reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Mamy z Austrii

Hej,witam Agani moglabys nam zdradzic jak sie zaklada te suwaczki?Chcialabym tez wstawic fotke mojego szkraba ale nie wiem jak sie do tego zabrac bez pomocy:crazy:Tesknie za krajem za polskim jedzeniem za rodzinka i znajomymi.Planujemy jechac do Polski z nasza corka pierwszy raz! zeby pokazac ja dziadkom dopiero na Wielkanoc.Tak to mamy tylko kontakt na gg i skypie ale to nie to samo.Siostra wprawdzie byla u mnie zaraz po porodzie zeby nam pomagac i strasznie zaluje ze nie bedzie miala kontaktu na codzien z mala.Rodzilam w 13 bez. w Hitzingerkrankenhaus i bylam zadowolona choc nie spotkalam tam zadnej polskiej mamusi:biggrin2: Pozdrowienia!
 
reklama
Witajcie ja miałam obydwa porody prowokowane w 42tyg poterminie pierwszy poród był cięższy mocne i częste skurcze miałam całą noc a urodziłam rano o 07.25 a drugi trwał 4.5 godz rodziłamw wannie,następnym razem napisze więcej teraz mi córeczka nie daje. PICT3486.JPG
 

Załączniki

  • PICT3658.JPG
    PICT3658.JPG
    36,2 KB · Wyświetleń: 84
Agani powodzenia dla siostry:yes:
Ja mialam cesarke wiec nie ma co opowiadac...Probowalam rodzic ale po niecalych 3 godzinkach stwierdzili,ze jednak sie nie da.Moze to i lepiej nie wiem ale nie narzekam.Doszlam szybko do siebie i jest ok.
Powiem szczerze,ze brakuje mi tu Polakow,mamy tylko 1 znajomych z Polski i to przypadkiem.Reszta jakas dzika jest,kupe ludzi sie w sklepach spotyka i jak slysza nasz jezyk to zaczynaja po niemiecku gadac:no:Juz pare razy tak sie natknelismy a ja do nich na beszczelnego "dziendobry" Podobaly mi sie ich glupie miny bo mysleli,ze nie slysze jak mowia po Polsku:-pNie wiem dlaczego sa tacy ludzie na obczyznie,jakos inne narodowosci chca sie razem trzymac.
 
Siostra w koncu urodzila naturalnie ale ja troche przemeczyli...Najwazniejsze ze obie sa zdrowe!!! W takim momentach zaluje, ze mieszkam tak daleko!
A propos suwaczkow...musze sie przyznac, ze sama specjalistką nie jestem i np do dzis nie wykombinowalam jak powstawiac miniaturki zdjec;))) Ale temat jak wstawic suwaczek, jest na glownej stronie (tam gdzie sa wszystkie fora) Na samym koncu w zakladce administracja. Tu skopiowalam jedną pomocna odpowiedz, moze bedzie wam latwiej:)

Mój suwaczek był ze strony Lilypie : Free Baby stuff : Updated 23 Aug, 06..
1. Wejdź na tę stronę
2. Kliknij na Baby days ticker
3. Zaznacz Expecting a baby
4. Select baby's due-date, czyli zaznacz, na kiedy masz przewidziany termin porodu
5. Select time zone, czyli zaznacz strefę czasową - ja wybrałam czas dla środkowej Europy czyli UTC +1.00
6. Wybierz sobie jak ma wyglądać twój suwaczek-jaka linijka i jaki znacznik, jakie tło (przezroczyste lub białe)
7. View changes, czyli zobacz, jak wygląda Twój suwaczek, jeśli wszystko ok to zaznacz Remember my details
8. Następnie pod spodem masz trzy ramki z adresem twojego suwaczka. Wybierz BBCODE i skopiuj go. Uwaga! Widoczne są dwie linijki, cały adres ma trzy linijki - skopiuj cały!!
9. Wklej skopiowany adres w swoim poście i gotowe. Ładowanie trwa chwilkę, więc nie łam się, jeśli nie pokazuje się od razu. Poczekaj troszkę, a zaraz go ujrzysz. Powodzenia!

