!! :)

Gesendet von meinem SM-G930F mit Tapatalk
 
reklama
Hej
Dzięki wielkie za pomoc i za odpowiedz. Becikowe ok ale 500 + to chyba już nie bo to pierwsze nasze dziecko ;) więc tak czy inaczej się nie nalezy. Chyba że mimo to składać ? Co do pilnowania terminów to chodzi o wszystkie badania synka tak ? Tylko że terminowo według MKP ? A co do gratulacji to dziękuję ;) wszystko jest dla mnie takie świeże i nowe bo to pierwsze dziecko i się wszystkiego uczę dopiero ;)
Pozdrawiamy
 
Do góry