reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Mamy z Austrii

No ja też mam właśnie ten pakiet wykupiony i usg mam na każdej wizycie, ale chodzi mi głównie o te badania na fotelu i badania krwi, czy to normalne tutaj że robią je tak rzadko?
 
reklama
fana999 ja nie miałam wykupionego żadnego pakietu, więc krew i mocz miałam badane tylko 2x do Mutter-Kind-Pass a badanie dopochwowe tylko na pierwszej wizycie stwierdzającej ciążę. Potem już tylko w szpitalu zanim zaczęli wywoływać mi poród.
 
Ja tez nie wykupowalam zadnego pakietu. Krew mialam badana jak dotychczas 4 razy (34 tydzien) w tym raz poprosilam bo balam sie anemii gdyz slabo u mnie z zelazem. Za to badanie ginekologiczne za kazdym razem. W sumie to dziwne ze nie wszyscy lekarze badaja szyjke w pozniejszej ciazy bo wiele kobiet ma z tym problem. Ogolnie najbardziej sobie chwale badania w szpitalu, gdzie badali mi wszytko od a do z ;-) Ale ja z tych panikujacych ciezarnych :-D
 
No właśnie widzę że wszędzie inaczej, ja się obawiam trochę, ponieważ mam stwierdzoną wadę macicy i dwie szyjki macicy i niby z lekarza jestem dość zadowolona ale jakoś obawy mam... Też chyba z tych panikujących jestem a to dopiero 22 tydzień ciąży... Cieszę się że chociaż ten pakiet usg wykupiłam to mogę obejrzeć synka na każdej wizycie i mam nadzieję że skoro na usg wszystko jest ok to w ogóle jest dobrze...
 
Hej, ja kialam usg na kazdej wizycie co 5 tyg, nic nie wykupowalam dodatkowo. Mocz na kazdej a krew 4 razy w tym 2 w szpitalu. Szyjke tez mialam badana I skrocona, od poczatku 6 miesiaca bylam juz na zwolnieniu z tego powodu.
 
Vixen bylam u tej pediatry Klein, fajna kobieta ale powiem ci, ze zwatpilam jak tam weszlam. Bylo tyle ludzi ze chcielismy wracac do domu. Ona byla na urlopie i dlatego tyle ludzi bylo i wszystkie dzieci chore ale przyjeli nas bez kolejki bo z noworodkiem. Jutro mamy nastepna kontrol. No I skorzystalam tez z tego kontaktu do ksiegowej ktory mi kiedys wysylalas. Tez jestem zadowolona. Za zlozenie tych 2 wnioskow wziela 50 € I odrazu ma mnie rozliczyc, za to 30 € skasowala. Moj maz pojechal na spotkanie bo ja z mala w domu zostalam to z nia porozmawial, duzo rzeczy mu doradzila. Teraz tylko czekac az przyznaja familien. Takze dzieki :)
 
Marti czasem też trafiamy, że ludzi od groma, a czasem się zdarzy, że nawet przed czasem wejdziemy, przed każdą wizytą łudzę się, że szybko pójdzie :D
Cieszę się, że namiary się przydały, ja wczoraj do niej dzwonilam, też ma nas rozliczyć :)
 
dziewczyny mam pytanie, mąż nas będzie za kilka dni tutaj ubezpieczał, mam blisko do tej dr Klein, jak chcę do niej chodzić to mam tam iść się zapisać czy zadzwonić?może nie mieć dla mnie miejsca?
 
Anetaz ja na pierwszą wizytę umawialam się tel. A co do ubezpieczenia jeżeli na pierwszą wizytę pójdziesz bez e- carte to musisz się liczyć że będą chcieli 50€ które ci zwrócą jak już dostaniesz tą kartę i im pokażesz:-)
 
reklama
Mari mi się jakoś zawsze udaje że jak przychodzę to nie ma ludzi:-) ale zawsze staram się umawiać na rano za zwyczaj na 9:-)
 
Do góry