Suwaczek możesz wklejać do każdego posta "ręcznie"(zapamiętać adres i za każdym razem go wklejać), albo, tak jak ja, wkleić jako swój stały podpis. W tym celu musisz wejść na swój profil i w tabelce EDYTUJ SYGNATURĘ wkleić ten adres:

U góry strony masz różową tabelkę z napisami PANEL UZYTKOWNIKA, FAQ ,LISTA UŻYTKOWNIKÓW.....
Musisz:
1. Wejść w USTAWIENIA i z lewej strony ekranu w "edytuj sygnaturę"
2. i tam wkleic adres suwaczka w okienko jak przy pisaniu postu
3. Zjechać na sam dół i kliknąć wyślij

Nie wiem czy zwróciłaś uwagę, ale czasami jak się kliknie na czyjś suwaczek, to włącza się łącze do strony Lilypie (pokazuje się biała rączka), a czasem nie. U mnie tak się nie dzieje, bo skasowałam z adresu mojego suwaczka wszystko przed nawiasem [img ]
http://i po nawiasie[ /img]
z tymze bez jakichkolwiek spacj.

Trzymaj się instrukcji i pomalutku, na pewno sie uda.Powodzenia

SnugglePie.com - Tickers, Forum, Kid Names, Articles & more. - Home ( tu sie trzeba zalogowac)
Ticker Central - The ULTIMATE resource for pregnancy, birthday, TTC, wedding, anniversary, christmas and more tickers (tu tez sie trzeba zalogowac)
Simply-Baby - Powered by vBulletin
Ovulation Calendar and Ovulation Chart - FertilityFriend.com (Ovulation Calendar and Ovulation Chart - FertilityFriend.com)
Lilypie : Free Baby stuff : Updated 23 Aug, 06. (Lilypie : Free Baby stuff : Updated 23 Aug, 06.)
oneintheoven.net - pregnancy and birthday tickers (oneintheoven.net - pregnancy and birthday tickers)
www.babiesfirstsite.com (http://www.babiesfirstsite.com)
Graphical Event Ticker for your Signature, Message Boards, Blogs and Web Page
Parent Club - Resources for all stages of parenting.
Baby Gaga: Stroller Reviews, Baby Tickers, Pregnancy Calendar

to adresy stron gdzie mozna jeszcze znalezc suwaczki.
 
Beabea kiedy dokładnie rodziłaś jesli mogę spytać, bo wydaję mi się "stacjonowałyśmy" w szpitalu w tym samym czasie (ja urodziłam 01.10.08.):)

vici dzięki za życzenia dla siostry:) No niestety ja też nie mam najlepszych doświadczeń z polakami. Oni się po prostu wstydzą mówić po polsku. Zabawne jest to, ze Ci polacy, ktorzy mieszkaja w austrii od malego bardzo chetnie "ćwiczą" język i jakoś nie mają problemów:)
Ja też w sumie znam tylko jedną "normalną" polska parę.

poziomeczka jako jeszcze bezdzietna, starająca się, pisz jak tam wielkim świecie;))) jak w pracy? A propos lubisz swoja prace? Ile czasu zajelo Ci jej znalezienie? Rozumiem to co pisalas na poczatku o wielki dole, samotnosc itp. Ja tez przeprowadzilam sie z zycia na wysokich obrotach, do dwoch miesiecy bez pracy, bez znajomych, rodziny, moj facet ciagle w pracy (zreszta to mu zostalo;)) a i drobny szczegol...nie mowilam słowa po niemiecku:)))

A propos siedzenia w domu! Dziewczyny co robicie teraz z dzieciaczkami w taka paskudna pogodę??? Bo ja już w domu kompletnie zdziczalam:) Czytalam ostatnio o zajeciach z plywania dla nawet bardzo malych dzieci, probowalyscie moze? Macie jakies inne wypróbowane sposoby na fajne spedzenie czasu??? Boże, gdzie ta wiosna???:)

Dobra lece bo mam jeszcze górę prasowania mikro ciuszków:)
 
Hej,dzieki Agani za instrukcje,musze przysiasc nad tym jak bede wiecej czasu miala:-)Jesli o mnie chodzi to rodzilam 4 list.2008 tak ze minelysmy sie o caly miesiac w tym szpitalu:tak:Wczoraj bylysmy z mala "na miescie" bo bylo cieplo oddalam przy okazji odciagarke do mleka bo ja wypozyczylam ze szpitala,zrobilam niezbedne zapasy w Bipie i spozywczaku i zeszlo nam prawie cale popoludnie.Fakt w taka zimowa pogode nie bardzo jest sie gdzie ruszyc.Moj maz rwie sie zeby mala na basen zabrac bo on kocha wode i chce mala koniecznie nauczyc plywac ale ja go stopuje bo wydaje mi sie ze za mala jest jeszcze na taki zwykly basen.Co innego te specjalne zajecia dla niemowlat w wodzie o odpowiedniej temp. ale nie wiem gdzie i kiedy.Pasowaloby w internecie pogrzebac.Znajomi w wiekszosci zajeci praca ,tak ze tylko w wochenende jest bardziej towarzysko a tak to faktycznie trzeba czekac na wiosne zeby "wyplynac" z domu:happy:026 (3).jpg
 

Załączniki

  • 026 (3).jpg
    026 (3).jpg
    19,8 KB · Wyświetleń: 99
Ja zaliczylam z malym 2 sezony zajec dla maluchow na basenie.Napoczatku niezabardzo ale potem fajnie juz bylo_Ogolnie on z tych ostroznych wiec ma respekt do wszystkiego i nie lubi plywac na plecach.Teraz plywa z rekawkami(juz od wiosny z 2 lub nieraz 1) tymi co to po sklepach wszedzie sa 3 kolory i w miare plywania i nabierania umiejetnosci odejmuje sie krazek.Ogolnie polecam goraco takie plywanie:yes:
 
Czesc dziewczyny,wprawdzie nie bylo mnie 3 dni ale widze ze cos zamilklyscie.U mnie przygotowania do chrztu.Kompletowanie papierow i mam nadzieje ze do polowy marca sie wyrobimy z formalnosciami,a sam chrzest bedzie na Renwegu.Bylam dzis z mala u ortopedy i wyszlam uskrzydlona bo wszystko jest juz dobrze,koniec z zakladaniem podwojnych pieluch:tak:Ulga...Male pytanko do Was mamusie-szczepilyscie moze swe pociechy na pneumokoki?bo mam dylemat czy to robic czy nie.A tak wogole to za bardzo przezywam te wszystkie klucia ,ten placz dziecka itd dlatego wolalabym tego uniknac tych dodatkowych 3 kluc.Ciekawa jestem jak to u Was wyglada.Pozdrowienia!
 
O a propos chrztu to ja bardzo proszę o wskazowki, bo w koncu zdecydowalismy sie,ze mala bedzie chrzczona w Austrii nie w Polsce i nie mam pojecia od czego zaczac???:) A to juz powoli czas by byl:)
My tez zaliczylismy szerokie "pieluchowanie", bo mala miala jedno bioderko niecalkiem rozwiniete:( ale teraz jest dobrze, musimy tylko isc na kontrole jak skonczy 8 miesiecy:)
Amelka wlasnie dzisiaj zaliczyla druga partie szczepien ogolnych, plus pierwsza na pneumokkoki. Mnie chyba bardziej bolalo niz ja:) ale ona szybko zapomniala i skupila sie na zabawie misiem, probowala polknac jego lapke:)
Ale na powaznie uwazam, ze szczepienia przeciwko pneumokokom są bardzo potrzebne!!! Organizm dziecka jest duzo mniej efektywny w walce przeciwko bakterii, a choroby ktore moze wywolac (sepsa, zapalenie opon mozgowych, przewlekle zapalenie plóc itp)sa niestety jeszcze, szczegolnie u dzieci smiertelne...Szczepionki dla dzieci musza spelniac naprawde wysokie standardy i sa dlugotrwale i dokladnie testowane, wiec praktycznie nie ma sie czego obawiac. Poza tym dzieci dostaja inna szczepionke przeciwko pneumokokom niz dorosli:)
Takze jak widac ja jestem za szczepieniem!:)
Pozdrowionka
 
reklama
Do góry